kola a ventilky

Moderátoři: Astra - R@SAG, mattonecz, klm121, Moderátoři

Odpovědět
palah
Příspěvky: 266
Registrován: 29 bře 2016, 12:13

Re: kola a ventilky

Příspěvek od palah »

ja som si objednal tento...
Opel astra K ST inovation 1,4 150k, čierna metalíza, sada inovace(led matrix a navigácia…) , zimná sada 2, funkčná sada pre zadné sedadlá, fleetova zľava 16,38%(3909€)…
Reklama
 

radox11
Příspěvky: 13
Registrován: 27 čer 2016, 13:29

Re: kola a ventilky

Příspěvek od radox11 »

caka ma vymena zimnych pneumatik.predajca tvrdi,ze pri ich vymene sa zlomia cidlá,ze treba vymenit cele kolesa.ako to je?
Mróza
Příspěvky: 12
Registrován: 15 zář 2016, 11:28

Re: kola a ventilky

Příspěvek od Mróza »

to je podle mě nesmysl...já mam objednáno a rovnou jsem si nechal u dealera objednat i zimní gumy, abych to přebíral na zimních (někdy 01-02/17 mám převzít), nic o zničení čidel neříkal..naopak říkal, že měnit jen gumy je prostě nejlevnější varianta (samozřejmě s rizikem opotřebení Alu ráfků přes zimu...)
morgoth
Příspěvky: 339
Registrován: 27 úno 2016, 00:47

Re: kola a ventilky

Příspěvek od morgoth »

caka ma vymena zimnych pneumatik.predajca tvrdi,ze pri ich vymene sa zlomia cidlá,ze treba vymenit cele kolesa.ako to je?
To je naprostý nesmysl, co jako budeš dělat až budeš potřebovat nové letní gumy, to se jako ty čidla vyhodí? Jestli ale mění kola tím stylem, že při tom vylámou ventilky tak bych si asi pro přezutí zajel jinam.
Astra K HB 1,4T 110kW, Innovation, 02/2016
Uživatelský avatar
Joska
Příspěvky: 443
Registrován: 20 črc 2016, 06:31
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: kola a ventilky

Příspěvek od Joska »

No je pravda, že když jsem byl párkrát na u přezouvání, tak se ventilky"vylomí" ale to bylo u starých typů. tady to snad poznají a když tak bych po nich asi žádal náhradu škody.

jinak když budeš přezouvat, tak to budeš muset co půl rok ta jezdit, tzn, každý rok min 2000 za přezutí, to máš za 4 roky krásný litý kola...ale záleží na každým.
Jestli chceš ušetřit, vezmi to na lízačku - pak se ti o to komplentě stará a jde to nákladově za leasingovou spol.(stejně za to zaplatíš)
Astra G -1,6 SZR, prostě Barča
Astra K - 1,6 CDTI (81kW) Innovation
Uživatelský avatar
Mirďa
Příspěvky: 112
Registrován: 17 lis 2008, 17:35

Re: kola a ventilky

Příspěvek od Mirďa »

Mám sice strukturované plecháče,
dnes jsem byl přezout a nic se nevylomilo a vše v pohodě. :)
Opel Astra K enjoy 1,4 74kw, Red Power + mlhovky+ park.sensory
mist29
Příspěvky: 31
Registrován: 03 dub 2016, 19:07

Re: kola a ventilky

Příspěvek od mist29 »

Zdravim,jeden poznatek k monitoringu tl.v pneu.O víkendu jsem jel do mist kde už nasněžilo,tak jsem přehodil na zimni kola ktera zatim nemají ventilky se snimači.Počitač asi ještě 15 km signalizoval že je všechno OK pouze ukazoval o trochu nižší tlak.Teprve po 3 nastartováni si vyžadal navštěvu servisu.Tak nevim pokud to neni jen dodržení ekologických nesmyslu z Bruselu a ma upozornit na případny defekt,to bych už asi dávno poznal s chováni auta.Pokud bych už nebyl v příkopu.Pozor na to!
Uživatelský avatar
Cinda
Příspěvky: 689
Registrován: 01 srp 2015, 10:09

Re: kola a ventilky

Příspěvek od Cinda »

Dostal jsem několik SZ s žádostí o TMPS activation tool.
https://www.aliexpress.com/item/Top-Qua ... 7d03d63847
Astra K 1.4T 92kW innovation v plné palbě, NAVI900, bez AGR...
Antara 2.2
Omega 2.0
Sunman
Příspěvky: 1337
Registrován: 22 čer 2011, 23:06

Re: kola a ventilky

Příspěvek od Sunman »

mist29 píše:Zdravim,jeden poznatek k monitoringu tl.v pneu.O víkendu jsem jel do mist kde už nasněžilo,tak jsem přehodil na zimni kola ktera zatim nemají ventilky se snimači.Počitač asi ještě 15 km signalizoval že je všechno OK pouze ukazoval o trochu nižší tlak.Teprve po 3 nastartováni si vyžadal navštěvu servisu.Tak nevim pokud to neni jen dodržení ekologických nesmyslu z Bruselu a ma upozornit na případny defekt,to bych už asi dávno poznal s chováni auta.Pokud bych už nebyl v příkopu.Pozor na to!
To je možno preto, že si zobral všetky ventilky a systém stratil signál.
Pokiaľ tam ventilky sú, monitoring meria a prenáša tlak snáď každú minútu - vidíš to predsa na meniacom sa tlaku po naštartovaní a vyrazení s autom so studenými pneu.
Takže defekt určite signalizuje ihneď, netreba sa báť. Jedine že by Astra K bola zase niečo extra...
Uživatelský avatar
pepojoky
Příspěvky: 127
Registrován: 13 říj 2016, 15:56

Re: kola a ventilky

Příspěvek od pepojoky »

Tento týžden som prezuval kolesá z letných kupovaných s kupenými senzormi tlaku na zimne origo oplácke snímače. samozrejme po prejdení pár km chyba servis - tlak nenačítalo. Volal som predajcovi a ten mi položil otázku či boli kolesá založené na to isté miesto ak áno tak by to nemal byť problém. No na to isté miesto asi založené neboli lebo mna to vôbec nenapadlo a toho v pneuservise už vôbec nie - takže musím isť do servisu opel aby mi ich znova načítali 15€ predbežná cena. Za prehodenie kolies ich vyváženie a znovu načítanie je to už 35€ dnes každý len by ryžoval. Samozrejme letnú sadu mi v pneuservise neoznačil tak ma na jar čaká návšteva pneuservisu kde som kupoval letné gumy a disky - ak pneuservis nebude existovať neviem kde mi potom načítajú snímače .... NO dajte si na tieto výmeny pozor a dajte vedieť či povodná poloha kolies Vám bez problémov načítala snímače.
ASTRA K 1,4i 74kw Enjoy
Odpovědět

Zpět na „Astra K - Kola a pneu“