trhnutie pri akceleracii

Moderátoři: Astra - R@SAG, mattonecz, klm121, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
mattonecz
Moderátor
Příspěvky: 2267
Registrován: 06 čer 2016, 16:19
Bydliště: Praha

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od mattonecz »

Pise ze neni kompreses v 1. valci takze to asi bude opravdu KO
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex 2022 Audi Q5 50 TDI - 3.0 V6 TDI 210kw
ex 2016 Astra 1.4T 92KW
Reklama
 

Michal80
Příspěvky: 16
Registrován: 26 led 2017, 09:20

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od Michal80 »

Ja som objednaval novu Astru Sports Tourer (MY17) dna 16.09.2016. Motor 1,4 T 92 kW, vybava Innovation + nejaka priplatkova vybava (sada Inovace, AGR predne sedacky, zadne sedadla 40:20:40 a nejake dalsie drobnosti...) Do dnesneho dna vozidlo stale nemam. A to mi pri podpise zmluvy predajca tvrdil, ze je to vozidlo, ktore uz bolo zadane do vyroby uz davnejsie, ale je mozne mu este zmenit konfiguraciu. Takze by ta cakacia doba mala byt o nieco kratsia. Spominal termin prva polovica decembra. Dnes je 26.01.2017 a vozidlo stale nemam. Ked som (este pred Vianocami) volal s predajcom, ako to vyzera, dostal som odpoved, ze to preveri a „za chvilu“ mi zavola. Do dnesneho dna sa nikto neozval, nikto mi nestanovil novy termin dorucenia, ani neuviedol dovod zdrzania. Podla mojej kupnej zmluvy su sice este stale v limite, co sa tyka dodacej lehoty (12 az 20 tyzdnov). Ten december bol spomenuty len ustne. Ale napriek tomu ma mohli informovat, ze sa to z nejakoho dovodu nestiha. Tak ma pri citani tohto vlakna napada, ci to nesuvisi s tymto problemom??? Mozno o probleme vedia a snazia sa ho riesit a fakt nechcu odovzdavat do prevadzky problemove vozidla, kym sa to nevyriesi... Mate niekto podobnu skusenost?
blesk
Příspěvky: 233
Registrován: 05 zář 2016, 10:28

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od blesk »

Asi iba nestihaju, mozno presuvaju stroje do Polska, pred Brexitom :)
Nejake zdrzovanie 1.6d v Jcku, ked boli problemy s turbom.
http://www.astra-j.cz/viewtopic.php?f=1 ... avky#p8036
Michal80
Příspěvky: 16
Registrován: 26 led 2017, 09:20

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od Michal80 »

Suhlasim, je to mozne, ze „iba“ nestihaju. To ale neznamena, ze by ma o stave objednavky nemali informovat! Zvlast, ak nestihaju splnit termin, ktory mi bol oznameny pri podpise zmluvy. Aj ked to bola „len“ ustna dohoda. Pretoze takymto pristupom u mna ako zakaznika vyvolavaju iste pochybnosti o doveryhodnosti znacky (alebo min. konkretneho predajcu), kedze neviem, co sa vlastne deje a co a kedy mozem cakat??? A toto vlakno moju pochybnost este zvysuje. Takze si myslim, ze je za tym nieco viac, ako len ze nestihaju ...kedze sa nikto neunuva ma informovat... Bodaj by som sa mylil a vsetko dobre dopadlo...
Uživatelský avatar
mattonecz
Moderátor
Příspěvky: 2267
Registrován: 06 čer 2016, 16:19
Bydliště: Praha

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od mattonecz »

Myslim ze jen nestihaj, specialne kdyz mas LEDky.
A to ze nemaj zadnou slusnost to se uz nedivim.
I kdyby se ty motory sraly vsechny tak ti to prodaj a nic nereknou, takze tim to nebude.
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex 2022 Audi Q5 50 TDI - 3.0 V6 TDI 210kw
ex 2016 Astra 1.4T 92KW
Michal80
Příspěvky: 16
Registrován: 26 led 2017, 09:20

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od Michal80 »

