trhnutie pri akceleracii

Moderátoři: Astra - R@SAG, mattonecz, klm121, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Petr25
Příspěvky: 245
Registrován: 01 bře 2016, 17:53

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od Petr25 »

sladas opc píše:
Petr25 píše:
sladas opc píše:dnes mi volali z opelu kde jdu reklamovat matrixy-zateka mi do nich a rovnou mi bylo receno ze to cukani ted am resi maji prijet nejaci nadlidi a budou to na miste resit a cosi pokouset..zkusim zjistit vice..
Zajímavá informace. Kde to máš v servisu?

usti nad labem autotipservis novak..auto mam normalne doma budem to resit svetla mi opet vymeni a motor budem resit..trosku se s nima znam takze si dost spolu komunikujem..
To je výhoda mít tam známý. Alespoň z tebe nebudou dělat vola.....
Opel Astra K 1.4Turbo 92kw Innovation
Reklama
 

sladas opc
Příspěvky: 1026
Registrován: 08 bře 2011, 10:26

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od sladas opc »

da se to ak rict rekli veci na rovinu jak jsou,ale zas na druhou stranu chci zavadu odstranit tak at se staraj...
Opel astra K 1.4turbo 110kw..dynamic..led matrix,navi,18bicolor atd..
Uživatelský avatar
pelito
Příspěvky: 173
Registrován: 15 led 2017, 20:41

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od pelito »

podobne problemy mali aj motory Ford a Renault. samozrejme nijak sa to nevyriesilo, o nejakej zalobe ani rec.

http://www.focusst.org/forum/focus-st-p ... -lspi.html
Astra K 1.0T 77kw Innovation
Granite Grey
Uživatelský avatar
Peto
Příspěvky: 419
Registrován: 06 lis 2016, 13:24
Bydliště: Bardejov

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od Peto »

sladas opc píše:da se to ak rict rekli veci na rovinu jak jsou,ale zas na druhou stranu chci zavadu odstranit tak at se staraj...
Co si mal vlasne z Metrixami? Už ti raz menili,alebo ako to mam pochopit?
OPEL ASTRA 1,4 Turbo, 150k - r.v. 2015
norinco
Příspěvky: 154
Registrován: 22 dub 2016, 14:03

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od norinco »

Mám v autě palubní kameru. Ze záznamu ale není poznat, že auto cuká a má krátkodobé výpadky výkonu. To byste museli nepřetržitě zabírat otáčkoměr, rychloměr a sešlápnutý pedál.
Zkrátka se jedná o dosti blbou závadu na dokazování.
Astra K ST 1.4T 110kW Enjoy, 16" + další vychytávky.
stingray
Příspěvky: 52
Registrován: 24 říj 2016, 18:28

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od stingray »

norinco píše:Mám v autě palubní kameru. Ze záznamu ale není poznat, že auto cuká a má krátkodobé výpadky výkonu. To byste museli nepřetržitě zabírat otáčkoměr, rychloměr a sešlápnutý pedál.
Zkrátka se jedná o dosti blbou závadu na dokazování.
Myslim, ze jedinym sposobom, ako dokazat, ze sa trhanie vyskytuje je zazanam live dat. Kedze Astru K nemam, neviem, aky typ diagnostiky by bolo vhodne pouzit.
Na starsej Astre G pouzivam cinsky OP-COM, ale ten uz na novsich modeloch nefungoval. Prave tato diagnostika zaznamenava dostatok parametrov napr. aj polohu plynoveho pedalu a predpokladam, ze u turbo motora aj tlak v sani a podobne. Mozno porovnanim tychto hodnot by sa dalo dokazat, ze napr. pri stlaceni plynu na 70% bol prve 2-3 sekundy tlak v sani podstatne nizsi, ako za podobnych podmienok v inej faze jazdy a potom skokovito vyletel nahor.
Viem, ze mate aj nejaku obdobu ELM-u a Torque pre Android, ale v logoch asi nie je tolko parametrov, ako by bolo potrebne.
Takze zistit, ci existuje OP-COM pre Astru K a jazdit s pripojenym notasom v roznych rezimoch a zaznamenavat data. Je to mravencia praca, ale ak chcete dokazat tento jav na prislusnej urovni, ina cesta asi nie je.
Zaznam z palubnej kamery na otackomer je podla mna neodstatocny.
Opel Astra ST 1,4 Turbo, 92 kW, r.v. 2017, Power Red, Navi + zimná sada
Uživatelský avatar
mattonecz
Moderátor
Příspěvky: 2267
Registrován: 06 čer 2016, 16:19
Bydliště: Praha

