Spokojenost s Astrou

Zde projednáváme co se jinam nehodí.

Moderátoři: Astra - R@SAG, mattonecz, klm121, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
tomasprochu
Příspěvky: 18
Registrován: 18 říj 2016, 09:13

Re: Spokojenost s Astrou

Příspěvek od tomasprochu »

palecNR píše:Jazdim 40%dialnice a ostatne okresky,mesto minimalne. Spotrebu mam v lete 4,3 teraz v zime 4,4.
tu spotrebu mas z PC nebo spocitanou s dotankovani? Ja jezdim taky teoreticky za 4,3-4,9, ale realna je 5,3-5,8. Stejny motor - 1.6 CDTi 100kw Dynamic
Opel astra K dynamic 1,6 100kw/136k
r.v 10/2015
Reklama
 

Uživatelský avatar
pub24
Příspěvky: 53
Registrován: 01 srp 2009, 19:50
Bydliště: PRAHA

Re: Spokojenost s Astrou

Příspěvek od pub24 »

Pak pls poreferuj jak pomohli nove sterace (i kdyz kupovat nove sterace na nove auto mi je totalne proti srsti) a jestli dokazou v servisu neco udelat s dojezdem steracu :-)
Uživatelský avatar
palecNR
Příspěvky: 109
Registrován: 20 pro 2016, 23:30
Bydliště: Nitra

Re: Spokojenost s Astrou

Příspěvek od palecNR »

tomasprochu píše:
palecNR píše:Jazdim 40%dialnice a ostatne okresky,mesto minimalne. Spotrebu mam v lete 4,3 teraz v zime 4,4.
tu spotrebu mas z PC nebo spocitanou s dotankovani? Ja jezdim taky teoreticky za 4,3-4,9, ale realna je 5,3-5,8. Stejny motor - 1.6 CDTi 100kw Dynamic
Ta spotreba je podla PC,podla dotankovania som este neskusal.
Opel astra K innovation 1,6 100kw/136k
r.v 3/2016
Uživatelský avatar
Peto
Příspěvky: 419
Registrován: 06 lis 2016, 13:24
Bydliště: Bardejov

Re: Spokojenost s Astrou

Příspěvek od Peto »

tomasprochu píše:- k hlidani pruhu - cary na silnici byly samozrejme videt, rakusaci soli jako sileni, tady byla dokonce sucha dalnice. To "cukrovani" v cechach je v primem srovnani hodne minimalni. Nefungovalo ani aut. prepinani dalkovych a detekce aut prede mnou - tak podeziram kameru.

- topeni/zamlzovani - jezdit se zapnutou klimou pod -10C mi prijde dost divny - v predchozich autech Golf 5 i 7 jsem ji v zime zapinal jen obcas na promazani obehu, jinak se nic nezamlzovalo, krome extremnich pripadu.
Super je vyhrivani volantu, diky tomu clovek odpusti pomalejsi nabeh... Jinak ten motor jizdou dle predpisu po okrskach/mesto do 30km nelze v -12C zahrat na 90. Quickheat by tam mel byt, jak by to bez nej vypadalo netusim, treba bude kvuli spotrebe/EU/emisim priskrceny :)
Vydechy vetrani pro zadni sedadla citelne chybeji, ty pod sedackami jsou nedostatecne.

- sterace mam ted objednane nove Bosch, tak snad to bude fungovat lepe. Zatim jsem je prestavovat nezkousel. Ten ostrik je taky takovy cudny, VW strikal "mlhu", tady ty curky ostriknout jen 1/3 skla litry vody. Chybejici kontrolka hladini vody v ostrikovaci mne taky prekvapila - na dalnici a v marastu...

Jinak at nejsme tak negativni - auto vypada opravdu dobre a jizdni projev mi jinak vyhovuje. Start dieslu i v -18C bez zavahani.

Pristi tyden pujdu otravovat do servisu kvuli Navi, uvidime jak se k tomu postavi/ co objevi.
Nahodou ostrekovacie trisky su na K supééér.Mal som J čo strekala hmlu a to bola katastrofa,večne malo vody na skle. Nízku hladinu vody normalne hlasi Pc. Co maš z tym?
OPEL ASTRA 1,4 Turbo, 150k - r.v. 2015
pythoon007
Příspěvky: 72
Registrován: 09 kvě 2016, 13:25

Re: Spokojenost s Astrou

Příspěvek od pythoon007 »

Peto píše:
tomasprochu píše:- k hlidani pruhu - cary na silnici byly samozrejme videt, rakusaci soli jako sileni, tady byla dokonce sucha dalnice. To "cukrovani" v cechach je v primem srovnani hodne minimalni. Nefungovalo ani aut. prepinani dalkovych a detekce aut prede mnou - tak podeziram kameru.

- topeni/zamlzovani - jezdit se zapnutou klimou pod -10C mi prijde dost divny - v predchozich autech Golf 5 i 7 jsem ji v zime zapinal jen obcas na promazani obehu, jinak se nic nezamlzovalo, krome extremnich pripadu.
Super je vyhrivani volantu, diky tomu clovek odpusti pomalejsi nabeh... Jinak ten motor jizdou dle predpisu po okrskach/mesto do 30km nelze v -12C zahrat na 90. Quickheat by tam mel byt, jak by to bez nej vypadalo netusim, treba bude kvuli spotrebe/EU/emisim priskrceny :)
Vydechy vetrani pro zadni sedadla citelne chybeji, ty pod sedackami jsou nedostatecne.

