Koupě Insignia ST-motorizace, výbava? prosím rady

Pokud kupujete nebo už jste koupili, podělte se o zkušenosti.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Laky7777
Příspěvky: 79
Registrován: 13 bře 2017, 19:49

Re: Koupě Insignia ST-motorizace, výbava? prosím rady

Příspěvek od Laky7777 »

Treba pripojit auto k WIFI.
Potom som spustil navigaciu, dal setting z displeja navigacie a tam nizsie v ponuke bol update
Insignia B CountryTourer 2019 1,6 147kW AT6
Reklama
 

Sunman
Příspěvky: 1337
Registrován: 22 čer 2011, 23:06

Re: Koupě Insignia ST-motorizace, výbava? prosím rady

Příspěvek od Sunman »

Pozor, mobil môže byť pripojený s infotainmentom v jednom čase tromi spôsobmi:
- bluetooth pre telefonovanie
- WiFi pre navigáciu a dopravné správy on-line "LIVE" a update máp
- cez kábel USB pre AA

Pre update máp a LIVE navigáciu MUSÍŠ aktivovať WiFi HOT SPOT na telefone so zapnutými dátami a pripojiť WiFi auta k tomuto hot spot. Inak v aplikácii navigácia je položka menu update máp šedá a nedá sa rozkliknúť alebo úplne chýba.
ikona dopravné správy nemá príznak LIVE pod sebou a dáta do navigácie sa v tomto prípade preberajú z TMC vysielania FM alebo DAB
Mesith
Příspěvky: 1
Registrován: 02 říj 2021, 18:09

Re: Koupě Insignia ST-motorizace, výbava? prosím rady

Příspěvek od Mesith »

Dooby píše: 17 srp 2021, 23:37 Ještě k převodovce- dnes jsem nabyl dojmu, že jakékoli použití pádel přepne převodovku do manuálního módu, stejně jako bych posunul páku do sekvence a k jeho zrušení je třeba posunout řadící páku do sekvenční polohy a zpět, což mi přijde nelogické a otravné.Ale to podtáčení motoru mi někdy prostě nedá, musím tomu motoru pomoci do správných otáček. Zkusím trik od Sunmana se sportovním režimem, nepamatuju si přesně všechny možnosti, snad se zadaří. Budu rád za všechny postřehy či rady
Zdravím,
pokud se přepne převodovka po použití pádel do manuálního režimu, dá se přepnout zpět do automatu podržením pádla +. Není potřeba pákou voliče hýbat na manuál a zpět. Tak snad jsem pomohl.
Dooby
Příspěvky: 30
Registrován: 14 kvě 2021, 21:38

Re: Koupě Insignia ST-motorizace, výbava? prosím rady

Příspěvek od Dooby »

Díky za tip. Vyzkouším.
2018 Insignia B Sports Tourer 2.0 CDTi 125kW 8°automat
Uživatelský avatar
idam.i
Příspěvky: 12
Registrován: 29 lis 2016, 20:47

Re: Koupě Insignia ST-motorizace, výbava? prosím rady

Příspěvek od idam.i »

Mám za sebou zhruba rok s Insgniou 1,5T automat ročník 2018 bez filtra.
Najazdil som zatiaľ cca.22.000km,auto má celkovo 46.000km.Dlhodobo mi svieti spotreba 7,3 litra.
Zatiaľ veľká spokijnosť.
Insignia GS 1,5T Innovation + OPC packet interiér
Satin grey
Sunman
Příspěvky: 1337
Registrován: 22 čer 2011, 23:06

Re: Koupě Insignia ST-motorizace, výbava? prosím rady

Příspěvek od Sunman »

Laky7777 píše: 26 zář 2021, 19:58 Aktualizacia map:

potvrdzujem, ze po sparovani auta cez WIFI a manualnom spusteni updatu mi postupne stiahlo update map.
Navigacia sa potom sama restartovala. Stahovalo sa to na 3x, lebo akurat vtedy som mal len kratsie trasy (do 20min. nastartovaneho auta).
Za posledný mesiac boli dve aktualizácie máp Slovenska, 1x česko, 1x Maďarsko
V jednej z aktualizácií je chyba, na mape sa vyskytujú miesta, kde navigácia zamrzne - viď post Multimedia Navi Pro