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od mattonecz »

Jediny reseni je ze ti to Opel potvrdi po jizde s jejich mechanikem, mozna tak znalecky posudek. Nejaky data z cinsky diagnostiky nebo mobilu urcite nikoho zajimat nebudou.
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex 2022 Audi Q5 50 TDI - 3.0 V6 TDI 210kw
ex 2016 Astra 1.4T 92KW
shagg
Příspěvky: 39
Registrován: 13 úno 2017, 23:37

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od shagg »

Ani ze zvukové stopy to není patrné? Při škubání by mělo být slyšet nějaké kolísání. Taky tady někteří mluví o kovových úderech.
Škoda, že palubní počítač neumí ukázat přetížení, tam by vynechání tahu vidět bylo.
Uživatelský avatar
mattonecz
Moderátor
Příspěvky: 2267
Registrován: 06 čer 2016, 16:19
Bydliště: Praha

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od mattonecz »

shagg píše:Ani ze zvukové stopy to není patrné? Při škubání by mělo být slyšet nějaké kolísání. Taky tady někteří mluví o kovových úderech.
Škoda, že palubní počítač neumí ukázat přetížení, tam by vynechání tahu vidět bylo.
Zvuk je tu: https://www.youtube.com/watch?v=stTSkExjFfE
Jinak pretizeni v Astre 1.4T bude asi dost minimalni :D zvlast na 5ku
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex 2022 Audi Q5 50 TDI - 3.0 V6 TDI 210kw
ex 2016 Astra 1.4T 92KW
shagg
Příspěvky: 39
Registrován: 13 úno 2017, 23:37

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od shagg »

mattonecz píše:
shagg píše:Ani ze zvukové stopy to není patrné? Při škubání by mělo být slyšet nějaké kolísání. Taky tady někteří mluví o kovových úderech.
Škoda, že palubní počítač neumí ukázat přetížení, tam by vynechání tahu vidět bylo.
Zvuk je tu: https://www.youtube.com/watch?v=stTSkExjFfE
Jinak pretizeni v Astre 1.4T bude asi dost minimalni :D zvlast na 5ku
Tohle video jsem viděl, už ho tu kdosi kdysi odkazoval, ale je to jiný motor, tak jsem to bral spíš jako ne moc názornou ukázku. Navíc tam během toho cvakání motor zjevně docela táhne, takže taky něco jiného. Ale ty zvuky jsou teda fakt znepokojivé. Jako by motor chroustal nějaké vylomené kovové zuby. V tom videu píšou, že mikrofon strčili pod kapotu. Dokázal by někdo z vás něco takového nahrát i na 1.4?

Zrychlení/přetížení jistě není jak v raketě. Ale celé tohle téma je přece o zrychlení a jeho neobvyklém průběhu, které ty, jako řidič, seš schopen svými smysly vnímat. A pokud to zavnímá člověk, tak akcelerometr taky. Časový průběh zrychlení, navíc v porovnání s bezproblémovým vozem, by mohl být zajímavý. Už se chápeme? Možná by to zvládl i mobil, ale nesměl bys ho při tom držet v ruce, naše tělo tyhle výkyvy umí docela pěkně odpružit/odtlumit.
Odpovědět

Zpět na „Astra K - Motory“