Koupě Insignia ST-motorizace, výbava? prosím rady

Pokud kupujete nebo už jste koupili, podělte se o zkušenosti.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Dooby
Příspěvky: 30
Registrován: 14 kvě 2021, 21:38

Re: Koupě Insignia ST-motorizace, výbava? prosím rady

Příspěvek od Dooby »

Tak počítadlo spotřeby- to neporadím, moc to neřeším, dlouhodobou spotřebu mám na palubáku 6,7, jak je to dle dotankování teprve porovnám- teď jsem to začal sledovat. Každopádně se spotřebou jsem velmi spokojen- není to to hlavní , ale potěší, že oproti S-Maxu je skoro o 2l/100km nižší při stejném stylu. Tažné nainstalováno- odnímatelné Westfalia s kabeláží Jaeger ve specializované firmě dle jejich doporučení. I s prací 17 tis.-dobrá investice. Jen mi od té doby jde podstatně hůře otvírání kufru nohou pod nárazníkem- možná nacvičím, možná se smířím. Výše jsem zmiňoval problém s nefunkčním NOx čidlem-trvá stále, pouze svítí kontrolka jinak nic. Dostal jsem na to dodatečnou slevu od dovozce a tak se ptám- je to nebezpečné, nutné řešit? Auto funguje zcela normálně a origo čidlo stojí 19,5 tis., neorigo jsem našel za 14- měl by někdo radu? Napořád to tak určitě nechci nechat. Jinak s Insignií najeto přes 2000km a velká spokojenost i přes některé slabiny (odhlučnění, mělký kufr).
Sunman: ta aktualizace map se mi nepodařila, ty položky v menu co popisuješ tam prostě nemám, nevím.... Otázka- když bych připojil během jízdy Insi k hotspotu (telefon)- vezme si online informace po dobu připojení nebo ne?
2018 Insignia B Sports Tourer 2.0 CDTi 125kW 8°automat
Reklama
 

Laky7777
Příspěvky: 79
Registrován: 13 bře 2017, 19:49

Re: Koupě Insignia ST-motorizace, výbava? prosím rady

Příspěvek od Laky7777 »

Ja mam na 20tis. Km priemer 8.4 l/100km. Prevazne mimo mesta. Husty dazd, stresny box alebo nosic s bikami na taznom so spotrebou zamavaju riadne.
Insignia B CountryTourer 2019 1,6 147kW AT6
OnMi
Příspěvky: 466
Registrován: 11 úno 2013, 20:54
Bydliště: JM kraj

Re: Koupě Insignia ST-motorizace, výbava? prosím rady

Příspěvek od OnMi »

Zalezi ktere NOx cidlo je nefunkcni, jestli prvni nebo druhe. Prvni se da original sehnat kolem 10 tis. To druhe je o neco levnejsi - cca 8tis.
Zpravidla odejde drive dvojka.

Kody dilu
GM 55500319 NOx sensor 1 (4x2)
GM 55500321 NOx sensor 1 (4x4)
GM 55500320 NOx sensor 2

Tak jako tak se vadne NOx cidlo promitne do readiness code a v tomto stavu auto neprojde emisema.
Škoda Enyaq Sportline iV 80 MY2023
Škoda Superb III Combi 2.0TDI MY2017
ex Astra K Innovation 1.4T MY2016.5
ex Vectra C Caravan COSMO Z19DTH MY2008
ex Astra G 1.6 16V MY2000
ex Vectra A 1.7TD MY1994
Dooby
Příspěvky: 30
Registrován: 14 kvě 2021, 21:38

Re: Koupě Insignia ST-motorizace, výbava? prosím rady

Příspěvek od Dooby »

Díky, ale jsi si jistý, že je to výše uvedený díl? Na protokolu píší:
"chyba čidla NOx 2- 55487662". I v nezávislém Opel servisu (Zralý) mi sdělili, že dostupný je jen originál u Opelu za těch 19,5 tis.
2018 Insignia B Sports Tourer 2.0 CDTi 125kW 8°automat
OnMi
Příspěvky: 466
Registrován: 11 úno 2013, 20:54
Bydliště: JM kraj

Re: Koupě Insignia ST-motorizace, výbava? prosím rady

Příspěvek od OnMi »

Nikde jsi nepsal kod motoru takze jsem to trefoval podle rocniku co jsi psal. V roce 2018 se to ale lamalo mezi B a D motory. Vypsane kody jsou pro B20DTH - Euro6 (MY18). Podle toho cidla mas uz asi D20DTH - Euro6d-Temp (MY19).

Ale i ten tvuj NOx senzor 55487662 lze opravit vymenou vlastniho cidla za zlomek ceny:
https://allegro.pl/oferta/czujnik-nox-o ... 0088290788

Postup opravy je zde:
https://www.youtube.com/watch?v=J17f49An0Kk

Jinak kdyz vidim ty hromady problemu s Insigniemi (precti si Svet motoru 30/21), tak jsem velmi rad, ze jsme misto Insignie vzali Supa
A to bohuzel musim rici jako letity OpelFAN
Škoda Enyaq Sportline iV 80 MY2023
Škoda Superb III Combi 2.0TDI MY2017
ex Astra K Innovation 1.4T MY2016.5
ex Vectra C Caravan COSMO Z19DTH MY2008
ex Astra G 1.6 16V MY2000
ex Vectra A 1.7TD MY1994
Dooby
Příspěvky: 30
Registrován: 14 kvě 2021, 21:38

