trhnutie pri akceleracii

Moderátoři: Astra - R@SAG, mattonecz, klm121, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
polyaa
Příspěvky: 33
Registrován: 07 srp 2016, 22:08
Bydliště: Rožnov pR

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od polyaa »

Astra K ST 1,4T z 08/2016 3000 km najeto od výměny za Dexos 1, v2. Nyní najeto 21 000 km.
Díky mému stylu jízdy (pozvolná akcelerace, nedávám plyn natvrdo až na podlahu) je lspi (pokud je to takové to zacvrlikání) stále možné vyvolat. Přesně, jak to tady někdo píše. Nízké otáčky, plyn na podlahu a je to tam.
Mi se to stane jenom vyjímečně - viz styl jízdy. Ale myslím si, že ten problém přetrvává a pochybuju, že to je u nových verzí jiné. Tedy můj názor.
Jarda
Astra G 1.6, Astra K, enjoy, 1,4 turbo 92 kW, červená ST, mlhovky
Reklama
 

Uživatelský avatar
jurajlo
Příspěvky: 58
Registrován: 03 led 2016, 16:27
Bydliště: Michalovce

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od jurajlo »

blesk píše:To dela asi prevodovka a vymezeni vule na hridely nebo dvohmota a ma to i Astra J, pokud to spravne chapu - mirne pridavas plyn a najednou prudce pustis plyn a cukne, hned zasepridas a cukne atd.
Prevodovka určite nie...však to nie je Žiguli čo malo kardan alebo volu v prevodovke,taktiež dvojhmota to nemože byť nakolko je roztočená na určité otáčky a ubratie plynu na dvojhmote nepostrehneš
Uživatelský avatar
mattonecz
Moderátor
Příspěvky: 2267
Registrován: 06 čer 2016, 16:19
Bydliště: Praha

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od mattonecz »

Ja si myslim ze to je normalne od motoru jak se dusi, proste blby sw
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex 2022 Audi Q5 50 TDI - 3.0 V6 TDI 210kw
ex 2016 Astra 1.4T 92KW
Batyskaf
Příspěvky: 3
Registrován: 19 lis 2017, 12:18

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od Batyskaf »

Zdravím pánové,

Jsem zarytý Focusák,ale tahle Astra K mi učarovala.
Po tom,co jsem se tady dočetl uvažuju,že raději koupím opět Focuse,i když jsem byl přesvědčený,že si koupím tuto Astru.

Jezdil jsem s ní a je mi velmi sympatícka (1,4T 92kW MT) ... opravdu je to takový problém,je to škubání tak častým jevem,nebo jde jen o okrajovou záležitost,která se objeví řekněme jednou za týden? Na druhou stranu...aby mi nové auto škubalo...a aby to bylo tím,že neumím jezdit autem...nevím...

Díky za reakce.
blesk
Příspěvky: 233
Registrován: 05 zář 2016, 10:28

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od blesk »

Pokud si koupis novou Astru a bude ti skubat (ted nemyslim mikrotrhani pri studenem motoru), tak budes asi prvni. A pokud by si kupoval Focuse, tak 1.0T nebo 1.5T, stejne moznosti ma Astra 1.0T tedy budes muset nacipovat na nejakych 90kW (realne maji turbomotory vic, takze ten Oplacky bude mit nejakych 85kw), bohuzel ale jenom 5stupnu nebo 1.6T.
Batyskaf
Příspěvky: 3
Registrován: 19 lis 2017, 12:18

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od Batyskaf »

blesk píše:Pokud si koupis novou Astru a bude ti skubat (ted nemyslim mikrotrhani pri studenem motoru), tak budes asi prvni. A pokud by si kupoval Focuse, tak 1.0T nebo 1.5T, stejne moznosti ma Astra 1.0T tedy budes muset nacipovat na nejakych 90kW (realne maji turbomotory vic, takze ten Oplacky bude mit nejakych 85kw), bohuzel ale jenom 5stupnu nebo 1.6T.
To myslíš jak? Že Astru 1,4T nekupovat,nebo že to škubání se projevuje vyjímečně?
sladas opc
Příspěvky: 1026
Registrován: 08 bře 2011, 10:26

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od sladas opc »

Myslel to asi tak ze ty nove astry vyrobene ted by meli byt v pohode..zatim nikdo s novou astrou tu problemy nepsal..jinak kamos nechal cipnout a po vymene oleje a cipu najeto 6500km a vse uplne v pohode zadne cukani ani minitrhani
Opel astra K 1.4turbo 110kw..dynamic..led matrix,navi,18bicolor atd..
Batyskaf
Příspěvky: 3
Registrován: 19 lis 2017, 12:18

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od Batyskaf »

sladas opc píše:Myslel to asi tak ze ty nove astry vyrobene ted by meli byt v pohode..zatim nikdo s novou astrou tu problemy nepsal..jinak kamos nechal cipnout a po vymene oleje a cipu najeto 6500km a vse uplne v pohode zadne cukani ani minitrhani

Takže,ASTRA K 1,4Turbo 92kW MT vyráběná letes tyto problémy opravdu nemá? Nikomu necuká v motoru při jakémkoliv jízdním režimu?
Je tady ještě někdo,kdo by mi mohl tuto skutečnost potvrdit?
sladas opc
Příspěvky: 1026
Registrován: 08 bře 2011, 10:26

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od sladas opc »

Me uz delsi dobu necuka..tankuju jen vervu a davam vif..zatim vse funguje dobre jde za plynem bez cukani a kovovych zvuku..momentalne jsem spokojenej..
Opel astra K 1.4turbo 110kw..dynamic..led matrix,navi,18bicolor atd..
Uživatelský avatar
Katikakus
Příspěvky: 75
Registrován: 03 pro 2016, 11:20

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od Katikakus »

Batyskaf píše: Takže,ASTRA K 1,4Turbo 92kW MT vyráběná letes tyto problémy opravdu nemá? Nikomu necuká v motoru při jakémkoliv jízdním režimu?
Je tady ještě někdo,kdo by mi mohl tuto skutečnost potvrdit?
https://www.opel-forum.cz/viewtopic.php ... start=3700
Opel Astra K (MY17,5) Cosmic Grey 1.4T 92kW Enjoy + Komfortní sada 2 + mlhovky
Odpovědět

Zpět na „Astra K - Motory“