Insignia 1,5 124KW -benzin - automat

Pokud kupujete nebo už jste koupili, podělte se o zkušenosti.

Moderátor: Moderátoři

farberd
Příspěvky: 15
Registrován: 24 led 2022, 10:55

Re: Insignia 1,5 124KW -benzin - automat

Příspěvek od farberd »

Blbé, je že si 1,5 nemám jak vyzkoušet - byl jsem v Oplu, zkusil jsem tam 2l naftu - tragicky hlučné a 2l benzín 4x4 a ten mi přišel úplně v pohodě.
Reklama
 

Laky7777
Příspěvky: 79
Registrován: 13 bře 2017, 19:49

Re: Insignia 1,5 124KW -benzin - automat

Příspěvek od Laky7777 »

Nizsie otacky riesim jazdou prakticky vylucne v rezime sport.

DAB nemam. Android auto a spotify je lepsie. Planujem kupit wifi doggle od motoroly.

Adaptivny tempomat a AT je super pri jazde v kolone.

Ja mam odhlucnovaciu sadu. Auto mi pride tiche.
Insignia B CountryTourer 2019 1,6 147kW AT6
Uživatelský avatar
westler
Příspěvky: 295
Registrován: 08 dub 2018, 10:46

Re: Insignia 1,5 124KW -benzin - automat

Příspěvek od westler »

Ad. přeprogramování převodovky zde - https://www.eds-motorsport.de/product_i ... erung.html (osobní zkušenost ale nemám)

Jinak mám 1.6T v Astře s hydroměničem, taky jsem měl původně strach z příliš nízkých otáček automatu a musím říct že to není tak zlé. Moderní automaty jsou adaptivní (a to jak dlouhodobě na styl řidiče) tak i krátkodobě (na styl dané jízdy). Na druhou stranu je ale fakt že 1.6T má proti 1.5T o 30Nm více (overboost u automatu nezmiňují, pak by to bylo o 50nm více)
Astra K ST, 2018, 1.6T AT
EX Astra H, 2009, 1.6 Easytronic
Laky7777
Příspěvky: 79
Registrován: 13 bře 2017, 19:49

Re: Insignia 1,5 124KW -benzin - automat

Příspěvek od Laky7777 »

Este poznamka k nizkym otackam tempomatu...

Mam CountryTourer...
V normalnom rezime a rezime teren je posilovac velmi agresivny, reaguje vyrazne aj jemne potocenie volantom. V rezime sport je volant prijemne tvrdy, kladie mierny odpor pri toceni a celkovopocit zo soferovania je lepsi. Otacky aj pri kludnej jazde drzi nad 2000 (v podstate o 1 rychlost nizsie).

Problemom je, ze v momente jazdy na tempomat toto spravi "overdrive" a auto ide v rezime normal a kludne toci 1600 otacok pri kludnej jazde. Riesenie je pouzit packy pod volantom, ale to je len kratkodobe. Po case auto prejde do rezimu D. Preto, ked idem znamu trasu (niekolko km usek, kde su za sebou dediny a stale mierne hore kopcom) - davam manual a radim pod volantom a je to v pohode.

Adaptivny tempomat nie je az taky agresivny. Vzdialenost zalezi od rychlosti, na auta vo vedlajsom pruhu nereaguje az tak velmi.
URcite je super headup displej, kde zobrazuje na celnom skle rychlost, aktivny/neaktivny tempomat a poslednu nacitanu doprav. znacku. Info na chodca a tak. Su tam ine moznosti, napr. radio alebo navigacia... Takze plnohodnotny headup je super.
Vyhievane celne sklo je super, akurat v noci a pri spinavsom skle tie vlakna lamu svetlo - treba si zvyknut.

LED svetla svietia v pohode celkom. Po poslednej skusenosti s diviakom na ceste uz autorezim nechavam zapnuty a vyuzivam prisvecovanie do stran (dialkove su vypnute).

