Strukturované ocelové ráfky??

Moderátoři: Astra - R@SAG, mattonecz, klm121, Moderátoři

Uživatelský avatar
pepojoky
Příspěvky: 127
Registrován: 13 říj 2016, 15:56

Re: Strukturované ocelové ráfky??

Příspěvek od pepojoky »

Ondráš1985 píše:Jeste ohledne tech strukturovanych rafku, zkousel jsem na prodejne jak drzi poklice na plechu, zdalo se mi to dost pevne prichyceno, snad to v nektere zatacce neulitne - nevycvakne se 8-)

Tiež som si ich dal a tiež nelutujem.

1. V zime to s puklicamy vyzerá že máte obuté elektrony ale je to klam
2. Teraz som ich zhodil tak čierne disky červenej astre by pristali ale určite nie 16tky ale 17tky lebo z dialky vyzerá ako balonová show

Puklice držia pevne - na zloženie dole treba vyvinúť silu takže je to kompromis a pre zimu určite ok - letné alu sú alu :)

Nech slúžia každemu..
ASTRA K 1,4i 74kw Enjoy
Reklama
 

bambini42
Příspěvky: 66
Registrován: 02 úno 2017, 09:33

Re: Strukturované ocelové ráfky??

Příspěvek od bambini42 »

Kde jste nakupovali ty kola alcar-hybrid? Můžete dát odkaz? A co ventilky TPMS pasujou do těch kol-prý tam má být nějaká ploška na tom disku...dík za info
Uživatelský avatar
Joska
Příspěvky: 443
Registrován: 20 črc 2016, 06:31
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Strukturované ocelové ráfky??

Příspěvek od Joska »

ahoj, já je kupoval přes pneu servis "Euromaster v Kralupech"
http://www.pneucentrum-kralupy.cz/ jako zimní pneu. S certifikátem v pohodě. cena 16200 (Micheliny Alpin 5, ráfky, ventilky a
označení mají 130800 zkus si konfigurátor přímo na alcar.cz

Výhoda je, že na středy můžeš nalepit buďto samolepky dodané od Alcaru - tzn takové velké A, nebo koupíš samolepky oplácký, takže to vypadá jako originály. např tady:
https://www.google.cz/search?q=opel+sam ... AH1AmsJ3QM:
prostě co hrdlo ráčí.

Ploška tam není, ale ventilky tam pasují(jsou to plechy, takže by plocha byla vidět na venkovní straně (ploška je u litáků, protože je tam více masa...
Ventilky mám nějaké načítací kde se nejdříve musí vygenerovat kod, označení nemám, ale slíbil mě, že načíst půjdou (800 za kus) - a šly. Kola mi nasazovali a načítali přímo v Oplu abych mohl v zimě odjet na zimákách. A po přezutí na letní jsem znova zkoušel načíst i ty zimní sám doma bylo to v pohodě. Mám oranžovou krabičku.

Prý jsou už k dostání i černé aspoň i já jsem je někde potkal ale nikde s cenou. tenhle obrázek je z 3dtuning.com
Přílohy
hybridní disky.jpg
Astra G -1,6 SZR, prostě Barča
Astra K - 1,6 CDTI (81kW) Innovation
Kovi
Příspěvky: 35
Registrován: 06 lis 2017, 10:12

Re: Strukturované ocelové ráfky??

Příspěvek od Kovi »

Cavte,

Mate niekto skusenosti s https://plechove-disky.heureka.sk/kfz-6 ... x105-et41/ ako zimne pre Astru ? Konkretnejsie ci tam nebude problem so senzormi pripadne s plochami pre matky
Opel Astra K (02/18) 1.4T 92kW Dynamic, + sada inovacie, AGR sedadla, odhlucnovacia sada (a mnoho dalsieho)...
stingray
Příspěvky: 52
Registrován: 24 říj 2016, 18:28

Re: Strukturované ocelové ráfky??

