trhnutie pri akceleracii

Moderátoři: Astra - R@SAG, mattonecz, klm121, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
mattonecz
Moderátor
Příspěvky: 2267
Registrován: 06 čer 2016, 16:19
Bydliště: Praha

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od mattonecz »

zajímavé informace. odkud je máš?
takže až od 3/2017 je možné že motory necukají.. tušíš co se tam změnilo?
a svolávačky byly kde? o tom nikdo nic neví. ani tu ani na UK fóru.

dík za info, tohle dává alespoň nějakou naději na nápravu
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex 2022 Audi Q5 50 TDI - 3.0 V6 TDI 210kw
ex 2016 Astra 1.4T 92KW
Reklama
 

Reco-tem
Příspěvky: 41
Registrován: 07 pro 2016, 16:53

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od Reco-tem »

reakcia bola na yggdrasilsk, ktory hovoril o PSA motoroch - teda peugeot a citroen. Tam boli ale zrejme ine problemy, lebo o trhani som sa nejako nikde nedocital.
Uživatelský avatar
mattonecz
Moderátor
Příspěvky: 2267
Registrován: 06 čer 2016, 16:19
Bydliště: Praha

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od mattonecz »

Tak je rychle po naději :D
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex 2022 Audi Q5 50 TDI - 3.0 V6 TDI 210kw
ex 2016 Astra 1.4T 92KW
eXp10it
Příspěvky: 3
Registrován: 13 bře 2017, 20:26

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od eXp10it »

yggdrasilsk píše:Dnes som sa dozvedel, ze co vlastne chcem, ze sme len dvaja na Slovensku s tymto problemom :))))))))
No tak to máte vlastně vyhráno ne? Když vám prodejce sdělil, že jste jenom dva s tímhle problémem tak tím přiznal že takhle se ostatním vozidla nechovají a tudíž jde jednoznačně o závadu a ne o vlastnost. A začíná reklamační show s omezeným počtem pokusů na opravu. Jejich prohlášení že jste jenom dva je taky pochopitelné, protože pokud máte podobnou legislativu jako tady u nás v ČR tak by ještě mohlo prosáknout že řešili X stejných případů už před tím než vám auto prodali a tím pádem že o závadě mohli vědět což je podstatné porušení kupní smlouvy o kterém kdyby vám dopředu řekli tak si auto nekoupíte = měli by jste nárok na odstoupení od smlouvy = vrácení peněz.

Zajímavé je také to, že když jsem se v listopadu minulého roku o koupi nové Astry zajímal a ptal se na problémy s cukáním benzínových turbo motorů prodejce tak ten mi přímo sdělil že EXISTUJÍ, dále že čím menší motor tím více potenciálních problémů, ale že jde vždy o chybu majitele vozu který ho neužíval jak má a tudíž že mě se to jako netýká :) Z toho že mě s tím před koupí seznámil usuzuji, že problém je opravdu velký a zařekl jsem se že si novou astru nekoupím dokud nebude jistota že jsou problémy vyřešené (naftu nechci),

Ale dost srandy. Pokud si nechcete dál nechat sr*t na hlavu, tak se bez právníka neobejdete. Prodejce má určitě přesné instrukce jak se k problému stavět nejen z pohledu technického, ale také marketingového a právního tak aby mu nevznikla špatná pověst či nedal záminku ke vzniku pro něj finančně velmi náročného precedensu. Jednotlivec bez právního vzdělání proti tomu nemá šanci. Šikovný právník a soudní znalec v oboru motorových vozidel by je měli dostat na lopatky velmi rychle resp. by měli být schopní dojednat nějaké oboustranně výhodné odstoupení od smlouvy.
henriCL
Příspěvky: 83
Registrován: 18 zář 2016, 17:13