Počítadlo trasy A som vynuloval keď si tu o tom písal. Máš pravdu, dobehlo až do 9 999km. Nikdy predtým som ho nepoužil a mal som ich aj vypnuté zo zobrazenia. Spotreba zostala a pokračuje ďalej aj po prejdení 10tkm.
Laky7777
Příspěvky: 79
Registrován: 13 bře 2017, 19:49

Re: Koupě Insignia ST-motorizace, výbava? prosím rady

Příspěvek od Laky7777 »

Ja by som asi tiez mal vypnut priemernu spotrebu a nechat si len aktualnu. Lebo tie cisla moc pekne nie su....

Aktualizacie mapy neviem. Neskusal som od vtedy. Jazdim prakticky vylucne na Waze a AA kvoli doprave (ako obist zapchy) a prekazkam.
Insignia B CountryTourer 2019 1,6 147kW AT6
Sunman
Příspěvky: 1337
Registrován: 22 čer 2011, 23:06

Re: Koupě Insignia ST-motorizace, výbava? prosím rady

Příspěvek od Sunman »

Multimedia Navi Pro s pripojeným WiFi od telefonu funguje v režime LIVE veľmi dobre - všetky zdržania, opravy atď.
Dooby
Příspěvky: 30
Registrován: 14 kvě 2021, 21:38

Re: Koupě Insignia ST-motorizace, výbava? prosím rady

Příspěvek od Dooby »

Tak se chci podělit o další dojmy po 7 měsících a 11,5 tkm s Insignií. Jsou smíšené. Plusy trvají dál: design, podvozek, výbava, matrix světla, prostor pro posádku. Minusy: špatné odhlučnění na dálnici (potvrzeno na cestě do Itálie se střešním boxem - to bylo fakt hodně hlučné, nad 150 už neúnosné), nevelký zavazadlový prostor vzhledem k 5m délky, el.sedadla kůže Nappa s odvětráváním jsou fajn, ale kůže je umělá a třeba starší BMW E92 je má o dost pohodlnější. Spotřeba v zimě na krátké pojížďky po městě 9-10l mě netrápí, i když jsem čekal méně. Na dálky 6,5-7,5l to je ok (a Insi je mé první auto, které udává vyšší spotřebu- o cca 0,2-0,3l- než je reálná). Bohužel jsou i poruchy: výměna NOx 2 senzoru (20 tis.), teď se porouchala elektrická vzpěra víka kufru- funguje zmateně, prý porucha elektroniky a jediná možnost je výměna (cena 15800 za jednu vzpěru- to mě čeká). Začínám mít obavy, co bude dál následovat. Kdyby měl někdo se vzpěrou nějaký jiný nápad či radu, tak budu rád. Co se týče infotainmentu, mám určitě starší verzi než popisuje Sunman (výroba III/18 pro SRN), takže wifi aktualizace a online informace u vestavěných map nefungují. To mě ale ani netrápí, Carplay funguje bezproblémově. Nejsem hnidopich, ale nadšení z Insignie se prostě nekoná...
2018 Insignia B Sports Tourer 2.0 CDTi 125kW 8°automat
sursur
Příspěvky: 14
Registrován: 17 říj 2022, 19:50
Bydliště: Brno

Re: Koupě Insignia ST-motorizace, výbava? prosím rady

Příspěvek od sursur »

Dobrý den tak jsem již dva roky majitelem O. Insignia B GRAND SPORT 2CDTI s paketem OPC. Je to model ještě před faceliftem, který tento typ postihnul v roce 2020. Já tedy mám a budu psát pouze o svém modelu vyrobeném v září 2017 v automobilce v Russelsheimu ještě pod taktovkou výrobce GM.

