Kola na Insignii

Moderátor: Moderátoři

Miro
Moderátor
Příspěvky: 1297
Registrován: 07 lis 2008, 23:55
Bydliště: Rumburk - LOC 50°57'5.428"N, 14°33'25.161"E
Kontaktovat uživatele:

Re: Kola na Insignii

Příspěvek od Miro »

Sunman píše:odtrhli sa zvary na obvode a kruh/disk sa potom vzpriečil
proboha co to bylo za kola jestli byly svařovaný :shock: :shock: většina jsou tlakový odlitky a taky se najdou kovaný kola....

každopádně bych do těchto kol nešel.... ;)
Pohřební služba ANUBIS - Vaše smrt naše živobytí.
Reklama
 

demolition
Příspěvky: 101
Registrován: 19 dub 2011, 16:30

Re: Kola na Insignii

Příspěvek od demolition »

Toto majú na stránke:
Nami predávané hliníkové disky sa vyrábajú v ázijských fabrikách japonskou Hi-TECH technológiou. Odkaz na nášho výrobcu: www.yuering.com
Takže sú z Číny :D
jgoldman
Moderátor
Příspěvky: 295
Registrován: 03 led 2011, 00:26

Re: Kola na Insignii

Příspěvek od jgoldman »

Tak specielně do DEZENT bych už nikdy nešel. Je to jakoby kolo které nikdy nebude mít kvalitu originálu.
Prostě za mne už nikdy více. kamarád opravuje hliníkové disky a ukazoval mi na nich rozdíl mezi šitkama, normální kvalitou a originálníma diskama.
Rozdíl je v svařování, kvalitě materiálu a hlavně váze. Ukazoval mi to na příkladu když na kolo zazvoní a neoriginální šitka duní. samozřejmě takové kolo je měkké
a nemůžu od něj čekat zázraky. U neoriginálních kol bych se zaměřil na váhu kola a poklepem tvrdost. Mám taky na léto originální kola které tu mimochodem nabízím ale u nich jsem si specielně nechal taky poradit.
Nejlepší jsou ale stejně originály. ;) a proto bych asi do nich šel.
Sunman
Příspěvky: 1337
Registrován: 22 čer 2011, 23:06

Re: Kola na Insignii

Příspěvek od Sunman »

Dezent mi kúpila pani leasingová firma na radu odborného pneuservisu :D Papierovo sú vlasníkmi auta oni, takže do niektorých vecí ťažko im kecať. Uvidíme čo urobia cez zimu.
Minulý rok som mal originály 18" prezuté na zimu a menil som jeden disk na ktorom sa urobila 8 po náraze do jamy. Ale ostatní čo tú jamu našli tiež tam v noci stáli a menili kolá. Ja som na tom síce s vibráciami ale v pohode prišiel 400km až domov. Disk potom praskol keď ho rovnali borci v pneuservise, zaplátali ho ale keď ma nechal 3x s prázdnou pneumatikou tak nezostávalo nič iné len ho vymeniť.
Brembo SV
Příspěvky: 268
Registrován: 14 čer 2015, 10:28

Re: Kola na Insignii

Příspěvek od Brembo SV »

su na insignii pre plechové disky R17 iné matice,alebo sa možu použit z originál zliatinových R18 ?
Sunman
Příspěvky: 1337
Registrován: 22 čer 2011, 23:06

Re: Kola na Insignii

Příspěvek od Sunman »

ja som mal na kazdej insignii letne original 18" a zimne 17" a vzdy mensie matice pretoze sa originaly nevosli do Dezentov
Eisy
Příspěvky: 483
Registrován: 20 srp 2012, 20:11

Kola na Insignii

Příspěvek od Eisy »

Ja mám tie iste matice 18’ aj 17’ Alu
Brembo SV
Příspěvky: 268
Registrován: 14 čer 2015, 10:28

Re: Kola na Insignii

Příspěvek od Brembo SV »

dakujem za odpoved. Niekde na nete bolo písané,vraj Insignia má mat pre plecháče iné matice-iný profil kužela. Ale nenašiel som u predajcov žiadnu zmienku o maticách.žeby boli pre plecháče. Sumann ako si bol spokojný s Goodyear UG Performance ? Mám Continentalky ale budem menit-neverím im,žiadna odozva o limite,bud držia alebo z ničoho nič idu do šmyku. Na snehu a lade teda toho vela neukázali. Na Vectre som mal UG7,bol som s nimi spokojný. Na snehu boli skvelé,i za dažda.
Eisy
Příspěvky: 483
Registrován: 20 srp 2012, 20:11

Kola na Insignii

Příspěvek od Eisy »

UG používam už cez 10r. . Teraz mám UG8 perf. 225/50 17’. Ešte tuto zimu budú musieť vydržať a na další rok pôjdem do UG asi znova. Ja som spokojný.
Sunman
Příspěvky: 1337
Registrován: 22 čer 2011, 23:06

Re: Kola na Insignii

Příspěvek od Sunman »

dtto ako píše Eisy.
Goodyear jazdím v zime snáď od 1995 od UG3. Vždy maximálna spokojnosť - zimné pneu kupujem na sneh, ľad a vodu, takže oni síce prehrávajú hodnotenia pretože tam je často aj jazda na suchu kde sú lepšie pneu ale to ma netrápi.
používam v rozmere 225/50R17 aby tam išli aj reťaze.
Bohužiaľ predposledné pneu som neustrážil a dostal Nokiany - bohužiaľ tieto pneu by som neprial ani nepriateľovi.

Leto jazdím Dunlop (to je vlastne dnes rovnaká firma), majú najnižšiu hlučnosť čo je u Insi dôležité.

Continental som mal 2x z výroby, odolnosť proti aquaplaningu veľmi dobrá až do 2mm ale brzdná dráha a hluk nevyhovujúce.
Matice mám menšie (myslím originál sú 21mm kľúč a do zimných diskov 19mm) vyslovene kvôli tomu, že sa do zapustených otvorov v diskoch Dezent nezmestia.
Odpovědět

Zpět na „INSIGNIA – Kola a pneu“