Dotazy k Insignia 2.0 CDTi 103kW Bussines 2015

Návody, opravy, rady, tipy

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
mfilip
Příspěvky: 282
Registrován: 06 kvě 2017, 10:21

Re: Dotazy k Insignia 2.0 CDTi 103kW Bussines 2015

Příspěvek od mfilip »

Menis si to sam?
Insignia 2.0 CDTi 103kW Ecoflex A20DTE MR2015
Reklama
 

Sunman
Příspěvky: 1337
Registrován: 22 čer 2011, 23:06

Re: Dotazy k Insignia 2.0 CDTi 103kW Bussines 2015

Příspěvek od Sunman »

k zavodneniu filtra máš signálku na palubovke.
Moje auto chodí do servisu na olej po 30000km, nikdy som s filtrom nemal problém.
Uživatelský avatar
Fifčok
Příspěvky: 17
Registrován: 09 dub 2016, 22:26

Příspěvek od Fifčok »

Som este v záruke, tak Opel
.....................................................Insignia ST A20DTH 120kW r.v. 2014............................................
... Omega B MV6 X30XE 155kW r.v. 1997 - ex ..................................... Vectra B Z18XE 92kW r.v. 2001 - ex ...
Eisy
Příspěvky: 483
Registrován: 20 srp 2012, 20:11

Dotazy k Insignia 2.0 CDTi 103kW Bussines 2015

Příspěvek od Eisy »

Ja ani neviem ze ho mam. Takze bez problemu od 2012. Menia ho v servise. Hadam vedia kedy ...
Uživatelský avatar
mfilip
Příspěvky: 282
Registrován: 06 kvě 2017, 10:21

Re: Dotazy k Insignia 2.0 CDTi 103kW Bussines 2015

Příspěvek od mfilip »

Diky. Nekdy v listopadu absolvuji prohlidku v autrorizaku a podle pristupu, ceny, vstricnosti se rozhodnu, jestli zustanu u nich nebo budu hledat dal, ci pripadne si veci jako vymenu oleje a filtru nebudu resit sam.
Insignia 2.0 CDTi 103kW Ecoflex A20DTE MR2015
Uživatelský avatar
mfilip
Příspěvky: 282
Registrován: 06 kvě 2017, 10:21

Re: Dotazy k Insignia 2.0 CDTi 103kW Bussines 2015

Příspěvek od mfilip »

Vyzkoušel jsem si o víkendu zakoupené Alu z bazaru a všechna čidla jsou ok, nebylo potřeba nic aktivovat.

Měl bych ještě pár otázek:
- infotainment: dají se někde vypnout alerty? Je dost otravné hlavně při 1. nastartování, když furt skáče jedna hláška za druhou ve stylu: dešťový senzor zapnutý, zařízení BT připojeno, automatické světlomety vypnuty, apod. Nepříliš logické taky je, že když v poloze klíčku II, kdy pozhasínají všechny kontrolky a auto je připraveno ke startu, vypnu parkovacího asistenta, tak po nastartování se znovu aktivuje. jde o to, že parkují v garáži, takže parkovací asistent pořád pípá, i když jej nepotřebuji. V menu jsem nenašel takovou možnost

- občas při otočení klíčkem do polohy před nastartováním mi naskočí nějaká nesmyslná hláška, naposledy například nízká hladina paliva (nesmysl ve chvíli, kdy mám dojezd ještě 1100km), jednou se mi taky stalo, že ručičky otáčkoměru i rychlosti zůstaly v poloze 0 po nastartování a zůstaly tak i během jízdy. Neděsí mně to, jen jestli vám to občas taky takto vyskočí

- zmiňoval jsem tu na začátku spojkový pedál. Spojka jako taková funkuje bezvadně, ale ten samotný chod pedálu je takový nečistý, cítím prostě v noze, že to místy občas slabě drhne, což je trošku diskomfortní při opatrné práci, třeba při parkování. Nemá to na funkci spojky vliv, jen jde o ten chod. Zkousel jsem vazelínou natřít pedál v místě, kde je pružina, ale nepomohlo.