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od henriCL »

rmack píše:Řekl bych, že když se něco reklamuje v zákonné záruce a servis na to přijde až po jejím uplynutí, tak to pod záruku stále spadá.
mattonecz píše:Taky si myslim, ze s deseti papiry o reklamaci cukani motoru by tezko mohli tvrdit, ze je to novy problem vznikly po zaruce..
1) možná špatně čtu, ono už je těžké si pamatovat, co se zde všechno napsalo, ale nevím o nikom, komu by se povedlo problém s cukáním reklamovat. Myslím skutečně reklamovat. Viděli jsme nějaký reklamační protokol? Má ho někdo? S následným vyjádřením o uznané/neuznané reklamaci?
2) jak byste prokázali souvislost mezi třeba prasklým pístem u pětiletého motoru a klidně desetkrát reklamovaným cukáním?
Opel Astra K Sports Tourer Innovation 1,4T 92kW
Uživatelský avatar
Petr25
Příspěvky: 245
Registrován: 01 bře 2016, 17:53

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od Petr25 »

henriCL píše:
rmack píše:Řekl bych, že když se něco reklamuje v zákonné záruce a servis na to přijde až po jejím uplynutí, tak to pod záruku stále spadá.
mattonecz píše:Taky si myslim, ze s deseti papiry o reklamaci cukani motoru by tezko mohli tvrdit, ze je to novy problem vznikly po zaruce..
1) možná špatně čtu, ono už je těžké si pamatovat, co se zde všechno napsalo, ale nevím o nikom, komu by se povedlo problém s cukáním reklamovat. Myslím skutečně reklamovat. Viděli jsme nějaký reklamační protokol? Má ho někdo? S následným vyjádřením o uznané/neuznané reklamaci?
2) jak byste prokázali souvislost mezi třeba prasklým pístem u pětiletého motoru a klidně desetkrát reklamovaným cukáním?
Já jsem cukání úspěšně reklamoval. Mám to i v protokolu napsáno.
Opel Astra K 1.4Turbo 92kw Innovation
Uživatelský avatar
mattonecz
Moderátor
Příspěvky: 2267
Registrován: 06 čer 2016, 16:19
Bydliště: Praha

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od mattonecz »

Souvislost mezi klepáním a prasklým pístem je dost velká. Do té doby to ale snad musí být vyřešeno, já teda 5 let s takovým autem jezdit nehodlám.
Tady kolega to zjevně na papíře má, já se o to budu snažit vzápětí.
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex 2022 Audi Q5 50 TDI - 3.0 V6 TDI 210kw
ex 2016 Astra 1.4T 92KW
henriCL
Příspěvky: 83
Registrován: 18 zář 2016, 17:13

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od henriCL »

Petr25 píše:Já jsem cukání úspěšně reklamoval. Mám to i v protokolu napsáno.
Můžete, prosím, tu zprávu o reklamaci i s vyjádřením o jejím uznání nějak ofotit a postnout sem? Aby bylo každému jasné, jaký je rozdíl mezi reklamačním protokolem a zakázkovým listem, do kterého zatím většinou napsali ono obligátní "závada se neprojevila." Díky.
Opel Astra K Sports Tourer Innovation 1,4T 92kW
bambini42
Příspěvky: 66
Registrován: 02 úno 2017, 09:33

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od bambini42 »

Zdravím je tady vůbec někdo kdo má najeto nad 5000km a nemá žádné problémy s cukáním???
henriCL
Příspěvky: 83
Registrován: 18 zář 2016, 17:13

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od henriCL »

mattonecz píše:Souvislost mezi klepáním a prasklým pístem je dost velká. Do té doby to ale snad musí být vyřešeno, já teda 5 let s takovým autem jezdit nehodlám.
Tady kolega to zjevně na papíře má, já se o to budu snažit vzápětí.
Ale to přeci víme, že souvislost tady je. Nebo spíše může být. Jenže když mi servis sdělí, že píst praskl po třeba čtyřech letech z důvodu vady materiálu, tak mi bude houby platnej nějakej reklamační zápis o náhodném cukání kolem 3 tis. ot. Protože ta reklamace byla buď uznána a potom do třiceti dnů závada odstraněna, nebo byla uznána, závada ale nebyla odstraněna a vy jste vyhádal odstoupení od smlouvy a nebo vůbec nebyla uznána a potom nebude přiznána jako příčina prasklého pístu.
Opel Astra K Sports Tourer Innovation 1,4T 92kW
Odpovědět

Zpět na „Astra K - Motory“