PNEUMATIKY NA INSIGNII

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
erique
Příspěvky: 10
Registrován: 30 zář 2011, 06:01

Re: PNEUMATIKY NA INSIGNII

Příspěvek od erique »

Ahojte,
chcel by som vas poprosiť o radu, skúsenosti.
Čoskoro mi privezú novú Insigniu a nie som si istý aké zimné disky dať.
Myslím že na naše cesty stačia aj 16 palcové disky avšak predajca mi tvrdí, že výrobca na diesel neodporúča dávať 16 ale aspoň 17 čo je to dosť podstatný financny rozdiel.
Máte niekto reálne skúsenosti so 16-kami?

Vďaka
Reklama
 

jgoldman
Moderátor
Příspěvky: 295
Registrován: 03 led 2011, 00:26

Re: PNEUMATIKY NA INSIGNII

Příspěvek od jgoldman »

Ahojky,
dej tam 17" co jsou v techničáku. 16" jsou sice pohodlnější ale pak Insignie vypadá jak dragster ;)
Sunman
Příspěvky: 1337
Registrován: 22 čer 2011, 23:06

Re: PNEUMATIKY NA INSIGNII

Příspěvek od Sunman »

erique píše:Ahojte,
chcel by som vas poprosiť o radu, skúsenosti.
Čoskoro mi privezú novú Insigniu a nie som si istý aké zimné disky dať.
Myslím že na naše cesty stačia aj 16 palcové disky avšak predajca mi tvrdí, že výrobca na diesel neodporúča dávať 16 ale aspoň 17 čo je to dosť podstatný financny rozdiel.
Máte niekto reálne skúsenosti so 16-kami?

Vďaka
nepíšeš čo za auto si kúpil?
ak máš flexride tak tam 16-ky ani nedáš, pretože brdzové kotúče sú väčšie.
Koľko km najazdíš ročne alebo v zime? Ak ich odjazdíš za jednu zimu, čo je môj prípad, tak nekupujem disky ale prezúvam komplet. Potom ušetríš 600 EUR na diskoch.
Ak to odjazdíš za dve sezóny aj tak ešte môžeš fungovať bez diskov. Prezuješ 2x, aj tak musíš do servisu na vyváženie.
erique
Příspěvky: 10
Registrován: 30 zář 2011, 06:01

Re: PNEUMATIKY NA INSIGNII

Příspěvek od erique »

Kupil som 96kW Sports Tourer bez flexride.
Rozmyslal som aj nad variantou, ze kupim iba gumy a prezujem nakolko rocne nabeham celkovo do 25000km ale jazdit v zime na 18" elektronoch a slovenskych cestach to asi nie je ktovieco.
A okrem toho som pocul ze cim je sirsia guma tak tym horsie sa to ovlada na snehu.
Uživatelský avatar
milan005
Příspěvky: 38
Registrován: 29 bře 2011, 18:35
Bydliště: Praha

Re: PNEUMATIKY NA INSIGNII

Příspěvek od milan005 »

já mám 18-ky, stejnej rozměr v létě i v zimě a jsem spokojenej. Užší guma na zimu je dobrá snad jen s hřebíkama :)
Loni jsem na 245 jezdil v prašanu a naprosto super. Nejvíc záleží na pneumatice. Měl jsem Nokiany 1.zimu super, pak na prd, Loni jsem nazul UG7 a naprosto super, teď mám na zimu na druhé auto LM25. Nokiany už nikdy.
Antara Cosmo AT, 2.2 CDTI 4x4 , 5/11
Insignia HB, Innovation 2.0 CDTI (192 hp, BSR), 6/09
Insignia ST, Edition premium 2.0 CDTI (188 hp, Autochip), 9/09
Sunman
Příspěvky: 1337
Registrován: 22 čer 2011, 23:06

Re: PNEUMATIKY NA INSIGNII

Příspěvek od Sunman »

erique píše:Kupil som 96kW Sports Tourer bez flexride.
Rozmyslal som aj nad variantou, ze kupim iba gumy a prezujem nakolko rocne nabeham celkovo do 25000km ale jazdit v zime na 18" elektronoch a slovenskych cestach to asi nie je ktovieco.
A okrem toho som pocul ze cim je sirsia guma tak tym horsie sa to ovlada na snehu.
Minulý rok som mal 18" prezuté na elektronoch. Problém elektronov je, že v zime je a/ rýchlo tma, b/ sneh a voda na ceste a tieto dve veci znamenajú, že je ťažšie rozpoznať jamy na ceste. Takto som na tankodrome za Sučanmi našiel dieru v 60km/h. Dve autá tam stáli s prerazenými gumami. Na Insignii to guma prežila ale disk urobil osmičku. Síce sa borci v pneuservise tvárili že ho narovnajú ale po tom, čo ma nechal niekoľkokrát s vyfučanou pneumatikou tak som ho musel aj tak vymeniť.
Pleacháč by sa vyrovnal ľahšie.