Dříve jsem vlastnil ASTRU G Karavan - mimochodem snad nejlepší vozidlo, co do užitkovosti a do předloňska i Vectru C 2,0 CDTI, jednu z posledních, vyrobených v roce 2009.
Je tedy čas k malé rekapitulaci. Hodně toho zde již řekli kolegové a nezbývá mi než s nimi souhlasit. I přesto si dovolím pár postřehů, které třeba přesvědčí či odradí další oplachtivé zájemce.

Snad pro porovnání začnu Vectrou.
Vectra 110 kW nafta byla pohodové vozidlo, najel jsem s ní cca 270 000 km. Neměla DPF, v zatáčkách trochu vlála, ale jinak celkem robustní vozidlo, které mně nikdy nenechalo na cestě ve štichu. Za celou dobu jsem měnil všechny pružiny ( praskly) ,jednou tlumiče, dvouhmotu, váhu vzduchu a samozřejmě běžné kapaliny a oleje.
Měla běžné H7 přední světla, které někdy dělaly problémy a svítily v noci špatně. Výkřikem elektroniky byl palubní počítač, CD přehrávač a elektrická okna.
Celou dobu jsem ji krmil naftou a dávkoval VIF.
Musím se též zmínit o tom, že od cca 110 000 km začalo postupně "hvízdat" turbo. Po následné kontrole nebylo konstatováno nic závažného, a tak se mnou hvízdalo až do loňského prodeje.
Asi hlavním důvodem prodeje kromě najetých kilometrů byly " kožené" sesle bez vyhřívání, což narůstajícím věkem nedělalo některým orgánům ve spodní partii těla dobře. Zvláště v zimě.
A tak přišel čas na rozhodnutí, co dále.
Vzhledem k tomu, že jsem se stal též majitelem garáže, bylo nutno vzít míru a hledat vozidla do 5 m délky. Hledání bylo široké co do typů automobilů a nakonec opět zůstal věrný značce, i když se mnou mnoho známých nesouhlasilo.
Produkty a deriváty VW má každý druhý, Volvo bylo uvnitř malé, Bavorák, který jsem chtěl, byl delší. Po přečtení pár recenzí na obstojný podvozek a celkem dobré naftové motory, stále ještě v roce 2017 vycházející z koncepce Vectry potažmo původem přepracovaný motor z Fiatu omezily opět výběr na stroj ze stáje Opel. Samozřejmě i cena hrála svou roli. Opel v dobré výbavě vyjde o cca 100 000 kč lépe než konkurence. To se samozřejmě projeví i na nízké zůstatkové ceně, ale to v mém věku asi už nehrozí, auto může být tak maximálně dědictvím.
A tak jsem šel do toho, vytipoval na německých serverech pár vozidel, prošel i pár českých příležitostí, ať vím, do čeho teoreticky jdu .Výběr jsem ještě omezil pouze na "krátkou" verzi, protože kombík se mi nelíbí a v kufru již kočárek určitě vozit nebudu.
A tak jsem šel do toho a nechal jsem si dovést svou INSIGNII B. No a to prakticky v plné palbě.
Abych Vás nezatěžoval tím, co vše umí, raději napíši co podstatného nemá.
Chybí mi pohon 4 x4 což osobě považuji za super - jezdím na hory - ale bohužel nebyl k dispozici. Ale chci říct, že je to určitě kvalitativně co do jízdních vlastností lepší než obdobné řešení např. u řady VW či Škoda. A to tím, že zadní náhon je tvořen převodovkou a spojkou na každé kolo zvlášť. To přináší možnost regulace tahu každého kola zvlášť, a do zatáček je to i požitek.

Aut. převodovka- výrobce Aisin - ať jsem s ním několikrát zkusil projet, řadí z mého pohledu trochu pomaleji, žádný dravec. Ale ve spojení s adaptabilním tempomatem na dálnici to je celkem super. Ovšem manuál v mém voze nakonec zvítězil. Nyní po cca 135 tis.km chci vyměnit i olej.

