Rozšířená záruka: pro a proti

Pokud kupujete nebo už jste koupili Opel Astra K, podělte se o zkušenosti.

Moderátoři: Astra - R@SAG, mattonecz, klm121, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Ghofig
Příspěvky: 104
Registrován: 24 bře 2017, 20:24
Bydliště: Kroměříž
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozšířená záruka: pro a proti

Příspěvek od Ghofig »

Setkali jste se nekdo s tim, ze by Vam nabizeli rozsirenou zaruku, ale ne pres Opel a cenikovych 18tis, ale pres firmu Cargarantie?
Auto jsem si vyzvedaval minuly tyden, dostal jsem papir o zaruce Basic s tim, ze po dvou letech to sice neco kryje dal, ale jsou to veci, ktere by se prakticky nemely posrat...
Ale nabizeli mi zaruku od zminene firmy s tim, ze to stoji lidovych cca 8 tis a kryje to 5 let komplet vse od predniho po zadni naraznik.

Mam k tomu podminky a nic podezreleho nenachazim, ale je fakt, ze je to celkem strucny popis na par A4.
Astra K 1,4T 92kW, Innovation
Dodge Challenger R/T V8 5,7 HEMI, 280kW
Reklama
 

morgoth
Příspěvky: 339
Registrován: 27 úno 2016, 00:47

Re: Rozšířená záruka: pro a proti

Příspěvek od morgoth »

U té cargarantie vidím v podstatě 2 problémy:
  • Mají tam přesně vyjmenované součástky na které se záruka vztahuje odpovídající zhruba 15 let starému autu. Tzn. nevztahuje se prakticky na žádnou elektroniku (přední kamera, různé asistenty, led matrix, elektrické sedačky) u které bych se bál, že odejdou nejvíc.
  • Je to pojistná smlouva, kterou vám můžou po každém plnění vypovědět. Měsíc po 2-leté záruce něco vyreklamujete, oni to proplatí a obratem vám vypoví smlouvu (proč taky ne, zaplaceno dostali předem a pokud vám dají víc než kolik stálo pojištění tak by už na dalším plnění jenom tratili...).
V době kdy jsem kupoval auto tak nic jiného než car garantie nenabízeli (a to že to je spíš pojistná smlouva jsem si přečetl až později, měl jsem zato že budu mít normální prodlouženou záruku). Je pravda ale že 18k za prodlouženou tovární záruku na auto jako je Astra je dost mimo. Psal jsem to o pár stránek zpátky že i na superba nebo A6tku vyjde záruka levněji.
Astra K HB 1,4T 110kW, Innovation, 02/2016
Eisy
Příspěvky: 483
Registrován: 20 srp 2012, 20:11

Rozšířená záruka: pro a proti

Příspěvek od Eisy »

Ja mam tu Car Garantie Full (akoze). Mavali 3 druhy na 120000 akebo 6rokov.
Potom boli uz len dve. Nejaka zakladna zadara a potom full (stale iba akoze) a znizili to na 5r.
Menil som cez nu "len" haldex.
Ale ten bol tusim uz v tej zakladnej ..
Uživatelský avatar
Ghofig
Příspěvky: 104
Registrován: 24 bře 2017, 20:24
Bydliště: Kroměříž
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozšířená záruka: pro a proti

Příspěvek od Ghofig »

No kdyz jsem se na to ptal, tak udajne se to tyka uplne vseho. Vcetne matrixu apod. Proto jsem zminoval vysvetleni dealera "od narazniku po naraznik"

Co se tyka vypovezeni z jejich strany po plneni, o tom tam neni ani slovo.
Astra K 1,4T 92kW, Innovation
Dodge Challenger R/T V8 5,7 HEMI, 280kW
morgoth
Příspěvky: 339
Registrován: 27 úno 2016, 00:47

Re: Rozšířená záruka: pro a proti

Příspěvek od morgoth »

No jasně, oni budou tvrdit cokoliv ale ve výsledku platí jen to, co máš na papíře.

Co se týče výpovědi, protože to je pojistná smlouva, tak se na to vztahuje příslušný zákon:
Zákon o pojistné smlouvě č. 37/2004 Sb., § 22 píše: (3) Pojistitel nebo pojistník mohou soukromé pojištění vypovědět do 3 měsíců ode dne doručení oznámení vzniku pojistné události. Dnem doručení výpovědi počíná běžet výpovědní lhůta 1 měsíce, jejímž uplynutím soukromé pojištění zaniká.
Doporučuji si předem pročíst podmínky, já tam mám tohle. Schválně pod kterou kategorii matrixy spadají:
Přílohy
pojisteni02.jpg
pojisteni01.jpg
Astra K HB 1,4T 110kW, Innovation, 02/2016
Eisy
Příspěvky: 483
Registrován: 20 srp 2012, 20:11

Rozšířená záruka: pro a proti

Příspěvek od Eisy »

Oni to aj tak posielaju na schvalenie do Car Garantie ked sa nieco pokazi, takze on ti toho moze narozpravat ....
vzdy tam budu zahrnute len veci napisane. A Ako som pisal, menili sa tam podmienky skoro kazdy rok, tak neviem ako to teraz vyzera.
treba to poriadne nastudovat.
KONY
Příspěvky: 28
Registrován: 30 kvě 2017, 08:14

Re: Rozšířená záruka: pro a proti

Příspěvek od KONY »

Mam to koupene dnes. Vecer naskenuji a poslu...
KONY
Příspěvky: 28
Registrován: 30 kvě 2017, 08:14

Re: Rozšířená záruka: pro a proti

Příspěvek od KONY »

Ondráš1985
Příspěvky: 202
Registrován: 01 bře 2017, 20:15
Bydliště: Brno

Re: Rozšířená záruka: pro a proti

Příspěvek od Ondráš1985 »

Také jsem dostal nabídku na prodlouženou záruku Cargarantie. Do 3 měsíců od převzetí vozu se dá dokoupit za cca 8 tis. Ještě jsem se ale nerozhodl, jestli do toho půjdu, nebo ne, zatím jsem spíš nakloněn variantě, než ji brát nebudu.
Opel Astra K Enjoy 1.4 74kw MY17,5 Bílá Summit, Komfortní sada 2 + Mlhovky
Uživatelský avatar
CrazyPlum
Příspěvky: 59
Registrován: 24 kvě 2017, 23:21

Re: Rozšířená záruka: pro a proti

Příspěvek od CrazyPlum »

Ako povedala moja manzelka: "to co zaplatis na rozsirenej zaruke, mozes zaplatit aj na oprave auta, ale nemusis ak sa nic nepokazi."

je to ako havarijne poistenie, mozes ho potrebovat ale nemusis.
Opel Astra K ST, 1.4 benzin, 92kW, vyrobene 07/2017, vybava Innovation + Zimna sada 1 + Odhlucnovacia sada
Odpovědět

Zpět na „Kupujeme Astru K“