Úzke a malé pneu na zimu je prežitok z minulosti. Úzke pneu sa ľahšie prehrabali na pevný podklad a tam sa chytili. (Toto platí u aquaplanningu) Ale pre sneh to už dávno neplatí, pretože nové pneu majú špeciálne lamely v dezéne. Obecne čim väčšia plocha na snehu, tým viac lamiel je v zábere a tým lepšia trakcia a ovládanie. Preto sa širších a väčších pneu netreba v zime báť.

Bez flexridu môžeš dať aj 16", mechanicky sa tam teda zmestia.
Clone
Příspěvky: 66
Registrován: 23 zář 2011, 10:42

Re: PNEUMATIKY NA INSIGNII

Příspěvek od Clone »

Kluci, kdo se vyznáte ve značení disků? V techničáku je například 7Jx17 ET41. Když ale na nějakých stránkách, třeba zde

Kód: Vybrat vše

http://www.ipneu.cz/alu-kola/opel/typ/rok-2009-12---insignia-0g-a/model/2_0d/polozky
zadám, že chci 17" disky, klidně mi to nabízí jak 7,5 tak i 8J.
Co to vlastně je za rozměr?
A co znamená to ET41 ? Když to navolím na stejné stránce, tak mi to nenajde jediný disk (řekl bych, že ty stránky snad nefungují jak mají). Tyhle stránky asi budou lepší

Kód: Vybrat vše

http://www.pneuok.cz/m6/alu-kola/
Ale co to tedy vlastně je a ....... je to důležité při koupi disků? A má to nějakou návaznost na rozměr pneu, co na to můžu, nebo naopak už nemůžu nasadit?
Díky!
Sunman
Příspěvky: 1337
Registrován: 22 čer 2011, 23:06

Re: PNEUMATIKY NA INSIGNII

Příspěvek od Sunman »

Rozmer 7J, 7.5J, 8J ... je šírka disku. Od toho potom závisí, či sa na disk dá namontovať šírka 225mm pneu alebo 245mm.
ET znamená, ako je os pneumatiky vzdialená voči náboju kolesa. Čím menšie ET, tým viac budú trčať kolesá von spod blatníkov.
Je to dôležitá hodnota, aby ti kolesá nedrhli o blatníky, keď auto prepéruje na jamách. Zároveň čí viac pneumatika vysunutá, tým je vyššie namáhanie na náboj kolesa.
Oba údaje máš napísané v techničáku, takže by som sa s tým prílič nehral ale použil to čo je dovolené.
Clone
Příspěvky: 66
Registrován: 23 zář 2011, 10:42

Re: PNEUMATIKY NA INSIGNII

Příspěvek od Clone »

Škoda, že jsi nenapsal, na kterou šířku disku můžu dát který rozměr gum. Chci nasadit gumy 225/50 R17 - může být šířka disku jak 7, tak i 7,5? Nebo dokonce i 8?
S tím ET - netuším, jak horké to je, ale když se na těchto stránkách

Kód: Vybrat vše

http://rcdesign002.mx-live.com/default.aspx
doklikám na správnou Insignii - tak ze všech nabízených kol jsou ET 41 pouze jedny jediné - to není zrovna výběr, co? VŠECHNY ostatní jsou ET 35. Můžu tedy doufat, že pokud vyberu ET 35 - nebude to o blatníky "drhnout" ? Je to snad 6 mm (?).
miki11
Příspěvky: 174
Registrován: 28 úno 2009, 16:43

Re: PNEUMATIKY NA INSIGNII

Příspěvek od miki11 »

:arrow:
Naposledy upravil(a) miki11 dne 08 úno 2012, 00:23, celkem upraveno 1 x.
Odpovědět

Zpět na „INSIGNIA – Kola a pneu“