Jedine co mi realne vadi je vrzgacuje sedalo vodica - ale to je dan za moju vysku a vaku. Ked si na sedalo sadne "normalny" normovany clovek nic nevrzga.

Vo svete motorov je pomerne rozsiahly clanok o insigniach B aj s popisom jednotlivych motorov, da sa kupit o jedno konkretne cislo - 30/2021.
Insignia B CountryTourer 2019 1,6 147kW AT6
Sunman
Příspěvky: 1337
Registrován: 22 čer 2011, 23:06

Re: Insignia 1,5 124KW -benzin - automat

Příspěvek od Sunman »

mám za to, že vysoké otáčky u 1.6T manual sú z dôvodu, aby vodič mal pocit z 200k aj pri 130kmh. A to je pri otáčkach vyšších ako 3000, v nízkych otáčkach by to motor nedal a zrejme by si majitelia, ktorí kúpili práve kvôli 200k sťažovali.
2L benzín má 400Nm, takže tam otáčky 1800 u AT8 aa 130kmh sú v pohode, to sme tu už prebrali. Nemôžeš porovanávať "normálny" benzín 2.0T a downsizing. 200k u 1.6T je cítiť, ale samozrejme vyvážené práve vysokými otáčkami. Apropo, keď teraz porovnám mojich najazdených 190t s týmto benzínom a s naftami ktoré som jazdil predtým, tak tento motor má vlastne natočené už ca 250 tisíc km -> o 50% vyššie otáčky na diaľnici a každé predbiehanie na trojke 4÷6t ot.
chcel som si priplatiť adaptívny režim kvôli lenivej prevodovke, ale u benzínu sa to v roku 2018 nedalo - country tourer má 4x4 tak tam to je vždy.

sedačky mám síce čierne JET (kožu nemusím) ale mám AGR "plus" t.j. pamäť pre dvoch užívateľov, ktorá sa dá nastaviť tak, že použitím "svojho kľúča" sa nastaví sedačka, zrkadlá a infotainment automaticky keď auto rozozná kľúč. Sedačka má masáž, všetky nastavenia elektricky a dofukovanie bočníc čo je niečo o čom u VW snáď ani nepočuli. (vyskúšal som pri výbere nového auta všetky typy sedadiel u škody a VW - štandard, VW AGR, športové, kožené a všetky sú úplne rovnaké. AGR nazývajú výsuvné podsedáky, bedrová opierka asi bola na všetkých piatich autách pokazená alebo proste nefunguje)

Matrixy majú naozaj dosť slabú intenzitu aj oproti Hyundaju, určitě oproti O4 (to som si vyskúšal minulý mesiac) a o BMW ani nehovorím. Je to škoda, pretože inak tieňovanie protiidúcich áut a osvetlenie krajníc, hlavne ľavej krajnice keď predbiehaš je výborné.

Audio mám BOSE - no, nehrá to zle, ale prémiové audio som si predstavoval inak. Basy v kufri sú fajn keď to vyžhavíš. Bohužiaľ u Opla BOSE znaamená, že nemôžeš mať rezervu, len opravnú sadu. U Škody a VW je to naopak - chceš lepšie audio, musíš rezervu v ktorej je uložený subwoofer. Ale akože prémiové audio u škodovky nefunguje vôbec - Canton dáva množstvo nastavení - u Opla len výšky, stredy, basy - ale subwoofer u škody nepočuť ani trochu.

Mutlimedia Pro má dosť problémov. Od nova fungoval celkom OK, posledný pol rok často navigácia zamrzne - to je opruz. Potom trebárs prestane hrať rádio ak je na displeji zobrazené niečo iné. Musíš prepnúť na zobrazenie rádia, pretože keď zvolíš navi alebo telefon tak rádio reštartuje. Mám pocit že dôvodom je používanie android auto - pred dvomi týždňami som urobil total reset a vypol AA a na miestach, kde to predtým vždy mrzlo - napr. Brno križovatka D1/D2 tak navi fungovala.
Teraz som znova použil AA a je to zase v keli.
Samotná NAVI inak má veľa dobrých funkcií ktoré človek potrebuje, TMC funguje aj na Slovensku (to málo ktoré auto, pretože používame TMC v2.5) pri pripojení na hot spot doprava funguje z internetu a sú tam všetky on-line zápchy, opravy atď aj v ČR, kde TMC je bieda.
Mapy sa aktualizujú automaticky zadarmo do roku 2030.
je tu niekoľko dobrých nastavení a vychytávok - ako automatické zapínanie vyhrievania sedačiek podľa obsadenia sedadla, automatický ohrev zadného okna a pod.

