Opel Insignia - závady a rady

Návody, opravy, rady, tipy

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
jgoldman
Moderátor
Příspěvky: 295
Registrován: 03 led 2011, 00:26

Re: Opel Insignia - závady a rady

Příspěvek od jgoldman »

Se sklápěním zrcátek u Insignií je to následovně. Někomu se hold sklápí při couvání obě a někomu jen jedno. Je to opravdu podle verze softwaru a nebo jakou měli pánové s NSR náladu ;) U mé Insignie se sklápí dle nastavení v menu jen pravé zrcátko.
Doporučuji to řešit s p. Šafaříkem AutoStaiger :D
Reklama
 

CriTCalH
Příspěvky: 7
Registrován: 24 úno 2011, 08:38
Bydliště: Praha 10

Re: Opel Insignia - závady a rady

Příspěvek od CriTCalH »

Zatím jsem mluvil jen s obchodníkem a ten mi tvrdil, že to funguje jen s celoelektrickými sedadly s pamětí. Já nemám, mám jen ty poloelektrické, tak uvidím, třeba bude mít pan Šafařík nějaký geniální nápad a flashne mi to tam :)

P.S.: Dostávám to do ruky a jsem dost nadšený, šlape jako hodinky. Už se těším na zimu, kdy trochu potrápím 4x4 8-)
HonzaA
Příspěvky: 10
Registrován: 24 bře 2011, 15:24

Re: Opel Insignia - závady a rady

Příspěvek od HonzaA »

Pánové, má někdo podobný problém? Když přeřazuji z 1 na 2 a výše, tak po sešlápnutí spojky se mi ozve takový divný zvuk, co se ani nedá moc popsat, takové vyšší cvaknutí - jako by se někde něco hejblo. Z mého pohledu řidiče to slyším vpravo vepředu. Připadá mi to jako by bylo něco uvolněného, jako by se hejbnul motor v silentbloku. To samé nastane při řazení na vyšší stupně, ale už není tak intenzivní. V poslední době se ten zvuk ozve už při startování studeného motoru, nebo když na jedničku při rozjezdu prudce uberu plyn. V servisu mi řekli, že to klepou trubky od klimy, že je nějak přilepili, ale že budou muset objednat nějaké plastové distanční rozpěrky. Žeby ty trubky? No, mně se zdá, že to nastane vždy, když je motor v záběru a při prudkém ubrání plynu sebou škubne a – buď o něco škrtne, nebo se v něčem hejbne. Mám 26 a dělá mi to tak od 23 tis km…
miki11
Příspěvky: 174
Registrován: 28 úno 2009, 16:43

Re: Opel Insignia - závady a rady

Příspěvek od miki11 »

:arrow:
Naposledy upravil(a) miki11 dne 08 úno 2012, 00:55, celkem upraveno 1 x.
HonzaA
Příspěvky: 10
Registrován: 24 bře 2011, 15:24

Re: Opel Insignia - závady a rady

Příspěvek od HonzaA »

Ne, při neutrálu a přidávání plynu nic. Jenom při pohybu auta a záběru motoru. A teď, v těchto mrazech, to vrže jak stará ... Vyšlápnutí spojky a vlastně tak přerušení zátahu motoru, při brzdění motorem v té konkrétní chvíli přerušení tahu apod.
Sunman
Příspěvky: 1337
Registrován: 22 čer 2011, 23:06

Re: Opel Insignia - závady a rady

Příspěvek od Sunman »

ano.
robila mi to aj MY09 ale asi len 10t km potom to samé prešlo takže som ani nebol v servise.
teraz mám 28t na MY12. Robí to keď pôjdeš na 1-ke a budeš prudko pridávať a púšťať plyn aby auto skákalo tak to bude pišťať a cvakať. Netuším čím to, idem budúci týždeň na 30t kontrolu tak dám vedieť či niečo objavili. V zime a so studeným autom je to počuť viac. Myslím že je to nejaký silentblok.
miki11
Příspěvky: 174
Registrován: 28 úno 2009, 16:43

Re: Opel Insignia - závady a rady

Příspěvek od miki11 »

:arrow:
Naposledy upravil(a) miki11 dne 08 úno 2012, 00:56, celkem upraveno 1 x.
demolition
Příspěvky: 101
Registrován: 19 dub 2011, 16:30

Re: Opel Insignia - závady a rady

Příspěvek od demolition »

Je to tu, akurát dnes sa pozerám, že sa tu rozbehla diskusia...Elektronická ručná brzda
SERVIS RUCNEJ BRZDY, na budíkoch svieti porucha brzdy.
Naštartuje sa, uvoľniť ručnú brzdu a auto sa nepohne, vyhodí servis.
Bolo to v garáži, možnosť primrznutia tam teda nie je.
Volám opel assistance a tam sa s takou kontrolkou na tachometri nestretli, celkovo s touto poruchou.
Teda odtiahnuť, len neviem ako ho dostanú z garáže.
Už mám po tej mojej brzdičke, nechcel som páku :D
miki11
Příspěvky: 174
Registrován: 28 úno 2009, 16:43

Re: Opel Insignia - závady a rady

Příspěvek od miki11 »

:arrow:
Naposledy upravil(a) miki11 dne 08 úno 2012, 00:56, celkem upraveno 2 x.
S.M-A-RT
Příspěvky: 10
Registrován: 03 úno 2012, 11:16

Re: Opel Insignia - závady a rady

Příspěvek od S.M-A-RT »

Podobna zavada, problem je, ze insignia ma na elektronicke rucni brzde jenom jeden motor, ktery pritahuje lanka pro obe kola. Zavada byla v nestejnomernem napnuti lanek, takze jedno kolo brzdilo vic nez druhe, system to rozpoznal a vyhodnotil jako chybu, pricemz jako opatreni pritahne brzdu na max aby se predeslo odjeti auta. Akorat auto se nechalo premluvit, i pres chybu odbrzdilo a dalo se dojet do servisu, takze nejspis jina zavada.
Opel Insignia Cosmo Combi
118kW CDTi
Odpovědět

Zpět na „INSIGNIA – Jak na to“