trhnutie pri akceleracii

Moderátoři: Astra - R@SAG, mattonecz, klm121, Moderátoři

Odpovědět
V12
Příspěvky: 18
Registrován: 05 zář 2017, 12:57

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od V12 »

A kto pise o elektromobile nabijanom zo zasuvky ? Vies, ono sa uvazuje o elektromobiloch s palivovymi clankami generujucimi elektriku... Elektromobily nabijane z rozvodnej siete su krok do pekla, nie evolucia.
Reklama
 

Tanguero
Příspěvky: 39
Registrován: 11 zář 2017, 09:27

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od Tanguero »

V12 píše:A kto pise o elektromobile nabijanom zo zasuvky ? Vies, ono sa uvazuje o elektromobiloch s palivovymi clankami generujucimi elektriku... Elektromobily nabijane z rozvodnej siete su krok do pekla, nie evolucia.
Můžeš nám prozradit z čeho ty články budou vyrábět elektřinu? Pokud má odpověď znít: z vodíku v nádrži, tak nám vysvětli odkud se vezme ten vodík. Ten se totiž vyrábí elektrolízou vody a je to proces natolik energeticky náročný, že provoz takového vozidla odpovídá spotřebě 12l benzínu na 100km.
Tanguero
Příspěvky: 39
Registrován: 11 zář 2017, 09:27

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od Tanguero »

tadcz píše:Zdravím,

tak si už pár dní čtu tuhle diskuzi a začínám být trochu nervózní. Manželce jsem před měsícem objednal Astru 1.4T 92 kw innovation. Měla by být začátkem prosince.
Pořád jsem se však nedopídil, jestli nově vyrobené 1.4T mají tento problém (LSPI) stále nebo se to týká převážně prvních kusů (v Opelu mi řekli, že to byl problém prvních ks, ale oni chtějí samozřejmě prodat)? Díky za odpověď.

P.S. Zatím si odnáším, že se musí používat Dexos 1 gen 2. (ten tam je asi nahned) a tankovat 98. Nešlapat tomu na krk, když to mám v nízkých otáčkách. Celkově se k tomu chovat slušně... žena najezdí 80% času ve městě.
Ničeho se neboj, Astru se stejným motorem jsem si v pátek odvezl z autosalonu. Natankoval jsem 95 u OMV, nemá cenu ji hýčkat. Ke každému autu se musíš chovat slušně a u benzínu platí, že pokud není v otáčkách, nedávat plný knedlík. Jenže ono to svádí, palubák ti radí řadit tak, aby otáčky byli pořád pod 2000 a když se potom potřebuješ rychle zareagovat, často zapomeneš podřadit a jen na to dupneš.
Uživatelský avatar
sova
Příspěvky: 172
Registrován: 10 črc 2017, 08:14
Bydliště: Praha

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od sova »

přesně tak, lejt tam 95 na vytáčet, pak se ti Astra odmění vášnivým zvukem ;)
Uživatelský avatar
mattonecz
Moderátor
Příspěvky: 2267
Registrován: 06 čer 2016, 16:19
Bydliště: Praha

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od mattonecz »

Vasnivym zvukem klepani? :O
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex 2022 Audi Q5 50 TDI - 3.0 V6 TDI 210kw
ex 2016 Astra 1.4T 92KW
Uživatelský avatar
sova
Příspěvky: 172
Registrován: 10 črc 2017, 08:14
Bydliště: Praha

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od sova »

žádné klepání nepozoruji... :lol:
Uživatelský avatar
Cinda
Příspěvky: 689
Registrován: 01 srp 2015, 10:09

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od Cinda »

Zde: https://www.astra-k-forum.de/index.php/ ... post100424 se objevil postup, jak škubání nasimulovat. Je to v postu 3566.
Astra K 1.4T 92kW innovation v plné palbě, NAVI900, bez AGR...
Antara 2.2
Omega 2.0
sladas opc
Příspěvky: 1026
Registrován: 08 bře 2011, 10:26

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od sladas opc »

Ted vysel ve svete motoru clanek prave o tomto problemu sice jsou tam uvadeny trivalce ale i tak zajimave pocteni..problemu s lspi muze byt nekolik
Opel astra K 1.4turbo 110kw..dynamic..led matrix,navi,18bicolor atd..
blesk
Příspěvky: 233
Registrován: 05 zář 2016, 10:28

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od blesk »

Chtel jsem si to koupit ale jsem ted mimo CR, nenaskenoval by jsi to pro nas?
jardaastra
Příspěvky: 218
Registrován: 19 led 2017, 11:38

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od jardaastra »

Pěkně je to tam popsáno o detonačním spalování na cca 3 stranách. Škodovka má vodní kanálek u spalovacího prostoru kde je dosaženo rozdílu teplot až 17 stupňů, tím prý zamezí detonacím. Dále pak již známá věc tvar pístu, povlakování pístu, jiné pístní kroužky.
Odpovědět

Zpět na „Astra K - Motory“