- sterace mam ted objednane nove Bosch, tak snad to bude fungovat lepe. Zatim jsem je prestavovat nezkousel. Ten ostrik je taky takovy cudny, VW strikal "mlhu", tady ty curky ostriknout jen 1/3 skla litry vody. Chybejici kontrolka hladini vody v ostrikovaci mne taky prekvapila - na dalnici a v marastu...

Jinak at nejsme tak negativni - auto vypada opravdu dobre a jizdni projev mi jinak vyhovuje. Start dieslu i v -18C bez zavahani.

Pristi tyden pujdu otravovat do servisu kvuli Navi, uvidime jak se k tomu postavi/ co objevi.
Nahodou ostrekovacie trisky su na K supééér.Mal som J čo strekala hmlu a to bola katastrofa,večne malo vody na skle. Nízku hladinu vody normalne hlasi Pc. Co maš z tym?

Hlási Ti nízsku hladinu vody do ostrekovačov?
Uživatelský avatar
mattonecz
Moderátor
Příspěvky: 2267
Registrován: 06 čer 2016, 16:19
Bydliště: Praha

Re: Spokojenost s Astrou

Příspěvek od mattonecz »

pochybuji. leda že by to bylo v modelu 2015 jestli něco takovýho bylo :)
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex 2022 Audi Q5 50 TDI - 3.0 V6 TDI 210kw
ex 2016 Astra 1.4T 92KW
Uživatelský avatar
tomasprochu
Příspěvky: 18
Registrován: 18 říj 2016, 09:13

Re: Spokojenost s Astrou

Příspěvek od tomasprochu »

Dostal jsem se uz 3x na dno ostrikovacu bez jedine hlasky (jinak se snazim preventivne dolevat - otrava). Mam MY2016 - vyroba 10/2015 a pochybuji ze to hladinu hlasi.
Opel astra K dynamic 1,6 100kw/136k
r.v 10/2015
Uživatelský avatar
pub24
Příspěvky: 53
Registrován: 01 srp 2009, 19:50
Bydliště: PRAHA

Re: Spokojenost s Astrou

Příspěvek od pub24 »

To rvou parkovaci senzory :-)) Ale ne - taky jsem se dotal na dno a bez hlasky (na dalnici vyborny). Senzor tam proste neni (Wir leben autos.. :-) )
Uživatelský avatar
Cinda
Příspěvky: 689
Registrován: 01 srp 2015, 10:09

Re: Spokojenost s Astrou

Příspěvek od Cinda »

- topeni/zamlzovani - jezdit se zapnutou klimou pod -10C mi prijde dost divny - v predchozich autech Golf 5 i 7 jsem ji v zime zapinal jen obcas na promazani obehu, jinak se nic nezamlzovalo, krome extremnich pripadu.
Právě v tomto období je dobré klimatizaci zapnout. Klimatizace vysušuje vzduch a to je žádoucí proti rosení skel.
- sterace mam ted objednane nove Bosch, tak snad to bude fungovat lepe. Zatim jsem je prestavovat nezkousel. Ten ostrik je taky takovy cudny, VW strikal "mlhu", tady ty curky ostriknout jen 1/3 skla litry vody. Chybejici kontrolka hladini vody v ostrikovaci mne taky prekvapila - na dalnici a v marastu...
Stěrače Bosch mám. Psal jsem to již někde jinde. Těš se, je to nebe a dudy....Opel montuje nějaká velmi špatná raménka - snad z Číny nebo co. Lituji, že jsem se tak dlouho trápil. Měl jsem je vyměnit hned!
Astra K 1.4T 92kW innovation v plné palbě, NAVI900, bez AGR...
Antara 2.2
Omega 2.0
Uživatelský avatar
tomasprochu
Příspěvky: 18
Registrován: 18 říj 2016, 09:13

Re: Spokojenost s Astrou

Příspěvek od tomasprochu »

Musime myslet pozitivne :)

Jizdni vlastnosti a vzhled auta ocenuji - to byl i duvod pro koupi. Co si mohli odpustit jsou ty prolisy na horni casti palubni desky, to snad navrhoval nejaky francouz. Kdyby to bylo hladke jako u Audi, vypadalo by to jeste lepe.

Oproti Insignii neskutecny skok dopredu.

Jen ta elektronika. Asi jsou v Oplu tabory, co vedou zakopovou valku. Kazdy si bastli na svem pisecku (displayi) a zapomneli mezi sebou komunikovat resp. to pospojovat.

P.S. Nevite jak se da nastavit hlasitost Siri na Carplay? Na mem 5s je strasne potichu, ze ji neni nic rozumet, pritelky 6ka funguje normalne - stejny posledni system na telefonu.
Opel astra K dynamic 1,6 100kw/136k
r.v 10/2015
Odpovědět

Zpět na „Astra K - Pokec“