kolesa r16 alebo r17 + zimné

Moderátoři: Astra - R@SAG, mattonecz, klm121, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Joska
Příspěvky: 443
Registrován: 20 črc 2016, 06:31
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: kolesa r16 alebo r17 + zimné

Příspěvek od Joska »

s polarisama jsem měl dlouhodobě ne úplně dobrou zkušenost....pak Kleeber HB3 - boční vedení nic moc...co se brzd týče, stále na místě.
Já objednával v kola v sobotu, dodání do 14 dnů, ještě mi to potvrdí.

co že jsi se zimákama čekal tak dlouho?
Astra G -1,6 SZR, prostě Barča
Astra K - 1,6 CDTI (81kW) Innovation
Reklama
 

Uživatelský avatar
mattonecz
Moderátor
Příspěvky: 2267
Registrován: 06 čer 2016, 16:19
Bydliště: Praha

Re: kolesa r16 alebo r17 + zimné

Příspěvek od mattonecz »

ty co mám vepředu se chovaj docela dobře, až překvapivě, ale dost tomu asi pomáhá ESP
na zadku sou dost sjetý a zadek pěkně lítá, to určitě zachraňuje ESP :D
já neměl moc peníze teď.. tak sem radši jezdil tramvají..
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex 2022 Audi Q5 50 TDI - 3.0 V6 TDI 210kw
ex 2016 Astra 1.4T 92KW
Uživatelský avatar
klm121
Moderátor
Příspěvky: 125
Registrován: 15 pro 2009, 15:44

Re: kolesa r16 alebo r17 + zimné

Příspěvek od klm121 »

Pred pár rokmi som mal Michelin Alpin A4 a boli skvelé. Na zafire sú teraz continental ts850, tiež skvelé, v piatok som sa brodil do kopca cez neodhrnutý len vyjazdený kopec a vyšiel som úplne v pohode. A na astre sú momentálne Nokiany WR A4, dalo by sa povedať, že také športovejšie zimné pneu a tiež super. V piatok som na nich šiel tiež rovnaký neodhrnutý kopec a bez jediného zaváhania som vyšiel, takže určite so žiadnou z týchto značiek nespravíš chybu.
Opel Insignia B Sports Tourer Business Inovation 2.0 CDTi 2019 (154 kW) Automat 4x4
Opel Zafira Tourer Cosmo 2.0 CDTi 2015 (125 kW) Automat
Opel Meriva B Cosmo 1.6 CDTi 2014 (100 kW)
Opel Astra J Sports Tourer Cosmo 2.0 CDTi 2015 (121 kW) - ex
Uživatelský avatar
Joska
Příspěvky: 443
Registrován: 20 črc 2016, 06:31
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: kolesa r16 alebo r17 + zimné

Příspěvek od Joska »

OK díky...to jsem potřeboval slyšet..
Astra G -1,6 SZR, prostě Barča
Astra K - 1,6 CDTI (81kW) Innovation
Uživatelský avatar
pub24
Příspěvky: 53
Registrován: 01 srp 2009, 19:50
Bydliště: PRAHA

Re: kolesa r16 alebo r17 + zimné

Příspěvek od pub24 »

Uz dlouhe roky davam zimni good year ultra grip. Ted jsem dal GoodYear Ultra Grip PERFORMANCE G1 225/45 R17 91H a drzi jak prikovane. Jezdil jsem ted cely vikend po zasnezenych dalnicich a drzi nadherne.
Sunman
Příspěvky: 1337
Registrován: 22 čer 2011, 23:06

Re: kolesa r16 alebo r17 + zimné

Příspěvek od Sunman »