Silnější motor- zvolil jsem osvědčenou naftu 125 kw. Silnější motorizace(154 kw) se v bazarech prakticky nedá sehnat, a dle pár info, které se mi podařilo získat, zas o tolik lépe nejede a má dvě turba, což značí další možné problémy pod kapotou navíc. Jak jsem již v úvodu psal, tento motor má pohnutou historii. Tento v Insignii byl navíc, snad aby byla ekologická Greta více nadšena, obohacen o vstřikování ad Blue, což je pouze žrout peněz. Jen dvě čidla sledující NO ve výfukové soustavě stojí cca 20 000 kč/kus.
Slabší motory jsem nehledal, vozidlo je pořádný macek, a motor1,6 CDTI z pocitu neznám. Snad výhodou bylo, že nepotřeboval ad Blue.
Oproti motoru u Vectry nemám tak velký pocit "turboefektu" při nízkých otáčkách.

Podvozek. Auto mělo při koupi najeto 100 000 km. Vozidlo jsem měl na rampě a zjistil povrchovou korozi hlavně v přední části vozidla na nápravnici, rámu pod motorem. Vše jsem nakonec ošetřil nátěrem antikorozní barvou. Nakonec jsem i celý "spodek" vozu nastříkal nátěrovou hmotou na ošetření podvozkových částí. Taktéž jsem demontoval všechny čtyři kryty podběhů a podběhy ošetřil obdobným způsobem s důrazem na lemy u blatníků. U předních blatníků je dobré při této akci i vytáhnout a vyčistit od napadaného bordelu podlouhlé kryty z měkčeného plastu, které vyplňují celou zadní svislou část blatníku .Jsou patrné též v průhledu pantů předních dveří. Tento prostor jsem čistil již u Astry, kde za celou dobu mého používaní vypadlo cca 2 květináče "humusu". Tento bordel se tam hlavně dostane otvory pro odvod vody v blízkosti os předních stěračů. Tato "koncepce" je u všech Opelů totožná, a má časem za následek vnitřní korozi blatníků.
Nakonec jsem barvou s 98 % zinku nastříkal i celou výfukovou soustavu a dostupné silentbloky + ostatní gumové těsnění či průchodky preventivně natřel přípravkem na ošetření pryže REGUM.
Interiér
V mém voze jsou přední sedačky systému ADS, jsou plně elektricky nastavitelné a vyzdvihl bych možnost i elektrického nastavení bočnic, které tak dokáží "obejmout prakticky každé tělo pilota. Je též možné si na palubním počítači nastavit podélný automatický posun sedadla pro snadnější vystupování. Tato možnost je ovšem funkční jen při zabrždění vozu elektronickou parkovací brzdou.
Nastavení sedadla je vázáno a uloženo v paměti pro každý "klíček" k vozidlu zvlášť.
Slovo klíček dávám do uvozovek z důvodu, že ho kromě kritických stavů(vybitá baterečka) prakticky k ničemu na otvírání nepoužijete, stačí ho mít cca 1m v dosahu vozidla.
Head up displej -velice dobře se na něj zvyká. Promítá dle nastavení několik základních parametrů/rychlost, čtení značek atd./přímo na přední sklo, s nastavitelnou intenzitou jasu a umístěním.
Berte výše uvedené jako moje vyznání k cnostem a necnostem výrobků OPEL.
Budu se snažit se s Vámi o zkušenosti průběžně dělit.
Tedy nezapomeňte, že to již není běžné vozidlo, kde opravy jsou za "pár peněz":
-příklad orientačních cen,:
přední LED Matrix světlo - 60 000 Kč
sonda NOx 20 000 kč (jsou 2ks)
rozvody 20 -40 000 Kč
výměna oleje DEXOS II 3000 kč
Nyní, v lednu 2023 jsem jsem s vozem prodělal výměnu rozvodů viz https://www.opel-forum.cz/search.php?au ... 6&sr=posts
Tak zatím ahoj
Odpovědět

Zpět na „Kupujeme Insignii“