odhlučňovaciu sadu nemám - predajca ma odhovoril, takže nemôžem posúdiť.
rovnako nemám premietanie údajov na čelné sklo head-up

mám elektronickú palubovku - ale používam len nastavenie s digitálnym ukazateľom rýchlosti, dva elektronické budíky mi nejako nevyhovujú.
Dobre je, že sa dá nastaviť zobrazenie parametrov, ktoré inak človek nemá - napríklad teplota oleja alebo napätie palubnej siete, ktoré ak s ním človek vie varuje pred zničením baterky "inteligentným" nabíjaním. Životnosť batérie je bohužiaľ žalostná, u mňa to bolo ca 60tkm kým som nezačal sledovať nabíjanie. U teploty oleja človek dobre vidí, že síce benzín sa naoko zohreje veľmi rýchlo, ale olej a teda celý motor sa ohrieva presne rovnako rýchlo ako nafta.

automatický tempomat sa dá samozrejme vypnúť, ale pri daždi otravné alarmy sú zobrazované aj pri vypnutom tempomate. Spomenul som si čo bol ten druhý alarm - oznam, že núdzové brzdenie nie je k dispozícii.
automatický tempomat som najviac používal v jazde v hmle - pretože radar samozrejme vidí aj to, čo nevidí oko :D
súhlasím že v kolone to môže byť fajn, ale kolonam sa vždy vyhýbam, bohužiaľ dažďu sa nedá a to je otrava.

neviem či 1.5 má filter pevných častíc. U 1.6 ho mám, problém s ním nebol okrem toho že zrejme znateľne zvyšuje spotrebu benzínu. Opel vypaľuje dávkovaním paliva, nie horúcim vzduchom. Takže keď človek jazdí rýchlejšie filter vypaľuje non-stop.
Benzín používam obyčajný 95, pár krát som skúsil 98 a 100 ale rozdiel som nevidel. Raz začas použijem plechovku VIF -občas sa objaví taký plechový zvláštny zvuk a po VIFe to zmizne.

Tak želám šťastnú ruku.
Laky7777
Příspěvky: 79
Registrován: 13 bře 2017, 19:49

Re: Insignia 1,5 124KW -benzin - automat

Příspěvek od Laky7777 »

Ja mam CountryTourer a len FWD - mam MR2019 a auto si vyskladal predajca.
Mam uz tiez S/S a GPF. Jazdim len na priemiovu N98 od OMV. Skusal som aj Shell a Slovnaft...
V podstate po nastartovani je dalsi krok vypnutie S/S a nasledne zapnem Sport rezim.

Inak oprava novy 2,0 147kW aj 69 kW ma len 350 nm.

Zohrievanie motora podla ukazovatela teploty je velmi rychle, rychlejsie ako napr. na 1,4 103kW v Zafire a auto kuri tiez rychlo.
Akurat teplota motora nezodpoveda teplote oleja.... ta dobieha neskor - cca 6 km kludnej jazdy po dialnici 120 km/h a 2000 otacok na 6tke.

Priplatkovu NAVI a vacsi displej mam aj ja. Ale navigaciu v aute nepouzivam. Idem len cez AA (kvoli Waze) + Spotify. Za problemy s WAZE moze na 99% telefon, obcas to naozaj zblbne a prepina sa lokacia auta (medzi mestom kde byvam a mestom, kde robim), vtedy pomoze restart telefonu. Na AA je dolezite mat kompaktibilny kabel (na zafire C kabel ide, na Insa B nejde a naopak - telefon ten isty).