Re: Koupě Insignia ST-motorizace, výbava? prosím rady

Příspěvek od Dooby »

Za odkazy velice děkuji. Ale není mi jasné- to inzerované čidlo se tam musí "naroubovat" dle videa , to není plnohodnotná náhrada, "plug and play"? To bych asi risknul za ty peníze, i když na Allegru jsem zatím nic nekupoval.
Btw. s tou spolehlivostí Insi vs. Sup to vypadá, alespoň dle T'ÜV Reportu 2021, zcela opačně - Insi na děleném 2. místě, Sup na 108. místě u 2-3 letých aut. Nic ve zlým...
https://www.autoforum.cz/predstaveni/ne ... ove-tvare/
2018 Insignia B Sports Tourer 2.0 CDTi 125kW 8°automat
Sunman
Příspěvky: 1337
Registrován: 22 čer 2011, 23:06

Re: Koupě Insignia ST-motorizace, výbava? prosím rady

Příspěvek od Sunman »

Dooby:
pre kontrolu update mapy u Multimedia Pro MUSÍŠ mať pripojený k systému Opel hot spot telefonu cez WiFi.
Bez pripojenia sa neobajaví v menu položka update máp ani nie je možné skontrolovať aké mapy máš nahraté a kedy sa urobila posledná aktualizácia.
1/ pripoj hot spot - musí sa objaviť jednak v menu SYSTEM -> WiFi - a skontroluj že tvoj telefon je pripojený
2/ ak skontroluješ navigáciu tak v prípade, že si pripojený na hotspot zároveň sa pod ikonkou dopravné informácie objaví obdĺžniček LIVE. V tomto prípade už navigácia nepreberá dopravné informácie z TMC rádia ale live z nejakého webu.
3/ počkaj 2÷3 minúty a skús znova otvoriť nastavenia -> kartu aplikácie -> navigácia -> a teraz tu budú v menu položky k aktuálnosti mapy. Aj keď najprv napíše, že aktualizácia nie je dostupná klikni na toto menu a objaví sa popis poslednej aktualizácie. Následne aj to, či je prípadne k dispozícii nová aktualizácia. Telefon musí byť neustále pripojený cez WiFi ako hot spot! Nie cez bluetooth!

Laky777
počítadlá Trasa A a Trasa B sa nulujú už niekde pri 5000km - kontroluj to a uvidíš, že to nikdy nedôjde do 9999km.
Ako funguje prepočet potom na spotrebu neviem, zistil som že všelijako. Pôvodne po kúpe auta som chcel jednu trasu nechať bežať bez nulovania - aj som ju "schoval" aby to niekto nevynuloval. Po nejakých 35000km som to kontroloval a zistil, že údaj kilometrov nie je 5000, tzn. 3x "pretočené" a spotreba bola úplne hlúposť oproti knihe jázd, kde píšem tankovania a kilometre. Tak som to prestal úplne sledovať.
Laky7777
Příspěvky: 79
Registrován: 13 bře 2017, 19:49

Re: Koupě Insignia ST-motorizace, výbava? prosím rady

Příspěvek od Laky7777 »

Tie priebezne pocitadla sa nuluju minimalne 3 sposobmi:
- manualne
- podla prejdenej vzdialenosti alebo podla casu

Mne sa urcite nulovalo po prejdeni 9999 km, som si to odsledoval... pouzivam denne pocitadlo A s nulovanim pri kazdom tankovani, pocitadlo B nechavam bez nulovania a zvycajne jazdim na pocitadle s dojazom a aktualnom spotrebou... Takze pravidelne cez jednotlive obrazovky prechadzam...

Inak ten clanok z casopisu nebol az taky strasny pre Insigniu.... nejake problemove cidla, nejake drobnosti.
Pre mna bola zaujimava hlavne zmienka o motore v novom GSi + AT9 od GM a hlavne system 4x4 - to su celkom dolezite veci, kvoli ktorym asi upgrade na GSi nebude ani riesit.
Insignia B CountryTourer 2019 1,6 147kW AT6
Laky7777
Příspěvky: 79
Registrován: 13 bře 2017, 19:49

Re: Koupě Insignia ST-motorizace, výbava? prosím rady

Příspěvek od Laky7777 »

Aktualizacia map:

potvrdzujem, ze po sparovani auta cez WIFI a manualnom spusteni updatu mi postupne stiahlo update map.
Navigacia sa potom sama restartovala. Stahovalo sa to na 3x, lebo akurat vtedy som mal len kratsie trasy (do 20min. nastartovaneho auta).
Insignia B CountryTourer 2019 1,6 147kW AT6
Dooby
Příspěvky: 30
Registrován: 14 kvě 2021, 21:38

Re: Koupě Insignia ST-motorizace, výbava? prosím rady

Příspěvek od Dooby »

Hm, já tam mám jiné položky v menu, asi starší typ infotainmentu (výroba III/2018 pro SRN) nebo mám tu nižší verzi, mně se tam nepodařilo aktualizaci map vůbec najít a spustit, žádná ikona Live. Jen mi to píše, že mám nejnovější verzi softwaru. Tak asi nic, ale stejně používám většinou Waze. Co mě opravdu štve je hlučnost na dálnici, dělal tu někdo nějaké odhlučňovací úpravy, že by se podělil?
2018 Insignia B Sports Tourer 2.0 CDTi 125kW 8°automat
Odpovědět

Zpět na „Kupujeme Insignii“