Prosím o pomoc, Při brždění auto táhne

1994-

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
henry
Příspěvky: 97
Registrován: 24 kvě 2011, 20:28
Bydliště: CESKA LIPA OKOLI
Kontaktovat uživatele:

Re: Prosím o pomoc, Při brždění auto táhne

Příspěvek od henry »

Ti řikám Ludvo, jestli si ty silenbloky neprosadíš, tak si u mě mrtvej muž :)

U nás náš servisman to dělá, výměnu silenbloků, má na to i specialní lis, protože ten velkej silenblok de blbě upnout.
Akorát sme asi v jinym okrese než ty... ale udělal by to v pohodě a s citem :) a hlavně rychle, dá se říci na počkání...
Opel Omega 2,5 V6,černá, 225000km, Recaro seačky, Snížený podvozek, tvrdé pérování, Opel Omega 2,0 16V CD LPG Zel.met. základ, zvýšená světlá výška, měkké pérování,300000km
Reklama
 

Uživatelský avatar
dawes
Příspěvky: 16
Registrován: 05 úno 2012, 19:24
Kontaktovat uživatele:

Re: Prosím o pomoc, Při brždění auto táhne

Příspěvek od dawes »

Tak já nevím :D dnes mi řekl kluk co má omegu a měl a servisuje je a tak, že se mu to stalo taky a byla to prasátka na brzdičích..... že to stačí vyčistit a zprovoznit a bude to v poho. Tak nevim čím mam začít...... udělám ty silenbloky, ty se mi zdaj jako víc pravděpodobnější.... Pak se bude pokračovat, při nejhorším.
Uživatelský avatar
denny
Příspěvky: 785
Registrován: 09 úno 2009, 21:08
Bydliště: Brozany u Pardubic

Re: Prosím o pomoc, Při brždění auto táhne

Příspěvek od denny »

dawes-než něco hned měnit,tak vyčistit třmeny,popř v nich vyměnit i gumičky\stojí pár korun\,by asi taky nebylo od věci.Dělám to na své MV6 co dva roky.
Uživatelský avatar
dawes
Příspěvky: 16
Registrován: 05 úno 2012, 19:24
Kontaktovat uživatele:

Re: Prosím o pomoc, Při brždění auto táhne

Příspěvek od dawes »

Dobře, nechám to udělat ty brzdy a potom tedy to ostatní, když bude co......... Dík
Uživatelský avatar
henry
Příspěvky: 97
Registrován: 24 kvě 2011, 20:28
Bydliště: CESKA LIPA OKOLI
Kontaktovat uživatele:

Re: Prosím o pomoc, Při brždění auto táhne

Příspěvek od henry »

No to by mel pak jedno kolo horky ne? a tahlo by to furt nekam...kdyz jedno kolo pribrzduje...
No stejne si myslim, ze to budou ty silenbloky :)
Opel Omega 2,5 V6,černá, 225000km, Recaro seačky, Snížený podvozek, tvrdé pérování, Opel Omega 2,0 16V CD LPG Zel.met. základ, zvýšená světlá výška, měkké pérování,300000km
Uživatelský avatar
dawes
Příspěvky: 16
Registrován: 05 úno 2012, 19:24
Kontaktovat uživatele:

Re: Prosím o pomoc, Při brždění auto táhne

Příspěvek od dawes »

Hele prostě malinko opravdu malinko sešlápnu brzdu a nic.... pak více a uskočí mi volant na pravou stranu a auto začne táhnou na levou.. ale nestupňuje se to, netáhne to víc, čím víc šlapu na brzdu to ne ! Prostě to jen uskočí a začne pomalu táhnou na tu stranu...... ale je to nepříjemný to škubnutí, na dálnici třeba, je to fakt omezující až nebezpečný, když člověk jede rychleji....! Rychlostí se to stupňuje, když to vezmu takhle............. :-(
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 1812
Registrován: 01 úno 2012, 09:35
Bydliště: kutnohorskokolínské pohraničí

Re: Prosím o pomoc, Při brždění auto táhne

Příspěvek od Colommbo »

Zeptám se zase jako blbeček - dokážete, chlapi, někdo vysvětlit, proč když to auto při brždění začne táhnout doleva, vychýlí se volant doprava...? :? To mi zatím hlava nebere...
W124 E320 R6 Coupé 1994
Uživatelský avatar
Mirpie
Příspěvky: 354
Registrován: 03 led 2011, 10:57
Bydliště: JM kraj

Re: Prosím o pomoc, Při brždění auto táhne

Příspěvek od Mirpie »

to byla první věc na kterou jsem myslel taky, ale bral jsem to jako překlep. V opačném případě se taky nechám poučit.
Omega Caravan 2.2 (Z22XE) Elegance 2001
mark1u
Příspěvky: 95
Registrován: 02 srp 2011, 14:30

Re: Prosím o pomoc, Při brždění auto táhne

Příspěvek od mark1u »

Jestli to není tim,že to druhý kolo to táhne zpátky,jak se ty kola rozjedou,když je špatná sbíhavost,tak je to stejný,máš volant na druhou stranu než auto táhne....já měl stejnej problém,pomohla výměna ramen,jen už byly hodně v háji,už to na větší díře bylo slyšet...
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 1812
Registrován: 01 úno 2012, 09:35
Bydliště: kutnohorskokolínské pohraničí

Re: Prosím o pomoc, Při brždění auto táhne

Příspěvek od Colommbo »

Když auto při brždění táhne doleva, chápu to tak, že levá strana zpomaluje rychlejc, líp, a pravá strana míň a proto se celý předek začne natáčet doleva kolem levýho zavěšení kola, který v tu chvíli tvoří "pevný bod." Jenže - když se předek natočí doleva do rejdu, musí to s sebou táhnout doleva i volant, sakra! :shock: Že člověk musí kontrovat volantem na druhou stranu snaže se udržet auto v přímém směru, je věc jiná. Ale při brždění auto doleva a volant sám hop! na druhou stranu, to by mohlo být na Nobelovku v automobilovým opravárenství... ;)
W124 E320 R6 Coupé 1994
Odpovědět

Zpět na „Omega“