Příspěvek od stingray »

So senzormi problem nebude.
Akurat matice budes potrebovat ine, vhodne na pouzitie s plechovymi diskami.
Predajcovia ich zvyknu mat ako sucast sortimentu, cena jednej je okolo 1€.
(predpokladam, ze na leto mas fabricke elektrony)
Opel Astra ST 1,4 Turbo, 92 kW, r.v. 2017, Power Red, Navi + zimná sada
Kovi
Příspěvky: 35
Registrován: 06 lis 2017, 10:12

Re: Strukturované ocelové ráfky??

Příspěvek od Kovi »

Akurat matice budes potrebovat ine, vhodne na pouzitie s plechovymi diskami.
A v com su odlisne original matice?
Opel Astra K (02/18) 1.4T 92kW Dynamic, + sada inovacie, AGR sedadla, odhlucnovacia sada (a mnoho dalsieho)...
Uživatelský avatar
mattonecz
Moderátor
Příspěvky: 2267
Registrován: 06 čer 2016, 16:19
Bydliště: Praha

Re: Strukturované ocelové ráfky??

Příspěvek od mattonecz »

ja tam teda mam plechy s maticema co tam byly na 17" hlinikovejch
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex 2022 Audi Q5 50 TDI - 3.0 V6 TDI 210kw
ex 2016 Astra 1.4T 92KW
stingray
Příspěvky: 52
Registrován: 24 říj 2016, 18:28

Re: Strukturované ocelové ráfky??

Příspěvek od stingray »

Vo vseobecnosti, originalne matice, ktore su na novom aute vybavenom elektronmi maju uhol kuzela taky, aby dosadol do otvoru v AL disku.
V minulosti som mal Focus, ktory mal na leto origo elektrony a na zimu som kupil plechy.
Ked som pouzil matice z elektronov na plechy, prve asi 3 mm konusu matice "vbehli" do otvoru plechoveho disku a disk mi na konusy vysustruzili drazky.
Okamzite som kupil bezne matice na plechy, ktore maju inu dosadaciu plochu a tym padol lepsie pasovali ku konstrukcii plechoveho disku.

Neviem, ci tento problem ma aj Astra K, na zimu som kupil elektrony, ku ktorym vyrobca pribalil origo matice. Mozno su rovnake, ako tie od oplackych elektronov, ktore mam na leto. Neporovnaval som ich. Pouzivam tie ktore boli dodane spolu s nimi.
Auto som si rovnako dovybavil plnohodnotnou rezervou na plechovom disku. Predajca mi automaticky ponukol matice vhodne na plechove disky.
Ako vravim, mozno v tomto konkretnom pripade nebude problem zamienat matice. Ja s tym z minulosti nemam dobre skusenosti, preto kupujem a pouzivam matice, ktore tam patria.
Opel Astra ST 1,4 Turbo, 92 kW, r.v. 2017, Power Red, Navi + zimná sada
Uživatelský avatar
Joska
Příspěvky: 443
Registrován: 20 črc 2016, 06:31
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Strukturované ocelové ráfky??

Příspěvek od Joska »

taky používám originál matice, sedly jak na elektrony tak na plechy bez problému.
Astra G -1,6 SZR, prostě Barča
Astra K - 1,6 CDTI (81kW) Innovation
Uživatelský avatar
Katikakus
Příspěvky: 75
Registrován: 03 pro 2016, 11:20

Re: Strukturované ocelové ráfky??

Příspěvek od Katikakus »

Matice na plechove disky jsou jine nez ty pro Alu rafky - jiny uhel a delka dosedaci plochy. Je tedy potreba dve sady, pro kazdy typ rafku tu spravnou.
Opel Astra K (MY17,5) Cosmic Grey 1.4T 92kW Enjoy + Komfortní sada 2 + mlhovky
Odpovědět

Zpět na „Astra K - Kola a pneu“