Ja chapem, ze moze nastat zdrazanie vo vyrobe, alebo akykolvek iny problem, ktory tu vyrobu a dodaciu lehotu ovplyvni. Ale nech uz je problem v comkolvek, tak si aspon pre toho zakaznika pripravim (vymyslim) nejaku „doveryhodnu“ odpoved (vyhovorku) a neodbijem ho, ze mu neskor zavolam ...a potom sa uz neozvem.
Pockam este, kym uplynie standardna, zmluvne dohodnuta dodacia lehota (v mojom pripade 20 tyzdnov) a potom sa budem informovat. A budem asi hodne zvedavy...
Uživatelský avatar
mattonecz
Moderátor
Příspěvky: 2267
Registrován: 06 čer 2016, 16:19
Bydliště: Praha

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od mattonecz »

Michal80 píše:Ja chapem, ze moze nastat zdrazanie vo vyrobe, alebo akykolvek iny problem, ktory tu vyrobu a dodaciu lehotu ovplyvni. Ale nech uz je problem v comkolvek, tak si aspon pre toho zakaznika pripravim (vymyslim) nejaku „doveryhodnu“ odpoved (vyhovorku) a neodbijem ho, ze mu neskor zavolam ...a potom sa uz neozvem.
Pockam este, kym uplynie standardna, zmluvne dohodnuta dodacia lehota (v mojom pripade 20 tyzdnov) a potom sa budem informovat. A budem asi hodne zvedavy...
hlavne chtej nejakou slevu atd
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex 2022 Audi Q5 50 TDI - 3.0 V6 TDI 210kw
ex 2016 Astra 1.4T 92KW
Michal80
Příspěvky: 16
Registrován: 26 led 2017, 09:20

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od Michal80 »

mattonecz píše:
Michal80 píše:Ja chapem, ze moze nastat zdrazanie vo vyrobe, alebo akykolvek iny problem, ktory tu vyrobu a dodaciu lehotu ovplyvni. Ale nech uz je problem v comkolvek, tak si aspon pre toho zakaznika pripravim (vymyslim) nejaku „doveryhodnu“ odpoved (vyhovorku) a neodbijem ho, ze mu neskor zavolam ...a potom sa uz neozvem.
Pockam este, kym uplynie standardna, zmluvne dohodnuta dodacia lehota (v mojom pripade 20 tyzdnov) a potom sa budem informovat. A budem asi hodne zvedavy...
hlavne chtej nejakou slevu atd
Zlavu mi dal uz pri podpise zmluvy velmi slusnu. Aj to bol jeden z dovodov, preco som isiel do Opla. A navyse citam vo vseobecnych zmluvnych, obchodnych podmienkach, ze... "Zmena terminu dodania nema vplyv na konecnu cenu motoroveho vozidla." ...takze tu asi neuspejem. Ale ako hovorim, zlavu som dostal velmi slusnu uz pri objednavke. A po precitani tohto vlakna ma ovela viac trapi to, aby bolo auto po technickej stranke v poriadku, ako riesit nejaku dalsiu zlavu. Co z toho, ak by bolo lacnejsie, ale nebude OK?
Csaba
Příspěvky: 7
Registrován: 26 led 2017, 10:57

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od Csaba »

Michal80 píše:Ja som objednaval novu Astru Sports Tourer (MY17) dna 16.09.2016. Motor 1,4 T 92 kW, vybava Innovation + nejaka priplatkova vybava ...
Zdravím Michal80. Predpokladám že za tým zdržaním je ešte aj niečo iné. Posledný septembrový týždeň som objednal auto, Astra ST (MY17) 1,4 T 92 kW, výbava Innovation + Sada Inovace, AGR, delené zadné sedadlá 40/20/40, ... V rámci akcie strešné nosiče k autu.
Plánované dodanie na prelome februára/marca. Predajca v polovičke decembra oznámil, že auto ide do výroby. 16.1.2017 volá predajca znovu, auto je na predajni pripravené na prevzatie.
Komunikácia s predajcom bola v pohode.
Uživatelský avatar
Cinda
Příspěvky: 689
Registrován: 01 srp 2015, 10:09

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od Cinda »

Toto vlákno je o trhnutí při akceleraci. Měli bychom zachovávat alespoň, částečně čistotu fóra.
Astra K 1.4T 92kW innovation v plné palbě, NAVI900, bez AGR...
Antara 2.2
Omega 2.0
Odpovědět

Zpět na „Astra K - Motory“