Autobaterie

Moderátoři: Astra - R@SAG, mattonecz, klm121, Moderátoři

Uživatelský avatar
Sandal
Příspěvky: 216
Registrován: 21 dub 2018, 06:36
Bydliště: Bratislava

Re: Autobaterie

Příspěvek od Sandal »

To, čo píšeš je pravda ... ak je väčší odber, ako príjem, energia sa pochopiteľne vyčerpá.
Ja som myslel to, že s väčšou baterkou je väčšia zásoba energie a je to lepší scénar, ako batéria, ktorú doporučuje výrobca auta ... totižto mnohí ľudia si myslia, že silnejšia baterka im poškodí elektroniku v aute, pričom tá si cucne len toľko, koľko potrebuje.
Pre tieto tvrdenia predpokladám vyváženú tripartitu spotrebiče - batéria - alternátor. Ak niekto do auta zaradí ďalšie spotrebiče, viac štartuje ako jazdí, alebo má zapnuté spotrebiče pri vypnutom motore, je predpoklad, že systém klakne. Poviem pravdu, keď som zistil, že baterka v Astre je v kufri, bol to pre mňa šok :shock:
Z mojej skúsenosti sa batéria nikdy tak dokonale nenabije, ako s kvalitnou samoregulovanou nabíjačkou. Na starom aute som vždy pred zimou nabil baterku na nabíjačke ... 8hod., a makala 10 rokov.
Pre mňa je baterka s vyššou kapacitou podstatná vec, lebo cez pracovný týždeň temer nejazdím (v BA je to sama zápcha), aj keď na druhej strane týždeň odstavenia aj v mínusových teplotách by pre baterku v dobrej kondícii nemal by žiaden problém ... ani 2 týždne. Dlhšie som auto odstavené nemal.
K tým štartovacím káblom - máš pravdu, káblami s čo najväčším prierezom sa nič nepokazí. Štartovací prúd 52Ah baterky je cca 400A, takže s rezervou by mali byť káble 500-600A.
Ešte pridám jeden príklad k tým bazénom, moje heslo ... musím minúť menej ako zarobím, inak som bezdomovec
:mrgreen:
Opel Astra 1,4, ... 74kW, 2018
Reklama
 

marty14
Příspěvky: 56
Registrován: 27 led 2011, 17:31

Re: Autobaterie

Příspěvek od marty14 »

Jak funguje dobíjení u nových aut.Chce se mi zvracet. :roll: http://www.cimbu.cz/index.php?page=whol ... ze&item=36
vectra c 1.9cdti 88kw 2005 kombi
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 1817
Registrován: 01 úno 2012, 09:35
Bydliště: kutnohorskokolínské pohraničí

Re: Autobaterie

Příspěvek od Colommbo »

Díky za odkaz, zmiňoval jsem to na předchozí straně tohoto vlákna... :idea:
W124 E320 R6 Coupé 1994
Uživatelský avatar
Sandal
Příspěvky: 216
Registrován: 21 dub 2018, 06:36
Bydliště: Bratislava

Re: Autobaterie

Příspěvek od Sandal »

K tomu "inteligent-debilnému" dobíjaniu:
Ja som pred kúpou Astry poštudoval čo sa dalo na nete, aj tuto na fóre. Pozrel som si aj ceny náhradných dielov, ktoré sú v kategórii - spotrebný materiál (pneumatiky, výfuk, baterka, stierače ...). Pri cene niektorých autobatérii mi hneď trklo, reku tu niečo nesedí :idea: ... tak som pochopil, že neide o obyčajné batérie a ani dobíjanie nie je obyčajná sedliačina, ale inžiniersky princíp :geek:
V tom momente mi docvaklo, že systém S/S v mojom aute nebude.
Keď som išiel auto objednať, skôr som vedel čo tam nechcem, ako to, čo tam chcem :roll: Nechcel som okrem S/S - dažďový senzor, senzory tlaku v pneu. a handsfree. Reku nebudem platiť výbavu, o ktorú nestojím :!: Na princípe tohoto myslenia som chcel dokonca kúpiť Astru J z druhej ruky ... ale tie, ktoré pripadali v úvahu boli predražené.
Nakoniec som teda skončil u predajcu OPEL a tam mi predajca vysvetlil, že senzory tlaku, či handsfree je dnes už štandardná výbava.
Dnes ďakujem všetkým svätým, že nemám S/S systém a tým machrom, čo tento systém vymysleli prajem aby mali také isté trampoty ako ľudia, ktorým tento systém doslava nanútili ... lebo tak sa mi zdá, že vo vyšších triedach sa nedá tomuto systému vyhnúť.
P.S.: ... a to ma ešte predajca vystrašil :shock: :o s tým, že od júla, či augusta začnú montovať DPF filter aj do benzíňakov
Opel Astra 1,4, ... 74kW, 2018
Sunman
Příspěvky: 1337
Registrován: 22 čer 2011, 23:06

