Zápach z výfuku

Moderátor: Moderátoři

Sunman
Příspěvky: 1337
Registrován: 22 čer 2011, 23:06

Re: Zápach z výfuku

Příspěvek od Sunman »

ty si buď veľmi opatrný "dízlista" alebo si mal sakra problémy s DPF na predchádzajúcom aute.
Ako píšem vyššie, na Insigniách (2x 2.0CDTI 160k, 1x 2.0CDTI 130k a 1x 2.0CDTI 170k AdBlue) a ani predtým Vectrách (2x 1.9CDTI 150k, priznám sa že neviem či 2.2DTI mala DPF) som nikdy nesledoval vypalovanie DPF a nikdy problém. Ani signálku vypalovania, o ktorej tu je vlákno som nikdy nemontoval. Vypalovanie funguje dobre, všimol som si vždy len prerušené vypalovanie pretože beží onen ventilátor.
Mám ale pocit, že mi raz pri prehliadke technik v Opli hovoril že tam je 700km - vzhľadom k dlhým cestám ktoré som jazdil a rýchlostiam zrejme OK.

u astry je Pepaz a ten píše od posledného vypalovania a tiež dlhodobý priemer. To je auto na okresky a mesto a tam je 475km dlhodobý priemer, bežne medzi dvoma regeneráciami 350km.

počkaj do ďalšej regenrácie a uvidíš čo to spraví. v MY2014 bol bug v SW ktorý riadi DPF - teda určite u motora 130k/96kW - motor 103kW nepoznám. Ale pre istotu by som skontroloval či je nahratý posledný soft v aute. Inak si môžeš užiť. :mrgreen:
bug sa prejavil len pri "nedobrej" konštelácii, niektorí s ním jazdia dodnes a OK, niekto mal smolu a vyskúšal niekoľkokrát odťahovku kým sa na to prišlo. Ja 3x v jednom týždni. Predtým 50tkm nič.
Reklama
 

Uživatelský avatar
Sedli
Příspěvky: 11
Registrován: 04 pro 2018, 07:31

Re: Zápach z výfuku

Příspěvek od Sedli »

U mě platí varianta 1. - jsem hodně opatrný "dízlista" :-D Nikdy jsem žádný problém s filtrem neměl, jen auto sleduji a dbám na pravidelně ukončující se regenerace. Nikde nepřerušuji jízdu, když probíhá regenerace, atd. Zkrátka nejsem běžný uživatel, který sedne a jezdí do doby, než se něco posere...

Přesně tak - čekám do další regenerace. Nyní mám od polední regenerace kolem 300km, tak pak pisnu po kolika se rege. spustila.

Když jsem byl na těch rozvodech v Opelu, nechával jsem SW přehrávat na nejnovější možný. Řekli mi, že nic novějšího, než mám v autě prý není... No tak snad (i když kdyby kecali, nedivil bych se - známe servisy :roll: )
A jak se projevuje ta "špatná" konstelace?
Opel Insignia Sports Tourer, 2.0 CDTi 103kw, MY14
Opel Astra J Sports Tourer, 1.6 CDTi 81kw, MY 15
Eisy
Příspěvky: 483
Registrován: 20 srp 2012, 20:11

Zápach z výfuku

Příspěvek od Eisy »

Co je to smrad?
Mne ked som kupil nivu Insigniu 2012 a predtym mal Octaviu 1,9tdi prisiel smrad z Insignie horsi ....
Uživatelský avatar
Sedli
Příspěvky: 11
Registrován: 04 pro 2018, 07:31

Re: Zápach z výfuku

Příspěvek od Sedli »

No například teď jsem přijel do garáže a musel jsem chvíli nechat otevřená vrata, protože tam byl smrad. Není to smrad jak když se páli olej, zkratka jak když je to “bohatý”. A koncovku jsem teď znova ochmataval s je čistá.
Opel Insignia Sports Tourer, 2.0 CDTi 103kw, MY14
Opel Astra J Sports Tourer, 1.6 CDTi 81kw, MY 15
Uživatelský avatar
mfilip
Příspěvky: 282
Registrován: 06 kvě 2017, 10:21

Re: Zápach z výfuku

Příspěvek od mfilip »

Nemohli ti pri vymene oleje zcakat vyfuk nebo blok motoru tak, ze kdyz se zahreje tak smrdi ten vypalovany olej?
Mimochodem olej si uz radeji menim sam, jednou jsem to nechal na servisu a stacilo mi. Pod filtrem bylo vsechno zcakane od oleje tak,
ze jeste tyden se mi v garazi delala olejova skvrna.
Insignia 2.0 CDTi 103kW Ecoflex A20DTE MR2015
Uživatelský avatar
Sedli
Příspěvky: 11
Registrován: 04 pro 2018, 07:31

Re: Zápach z výfuku

Příspěvek od Sedli »

Včera jsem koukal na spodek, měl jsem dole kryt motoru a všechno je suché, nikde ani náznak úniku oleje, nebo něco politého od oleje. Takže fakt nevím.
Opel Insignia Sports Tourer, 2.0 CDTi 103kw, MY14
Opel Astra J Sports Tourer, 1.6 CDTi 81kw, MY 15
Eisy
Příspěvky: 483
Registrován: 20 srp 2012, 20:11

Zápach z výfuku

Příspěvek od Eisy »

No k tomu filtru je paradny pristup (2.0 CDTI) . Aj ja sa nato chystam, len rozmyslam ako na ten filter
Sunman
Příspěvky: 1337
Registrován: 22 čer 2011, 23:06

Re: Zápach z výfuku

Příspěvek od Sunman »

eisy a co chces podniknut s tym filtrom?
Eisy
Příspěvky: 483
Registrován: 20 srp 2012, 20:11

Zápach z výfuku

Příspěvek od Eisy »

Neviem ci si ma pochopil. Som len tuto na posledne prispevky reagoval. Mam na mysli olejovy. Samozrejme vymenit s olejom. :)
Uživatelský avatar
mfilip
Příspěvky: 282
Registrován: 06 kvě 2017, 10:21

Re: Zápach z výfuku

Příspěvek od mfilip »

Co potrebujes rozmyslet na tom filtru?
Staci orech 32 nebo idealne ockovy klic 32 a je to.
Mel jsem auto zvednute, jen jako pri vymene kola.
Nejvetsi problem jsem mel s povolenim vypustneho sroubu. Je to jen sroub 13 a tim, jak bylo auto zvednute jen trosku, nemohl jsem pouzit vetsi paku. Nastesi jsem jej po delsi namaze povolil i kratkou racnou. Mel jsem strach, abych hlavu sroub neponicil, kdyz je to jen 13.
Insignia 2.0 CDTi 103kW Ecoflex A20DTE MR2015
Odpovědět

Zpět na „INSIGNIA – Motory“