- CD/MP3. Chápu správně, že nejde náhodile přehrávat všechny skladby na nosiči, ale pouze v rámci Alba/adresáře?

díky.
Insignia 2.0 CDTi 103kW Ecoflex A20DTE MR2015
Uživatelský avatar
Fifčok
Příspěvky: 17
Registrován: 09 dub 2016, 22:26

Příspěvek od Fifčok »

To so spojkovým pedálom mi nerobí, jedine ak je velmi teplo tak vŕzga.
Co sa týka ruciciek nikdy nic take aj ked ja mam ten velky displej namiesto budikov.
Myslím ze s tými upozorneniami nic nespravis, odklikaj ich az po nastartovani. Zatiaľ mi nechodili žiadne falosne hlásenia ako si spominal ze nízka hladina paliva pokial skutocne nebola.
Parkovací asisten sa mi zapína az po zaradeni spiatocky. Inak je vpnuty.
K tomu prehravaniu nevie ja mam navi900 ale tiež ma niektoré veci štvú napr. z pamäťovej karty mi ukazuje a prehráva vsetko v kope aj ked to mam v rôznych zlozkach. Ale zvykol som si.
.....................................................Insignia ST A20DTH 120kW r.v. 2014............................................
... Omega B MV6 X30XE 155kW r.v. 1997 - ex ..................................... Vectra B Z18XE 92kW r.v. 2001 - ex ...
Sunman
Příspěvky: 1337
Registrován: 22 čer 2011, 23:06

Re: Dotazy k Insignia 2.0 CDTi 103kW Bussines 2015

Příspěvek od Sunman »

ad spojka drhnutie/ nie

ad vypnutie alertov/ nedá sa

ad "zaseknuté" ručičky/ nie

ad zapnutie senzorov/
MY14 senzory zapína pri zaradení spiatočky alebo keď je nastavené aby zapínali pri štarte predné senzory automaticky.
MY16 zapína senzory pri každom naštartovaní. Dajú sa potom vypnúť tlačítkom, ale po zaradení spiatočky sa zase aktivujú aj predné senzory pri rýchlosti menšej ako 20kmh. Ono je to vec zvyku.

ad prehrávanie/ záleží tiež na tom, v akom programe sú editované MP3 nahrávky na médiu - infotainment R700/R900 vie hľadať napr. podľa naeditovaného interpreta. i700 naopak listoval podľa adresárov.
Uživatelský avatar
mfilip
Příspěvky: 282
Registrován: 06 kvě 2017, 10:21

Re: Dotazy k Insignia 2.0 CDTi 103kW Bussines 2015

Příspěvek od mfilip »

Diky za vysvetleni.

- spojka: asi jsem moc velky detailista
- alerty: skoda. Je to dost otravne: otocim klickem a pinkne alert: rucni brzda uvolnena, destovy senzor zapnuto, automaticke sviceni vypnuto a furt to otravuje. Ok, zvyknu si
- zasekle rucicky: bylo to v dobe, kdy jsem mel auto kratce. Je dost mozne, ze jsem otocil klickem pro start rychleji, nez bych mel a nepockal na zhasnuti kontrolek.
- senzory: ok, budu si muset zvyknout. V garazi je clovek obklopen ze vsech stran, takze pipam furt. Mne nevadi samotna funkce, ale to, ze kdyz to chce clovek deativovat, tak to nestaci deaktivovat behem nabihani kontrolek, ale musi se to deaktivovat hlavne po nastartovani.
Insignia 2.0 CDTi 103kW Ecoflex A20DTE MR2015
Eisy
Příspěvky: 483
Registrován: 20 srp 2012, 20:11

Dotazy k Insignia 2.0 CDTi 103kW Bussines 2015

Příspěvek od Eisy »

Spojka vrzga na vela Insigniach a nielen, su o tom cele pribehy pisane po nete.

Alerty same nemiznu?
Neviem ako to je na poface ...
Odpovědět

Zpět na „INSIGNIA – Jak na to“