Re: Autobaterie

Příspěvek od Sunman »

dobré ráno stará mama :lol:
S/S má dnes 95% áut, nie vyššia trieda. Mám teraz tri dni česť sa voziť vo Felícii 999ccm ktorá má menej koní pod kapotou ako je živých koní u nás na dedine a samozrejme má S/S a vypína neustále na rozdiel od Opla, kde to má akú takú inteligenciu a nevypne napríklad studený motor.
DPF u benzínu je u DI od septembra, pretože to sú ďaleko väčší zasier..či vzduchu ako dnešné diesle EURO6.
Snímače tlaku sú povinnosť u všetkých áut od 2016.
senzor stieračov funguje bez problémov niekoľko rokov, mám ich od 2003 a spokojnosť.
Uživatelský avatar
Sandal
Příspěvky: 216
Registrován: 21 dub 2018, 06:36
Bydliště: Bratislava

Re: Autobaterie

Příspěvek od Sandal »

OK ... tak kam podľa Teba patrí ASTRA 74kW, r.2018 Enjoy ... ktorá je bez S/S systému?
P.S.: poznáš ten vtip, ako išli dvaja v lese? Jeden slepý a druhý videl iba na jedno oko?
Opel Astra 1,4, ... 74kW, 2018
Uživatelský avatar
mattonecz
Moderátor
Příspěvky: 2267
Registrován: 06 čer 2016, 16:19
Bydliště: Praha

Re: Autobaterie

Příspěvek od mattonecz »

je povinna kontrola tlaku v penu ale ne TMPS. jiny auta to merej pres ABS. coz je teda fakt shit. zlaty TMPS. funguje to dobre. stejne jako funguje i senzor steracu ci handsfree. nechapu co na tom komu muze vadit :D pravda ze casto vidim nekoho v novym aute s mobilem v ruce, coz nechapu kdyz tam to HF stopro musi bejt
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex 2022 Audi Q5 50 TDI - 3.0 V6 TDI 210kw
ex 2016 Astra 1.4T 92KW
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 1817
Registrován: 01 úno 2012, 09:35
Bydliště: kutnohorskokolínské pohraničí

Re: Autobaterie

Příspěvek od Colommbo »

mattonecz píše:...zlaty TMPS. funguje to dobre. stejne jako funguje i senzor steracu ci handsfree. nechapu co na tom komu muze vadit :D...
Vidíš to, mně třeba úplně všecko... :) Tlak v gumách kontroluju jako každý normální řidič, stěrače si zapnu, kdy JÁ chci a v autě netelefonuju (ač chápu, že někdo má auto jako kancelář, to pak HF své opodstatnění má.) Zkrátka požaduju, aby auto dělalo, co chci JÁ, a nes*ala se mi do toho pitomá a v devíti případech z deseti zbytečná technika... :)
W124 E320 R6 Coupé 1994
Tanguero
Příspěvky: 39
Registrován: 11 zář 2017, 09:27

Re: Autobaterie

Příspěvek od Tanguero »

Sunman píše:dobré ráno stará mama :lol:
S/S má dnes 95% áut, nie vyššia trieda. Mám teraz tri dni česť sa voziť vo Felícii 999ccm ktorá má menej koní pod kapotou ako je živých koní u nás na dedine a samozrejme má S/S a vypína neustále na rozdiel od Opla, kde to má akú takú inteligenciu a nevypne napríklad studený motor.
DPF u benzínu je u DI od septembra, pretože to sú ďaleko väčší zasier..či vzduchu ako dnešné diesle EURO6.
Snímače tlaku sú povinnosť u všetkých áut od 2016.
senzor stieračov funguje bez problémov niekoľko rokov, mám ich od 2003 a spokojnosť.
Jedním z důvodů koupě Astry u mě bylo to, že S/S systém nebyl v základu, ale jako příplatková výbava. Skoda to například má v základu, takže se toho nezbavíte.
Uživatelský avatar
mattonecz
Moderátor
Příspěvky: 2267
Registrován: 06 čer 2016, 16:19
Bydliště: Praha

Re: Autobaterie

Příspěvek od mattonecz »

az si koupim novy auto tak prvni vec, necham sw vypnout ss :)
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex 2022 Audi Q5 50 TDI - 3.0 V6 TDI 210kw
ex 2016 Astra 1.4T 92KW
Odpovědět

Zpět na „Astra K - Motory“