U mňa určite No.1 ako píše kolega nado mnou GY UltraGrip. Používal som ich od UG5 a vždy super za každých okolností. Teraz mám druhýkrát Dunlop (ale to je jeden koncern s GY) a tiež veľmi veľmi dobré, vyskúšané v Pachfurte na cvičisku.
U Nokianu by som povedal že veľký pozor na typ - nie je Nokian ako Nokian. Ako som tu písal na začiatku Nokian nikdy v živote - rovnako poznatok z Pachfurtu minulý rok, keď moja brzdná dráha na mokrej folii bola viac ako dvojnásobná než u kolegov. To nehovoríme o metri z rýchlosti 60kmh ale o takmer 15 metroch. Podozrievali ma, že vôbec nebrzdím. Napríklad som sa "zošmykol" s týmito pneu pri šikmom výjazde z benzínky do boku.
Od piatku máme končne v autoparku nové K-čko ST s Nokianmi, ale iný typ dezénu ako nám Opel dodal pre MY14 a síce zatiaľ 300km ale po snehu a vraj je to ale úplne iné kafe.
Uživatelský avatar
pub24
Příspěvky: 53
Registrován: 01 srp 2009, 19:50
Bydliště: PRAHA

Re: kolesa r16 alebo r17 + zimné

Příspěvek od pub24 »

Sunman píše:U mňa určite No.1 ako píše kolega nado mnou GY UltraGrip. Používal som ich od UG5 a vždy super za každých okolností. Teraz mám druhýkrát Dunlop (ale to je jeden koncern s GY) a tiež veľmi veľmi dobré, vyskúšané v Pachfurte na cvičisku.
U Nokianu by som povedal že veľký pozor na typ - nie je Nokian ako Nokian. Ako som tu písal na začiatku Nokian nikdy v živote - rovnako poznatok z Pachfurtu minulý rok, keď moja brzdná dráha na mokrej folii bola viac ako dvojnásobná než u kolegov. To nehovoríme o metri z rýchlosti 60kmh ale o takmer 15 metroch. Podozrievali ma, že vôbec nebrzdím. Napríklad som sa "zošmykol" s týmito pneu pri šikmom výjazde z benzínky do boku.
Od piatku máme končne v autoparku nové K-čko ST s Nokianmi, ale iný typ dezénu ako nám Opel dodal pre MY14 a síce zatiaľ 300km ale po snehu a vraj je to ale úplne iné kafe.

Ohledne Nokianu muzu potvrdit. Na firemnich autech jsme jendou meli Nokinany a to bylo jak na bruslich. Typ uz bohuzel nevim...
Uživatelský avatar
Mike
Příspěvky: 337
Registrován: 29 pro 2016, 14:36
Bydliště: Praha

Re: kolesa r16 alebo r17 + zimné

Příspěvek od Mike »

Tento weekend jsem mohl naplno otestovat Michelin CrossClimate. Jízda na čerstvém sněhu, na zmrazcích, na ledovatém asfaltu. Výjezdy do kopce ve vesničkách na Vysočině. Zkrátka tak jak bych ani nechtěl, protože jsem myslel, že taková "kalamita" někoho v Praze ani nepotká a že letos sněhu nebude.

Jsem absolutně nadšený a mohu všem doporučit. Ten kdo bydlí na horách asi ocení kvalitní zimáky, ale pro naše klimatické podmínky a občasný sněhový weekend je toto super. Myslel jsem že to bude podstatně horší a i tak by to splnilo mé očekávání.
Přílohy
kalamita3.JPG
kalamita2.JPG
kalamita.JPG
Astra K ST - 1.4T - 92kW - innovation - barva GAZ - MY2017
jozuo
Příspěvky: 373
Registrován: 19 říj 2016, 11:33

Re: kolesa r16 alebo r17 + zimné

Příspěvek od jozuo »

JA mám aktuálne Dunlop Winter Sport 5 a maximálna spokojnosť.
Uživatelský avatar
Joska
Příspěvky: 443
Registrován: 20 črc 2016, 06:31
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: kolesa r16 alebo r17 + zimné

Příspěvek od Joska »

Tak tento výhled budu mít za měsíc, fungl nové auto a hned s ním na hory...snad to bude v pohodě. jedu hlavně přihlásit, takže musím. Jsem na Čenkovice zvědavý co na to nové auto.
Astra G -1,6 SZR, prostě Barča
Astra K - 1,6 CDTI (81kW) Innovation
Odpovědět

Zpět na „Astra K - Kola a pneu“