Astra Turbo vs Atmosfera a dalsi spam

Moderátoři: Astra - R@SAG, mattonecz, klm121, Moderátoři

Odpovědět
mia
Příspěvky: 201
Registrován: 25 říj 2016, 11:13

Re: Astra Turbo vs Atmosfera a dalsi spam

Příspěvek od mia »

včera som si "náhodou" obzrel nový civic 1,5T 134kW. Nový turbomotor naladený na štýl atmosféry, ale samozrejme už v inom dynamickom leveli. Zaujímavé je, že sú zjavné rozdiely v naladení motora pre MT a AT. Môže to byť slušný motor, ale na opel ecotec 1,6T nemá :)
Reklama
 

mia
Příspěvky: 201
Registrován: 25 říj 2016, 11:13

Re: Astra Turbo vs Atmosfera a dalsi spam

Příspěvek od mia »

no tak ešte dodám, že nová honda civic 1,5T na opel astra 1,6T nemá ani cenou, astra od cca 20000€, honda od 23500€
Uživatelský avatar
_maty_
Příspěvky: 78
Registrován: 08 bře 2017, 10:16

Re: Astra Turbo vs Atmosfera a dalsi spam

Příspěvek od _maty_ »

Jj civic je hodne nadsazeny, zas mu nejspis nebude cukat motor.. :))
Ondráš1985
Příspěvky: 202
Registrován: 01 bře 2017, 20:15
Bydliště: Brno

Re: Astra Turbo vs Atmosfera a dalsi spam

Příspěvek od Ondráš1985 »

Pokud vím, tak Astra 1.6 T 147kw žádné problémy s cukáním nemá... ;)
Opel Astra K Enjoy 1.4 74kw MY17,5 Bílá Summit, Komfortní sada 2 + Mlhovky
morgoth
Příspěvky: 339
Registrován: 27 úno 2016, 00:47

Re: Astra Turbo vs Atmosfera a dalsi spam

Příspěvek od morgoth »

Na novýho civica jsem byl zvědavej, ale ta cena je dost mimo. Kupovat si za 600k+ hondu s litrovym tříválcem s turbem, navíc koukam vyhodili i magic seats takže prakticky nenabízí nic extra. Za stejnou cenu Astra s 1.6T v plný palbě je podle mě o dost lepší koupě. Navíc ty turbomotory u hondy jsou novinka, takže po zkušenostech s 1.4T bych do toho nešel už tuplem.
Astra K HB 1,4T 110kW, Innovation, 02/2016
Uživatelský avatar
_maty_
Příspěvky: 78
Registrován: 08 bře 2017, 10:16

Re: Astra Turbo vs Atmosfera a dalsi spam

Příspěvek od _maty_ »

no já bych měl větší problém s designem 10 generace, kdy mě ty jejich výtvory v náraznících prostě nesedí.. o kvalitu bych obavu právě u japonce vůbec neměl.. jim to trvá dýl, než s něčím přijdou, ale když už s něčím přijdou, stojí to za to..

nebýt u astry ta designová linka u kombi taková jaká je, tak si astru byť nejspíš v naftě prosadím.. nicméně nechtělo se mi čekat, až vychytají problém s cukáním, zda vůbec se jim to kdy podaří a navíc pak ta linka :D :mrgreen:
Uživatelský avatar
_maty_
Příspěvky: 78
Registrován: 08 bře 2017, 10:16

Re: Astra Turbo vs Atmosfera a dalsi spam

Příspěvek od _maty_ »

každopádně souhlas s 1.0T za 600 kkč, i když to je přehnané.. http://www.autojarov.cz/nove-skladove-v ... 24060.html

je to přes 100 tisíc víc než jsem dal já za 9g s 1.8 ale zas lepší výbava...

přijít zrovna v době kdy jsme dosáhli vrcholu downsizingu a kdy se bude objem opět zvyšovat je odvaha no.. ale jak píšu, japoncům to trvá, ale většinou to pak stojí za to..
Uživatelský avatar
mattonecz
Moderátor
Příspěvky: 2267
Registrován: 06 čer 2016, 16:19
Bydliště: Praha

Re: Astra Turbo vs Atmosfera a dalsi spam

Příspěvek od mattonecz »

Ja uz sem tak znechucen vsema temahle kramama ze bych za ty 4 r. az dojede leasing snad chtel zkusit BMW :lol:
nedelam si iluzi ze to bude extra kvalitni, ale kdyz clovek koupi predvadecku tak za 120i/320i zas tak strasne moc penez neda a bude to uplne jinde to auto... a ten nahon na zadni bych si chtel zkusit :)
otazka je jeslti za ty 4 roky i ve 120i nebude 1500ccm trivalec
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex 2022 Audi Q5 50 TDI - 3.0 V6 TDI 210kw
ex 2016 Astra 1.4T 92KW
Uživatelský avatar
Katikakus
Příspěvky: 75
Registrován: 03 pro 2016, 11:20

Re: Astra Turbo vs Atmosfera a dalsi spam

Příspěvek od Katikakus »

No, tak si myslim, ze to by sis zrovna moc nepomohl. BMW poslednich nekolik let slo s kvalitou hodne dolu - v mem nejblizsim okoli KO prevodovka u X6, 5-er GT zlomeny diferencial, 3-er prasknuta hlava valcu - a to pisu jenom fatalni poruchy, o stavkujici elektronice ani nemluvim. Pokud chces bezproblemove jezdeni, tak porad plati, ze japonec (az na vyjimky) nezklame a paradoxne se chronicke problemy vyhybaji nekterymi tolik zatracovanym korejcum. Muzu potvrdit jakozto byvaly spokojeny majitel Kia Ceed 2008 a Kia Sportage 2012.
Opel Astra K (MY17,5) Cosmic Grey 1.4T 92kW Enjoy + Komfortní sada 2 + mlhovky
pico
Příspěvky: 24
Registrován: 10 lis 2016, 19:41

Re: Astra Turbo vs Atmosfera a dalsi spam

Příspěvek od pico »

Prepac ale v praci sme mali vsetky generacie Ceedu, tym myslim aj facelifty a po realnej skusenosti Kiu, resp. Ceed NIKDY.
Len v skratke: prva generacia 1,6 diesel. Na oboch odisla prevodovka este pred nabehom 60.000 km. Facelift 1,4 benzin. Motor celkom drzal ale ta kvalita spracovania - hruza. Vsetko vrzalo, spojka tvrda ako na V3S, gumene riadenie. Nova generacia diesel, tusim 2,0, Combi. Podstatne vyssia kvalita spracovania ale vsetko ako v hrackarskom aute. Plast pri sedadle spolujazdca odpadol po ulomeni. Neviem ako sa mohol zlomit, na palubnom pc je tak slabe podsvietenie, ze za slnecneho dna som na max nic nevidel. Predny reflektor zhasinal, pomohlo po nom pobuchat a zasvietil, atd. Proste toto nechcem.
Odpovědět

Zpět na „Astra K - Motory“