Ake alarmy su zobrazovane pri dazdi, ked je vypnuty tempomat?
Adaptivny tempomat mal problem len vo fakt velkom dazdi a potom ked snezi a ohadze radar vpredu (ale to robi aj na inych autach).
Kameru mi asi 2x "oslepilo" intenzivne nizkosediace slnko...
Insignia B CountryTourer 2019 1,6 147kW AT6
Sunman
Příspěvky: 1337
Registrován: 22 čer 2011, 23:06

Re: Insignia 1,5 124KW -benzin - automat

Příspěvek od Sunman »

Alarm "núdzové brzdenie nedostupné" alebo tak podobne a potom "adaptívny tempomat nedostupný".
Takže pokaždé 2x tlačítko na volante aby sa zobrazilo niečo iné, napríklad spotreba. Za minútu znova a znova a znova a znova....
Adaptívny tempomat som mal ale na A-čkovej Insignii, po tejto skúsenosti som to do konfigurácie B-čka vyhodil.

U Superba, s ktorým som najazdil cez 10tkm bol "príjazd" do kolóny za kamionom plynulý tak ako to človek normálne urobí bez tempomatu, t.j. ubere plyn aby auto dobehlo samo.
Superb ale napríklad neumožňuje rýchlejšiu jazdu v pravom pruhu. Dobehne auto idúce v ľavom pruhu a zobrazí ikonu auta s tým že nemožno predbehnúť auto v ľavom pruhu.

Superb tiež mal napríklad veľmi pomalý nábeh klímy, ohrev zadného okna alebo sedačiek. V Insignii po 10÷20 sekundách klíma mrazí a vychladí auto behom minúty. Superbu to trvá povedzme 10÷15 minút.
Laky7777
Příspěvky: 79
Registrován: 13 bře 2017, 19:49

Re: Insignia 1,5 124KW -benzin - automat

Příspěvek od Laky7777 »

Zaujimave, taka hlaska mi este nevyskocila tusim.
Skor mi vyskoci, ze cidla slepeho uhla nejdu v dazdi a snehu.
Nudzove brzdenie mi este nevyskocilo. Ale pravidelne mi vyskakuje ta oranzova tabulka, ze mam brzdit... a obcas brzdi aj auto same od seba...

Hlavne u nas bol pri ceste zaparkovany stary Renault Scenic a pri nom mi vzdy skal alarm, ze kolizia a auto malo snahu brzdit...

Vyhrievanie volantu a sedacky vyuzivam fakt len sporadicky... naposledy sedacky pri -17st. Volant minimalne lebo, ked je chladno soferujem v rukaviach (mam alergiu na chlad a toto vyhrievanie volantu neporiesi).
Insignia B CountryTourer 2019 1,6 147kW AT6
farberd
Příspěvky: 15
Registrován: 24 led 2022, 10:55

Re: Insignia 1,5 124KW -benzin - automat

Příspěvek od farberd »

Diky moc za rady. Trochu mne desite s temi matrix svetlomety, jeden jeden z hlavnim duvodu vymeny auta je, ze uz s temi h7 v i40 proste fakt spatne vydim. Predpokladam, ze to bude zasadni zmena:-)
Laky7777
Příspěvky: 79
Registrován: 13 bře 2017, 19:49

Re: Insignia 1,5 124KW -benzin - automat

Příspěvek od Laky7777 »

Porovnanie s LED svetlometmi z inych aut nemozem pomoct. Mam skusenost len s LED v Zafire C a tie v insignii su niekde inde. Nemozem povedat, ze by som v noci mal problem. Skor je problem, ze pri hustote premavky aj o 05hod. aj o polnoci je problem ist dlhsie na dialkovych
Insignia B CountryTourer 2019 1,6 147kW AT6
Odpovědět

Zpět na „Kupujeme Insignii“