Kupa astry

Pokud kupujete nebo už jste koupili Opel Astra K, podělte se o zkušenosti.

Moderátoři: Astra - R@SAG, mattonecz, klm121, Moderátoři

Odpovědět
olson
Příspěvky: 39
Registrován: 04 zář 2017, 19:08

Re: Kupa astry

Příspěvek od olson »

a zkoušel jsi ten litřík ?
Reklama
 

Eisy
Příspěvky: 483
Registrován: 20 srp 2012, 20:11

Kupa astry

Příspěvek od Eisy »

A 1.6-tka ?
astraopel
Příspěvky: 49
Registrován: 23 kvě 2018, 22:15

Re: Kupa astry

Příspěvek od astraopel »

Litřík, co jsem pročetl a shlédl nějaké videa, snad trpí stejnými problémy. A 1,6T je už mimo moje finanční možnosti
olson
Příspěvky: 39
Registrován: 04 zář 2017, 19:08

Re: Kupa astry

Příspěvek od olson »

Tak já ten litřík mám (zatím tedy najeto asi 2700km )A nic jsem nepozoroval.Ta jízda s ním mi přijde jako s nějakou silnější atmosférou,což mě i vyhovuje.Taky jsem o litru a tříválci původně vůbec neuvažoval..........
astraopel
Příspěvky: 49
Registrován: 23 kvě 2018, 22:15

Re: Kupa astry

Příspěvek od astraopel »

hmm tak zkusím ještě počíst no, ale do tříválce se mi moc nechce :roll:
morgoth
Příspěvky: 339
Registrován: 27 úno 2016, 00:47

Re: Kupa astry

Příspěvek od morgoth »

Já bych se toho už u nových modelů nebál, s novým olejem, SW a svíčkami by to mělo být ok. To akorát my co jsme kupovali hned po představení jsme to vyžrali. Já teda poslední dobou zas tolik nejezdím, ale od výměny oleje a sw jsem už žádné extra problémy nezaznamenal, budu asi ještě uvažovat o těch svíčkách.
Astra K HB 1,4T 110kW, Innovation, 02/2016
Mabes
Příspěvky: 6
Registrován: 24 bře 2020, 11:18

Re: Kupa astry

Příspěvek od Mabes »

Zdravím Vás opláci, pripájam sa k Vám s prosbou o radu alebo aj pomoc pre ako budúceho majiteľa K-čka, prečítal som si viacero vlákien o motoroch aj ostatných vecí, čoho mam menšie obavy je ten motor 1,4 a trhanie, no neviem mam taky pocit že sa toho bát nemusím, samozrejme že si plánujem zadovážiť jazdenku kedže rozpočet to nedovoľuje na vyššiu sumu

Moje parametre pre astru by mali byť že chcem určite benzín, dochádzam každý deň 28km do práce tam a spať takže cca 65km denne (nie dialnice) momentálne som majiteľom astry J ST .r.v 2011 1,7 81kw, astra slúži bez problémov len potrebujem auto na benzín kedže v blízkej budúcnosti hrozí bývanie bližšie k meste, preto chcem benzínovy motor už, aj kvoli menšiemu hluku ale aj menším problémom s motorom snáď kedže Jčkova odo mna vyžrala nemale peniaze už, auto prevažne parkujem na dvore pri rodinnom dome počas leta, v zime bude v garáži, takže nejaké tie vychytávky ako vyhrievané sedačky a podobne moc neriešim ale ak by boli súčasť vybavy nevadilo by mi to :D... moj finančný strop je 13 000, podarilo sa mi za tie peniaze najsť pekné modely ktoré vam sem aj nahodím aby ste si pozreli aj vy kedže mate astry tak viete poradiť na čo si dať pozor a možno si všimnete aj niečo čo ja nie aj ked len na foto, či manuál či automat je mi to jedno nerozhoduje, el. otváranie a bezkľúčový vstup by som prijal

takže prejdime k veci, našiel som 4 astry ktoré sa mi zapáčili z toho su 2 v nemecku takže by som musel riešiť dovoz, no každý vieme že v nemecku su trošku inač konfigurované vybavy a za tie peniaze čo dostanem tu mam tam tzn. Fullku, dalšie 2 su na SK jednú predáva sukromník na ktorej mam už aj skúšobnú jazdu a bol som spokojný, no za tie peniaze mi tam trošku chýbaju tie AGR sedačky (kedže ich mam v Jčku a som max spokojný), páči sa mi veľmi aj farba musím dodať ;)
Link na tu astru: https://www.autobazar.eu/opel-astra-car ... 44381.html

ďalšia astra je na SK znova ale automat a biela: https://www.autobazar.eu/opel-astra-st- ... 73184.html
pri tejto mi trošku vadí že je to bazár, som radšej od sukromníkov ale po preverení by som sa na to možno dal,

tieto 2 nemecké mi padli do oka: https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/deta ... bdfd579a13

a dalšia: https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/deta ... bdfd579a13

chcel by som vedieť čo by ste mi radšej odporúčali aby som bol spokojný, lákajú ma tie matrixy na tej červenej astre ale bojím sa prípadného servisu svetiel ak by niečo odišlo, každopádne budem rád za všetky rady, postrehy, čo by ste si brali vy? 1.6T moc neriešim nie som závodník a ta 1,4 110kW mi postačuje bohate po skúšobnej jazde
Uživatelský avatar
Papír
Příspěvky: 22
Registrován: 30 led 2019, 21:19

Re: Kupa astry

Příspěvek od Papír »

Já bych raději bral 1,6. Některé 1,4 mají problémy s cukáním. 1,4 110kw je na tom lépe. Já to řesím tím, že přidáváním aditiva při tankování. Jinak německé Astry, jsou lépe vybavené o lepší display, sedadla a vyhřívání ( černá má nastavitelné tlumiče, červená LED ). SK mají bezklíčkový vstup. Ale mě přijde, že mají hodně najeto. Já vybírám max. 2 leté auta s nájezdem do 30tis. Ceny se pohybují okolo 380tis a po slevě kolem 350tis.
Astra K 1,4T innovation
Mokka 1,4T 103 kW AT.
Mabes
Příspěvky: 6
Registrován: 24 bře 2020, 11:18

Re: Kupa astry

Příspěvek od Mabes »

zdravim, vďaka za reakciu, no ja viem o tom cukani a co som a pýtal na tu hnedu majitela ta povedal ze o tom vie ale problemy on s tym nemal, tu 1.6 je na SK problém zohnat nejaku, co a tyka nemeckych astier o viem ze su lepsie vybavene aj nad tym uvažujem a ta červená sa mi veľmi páči, aj vzhľadom na matrixy, tak mne najazd do tych 100 000 pphode vyhovuje vzhľadom na cenovu obmedzenost do 13 tisic... tak preto vyberam podla toho, neviem ci ist do nemeckej alebo slovenskej
Mabes
Příspěvky: 6
Registrován: 24 bře 2020, 11:18

Re: Kupa astry

Příspěvek od Mabes »

chlapi mam dilemu, oplatí sa kupovat jazdenku 4-3 rocnu astru s led metrixami? ide mi o to ci ma zmysel ich tam mat na ukor toho ze ked tam nieco oddide je to drahšie ako xenon... funguju tie matrixy dobre? ste spokojní s nimi?
Odpovědět

Zpět na „Kupujeme Astru K“