Insignia 1,5 124KW -benzin - automat

Pokud kupujete nebo už jste koupili, podělte se o zkušenosti.

Moderátor: Moderátoři

farberd
Příspěvky: 15
Registrován: 24 led 2022, 10:55

Insignia 1,5 124KW -benzin - automat

Příspěvek od farberd »

Máte prosím někdo reálnou zkušenost?
Díky
D.
Reklama
 

farberd
Příspěvky: 15
Registrován: 24 led 2022, 10:55

Re: Insignia 1,5 121KW -benzin - automat

Příspěvek od farberd »

Omlouvám se - 121Kw
Marek L
Příspěvky: 194
Registrován: 21 úno 2017, 16:20

Re: Insignia 1,5 124KW -benzin - automat

Příspěvek od Marek L »

Ahoj.
Asi to trochu víc specifikuj. Záleží, co tě přesně zajímá, jen ten automat, nebo i něco víc?
Insignia GS Dynamic 2017 - 1,5 121 kW - kůže - kompletní výhřev
Astra J ST Drive 2015 - 1,4 88 kW - Infinity - výhřev sedadel a volantu - kamera
"EX" Corsa D Sport 2014 - 1,4 74 kW
"RIP" Astra G Sportive 1998 - 1,6 74 kW
farberd
Příspěvky: 15
Registrován: 24 led 2022, 10:55

Re: Insignia 1,5 124KW -benzin - automat

Příspěvek od farberd »

Zvažuji jeho koupi. Ročník 2019 s nájezdem do 50t. Chci benzin, automat, adaptivní tempomat a led svetla. Zajímá mne obecně, zda by jste do toho vozu šli znovu. Alternativně ještě zvažuji Passat 1,5 TSI, kterým jsem teď chvilku jezdil a vyhovuje mi, ale nemívá vyhřívaný volant a je dražší.
Laky7777
Příspěvky: 79
Registrován: 13 bře 2017, 19:49

Re: Insignia 1,5 124KW -benzin - automat

Příspěvek od Laky7777 »

Ja mam verziu s 1,6 so 147kW a AT6 a ta mi pride vykonovo tak akurat.
Insignia B CountryTourer 2019 1,6 147kW AT6
Sunman
Příspěvky: 1337
Registrován: 22 čer 2011, 23:06

Re: Insignia 1,5 124KW -benzin - automat

Příspěvek od Sunman »

Mám 1.6/147kW manuál 190tkm. S 1.5AT som sa previezol predtým než som objednával auto, t.j. v roku 2018. Nakoniec som čakal na manuál a 200k pretože pre mňa kombinácia slabého motora a automatu, ktorý mal odozvu ca 3sekundy v pomere k veľkému a pomerne ťažkému autu neprijateľná.
Ale verím že na dochádzanie do práce 30÷50km a cesty cez víkend s rodinou keď sa nikde človek neponáhľa je to OK.
plusy Insignie:
- nie je to nudné auto VW group a to je zároveň najlepší dôvod na jeho kúpu
- AGR sedačky ktoré nemajú páru u iných značiek, hlavne nie u VW group!
- veľkosť vnútorného priestoru a kufra
- dobre fungujúce senzory pri cúvaní z parkoviska a prejazde medzi pruhmi
- za mňa veľmi nízka kazivosť - teraz čakám na prestup do škoda auto a keď čítam tie problémy majiteľov VW group tak to vyzerá na katastrofu. U mňa za 190t km: no, netesnosť výfuku u turba a výmena celého turba pretože tesnenie zvlášť sa nepredáva :?: (to samozrejme hovorí zásadne proti, ale verím že to bola výnimka, inak turbo bolo v poriadku), bez spotreby oleja ako všetky Ople, teraz výmena tesnenia niekde v olejovom okruhu kde občas kvaplo a to je všetko. Servisy a oleje po 30000km.
- verím že lacnejšie opravy a za mňa podstatne iný prístup servisu - prísť s Insigniou do servisu je prísť s vlajkovou loďou, prísť s Pasatom je príchod ďalšieho pitomca čo otravuje
- Martixy dobre fungujúce - ale bohužiaľ svietia podstatne slabšie než u iných značiek (napríklad oproti O4 je to teda dosť bieda) a nedosvecujú zákruty
- dobré jazdné vlastnosti
- veľmi dobré brzdy
- palivová nádrž bez uzáveru a slušná veľkosťou - 52L
- a síce som proti ale ak automat, tak u Opla je klasický automat u VW DSG - škytavý omyl německých soudruhů

mínusy Insignie:
- hluk v aute - to tu bude niekoľko ľudí kritizovať že je to inak. Ale hluk je na túto triedu auta v Insignii neúmerný. U tohto benzínu točí vysoko na diaľnici a podvozok má extrémne slabé odhlučnenie v porovnaní s inými autami - bohužiaľ O4 je v tomto absolútne niekde inde a som si istý, že Passat tiež.
- nie celkom dobre fungujúci infotainment - MultimediaPro
- kamery sú večne špinavé, takže po jazde a pred parkovaním ich treba ručne očistiť ak majú pomôcť. VW ju má zasunovaciu, škoda umýva ostrekovačom.
- chýba chladenie skrinky
- spotreba u benzínu. neviem ako táto 1.5 ale u mňa je to 9 celoročný priemer, pri tempomate 140kmh okolo 10L, pri 200kmh cez 20L
- u A-čkovej Insignie fungoval adaptívny tempomat tak zle, že som ho do tejto B-čkovej zrušil. Do poslednej chvíle na diaľnici hnal na plné gule aj keď radar musel mať už auto pred sebou "v dohľade" a potom tvrdo na brzdy. Neskutočne ma to štvalo, že som videl auto pred sebou ísť pomaly, kedy už by som dal dávno nohu z plynu. Veľmi zlé správanie tempomatu na viacpruhových cestách s prudšími zákrutami - typicky R1 do B.Bystrice - auto často išlo prudko na brzdy v ľavom pruhu keď kamion ktorý som mal predbbehnúť išiel v pravom pruhu. Superb v tomto ohľade bol síce o hodne lenivejší ale ďaleko spoľahlivejší. A nakoniec úplná katastrofa je jazda v daždi s týmto tempomatom - radar samozrejme nefunguje, ale na palubke sa každých 30 sekúnd objaví alarm "tempomat nedostupný" a ešte ďalší alarm - text si už nepamätám. Takže palubka neukazuje nič iné len alarmy, keď človek chce niečo iné sledovať na displeji musí neustále resetovať alarm tlačítkom na volante.
Laky7777
Příspěvky: 79
Registrován: 13 bře 2017, 19:49

Re: Insignia 1,5 124KW -benzin - automat

Příspěvek od Laky7777 »

S AT6bpri 145 km/h, realnych 141, toci cca 2450 otacok
Insignia B CountryTourer 2019 1,6 147kW AT6
Marek L
Příspěvky: 194
Registrován: 21 úno 2017, 16:20

Re: Insignia 1,5 124KW -benzin - automat

Příspěvek od Marek L »

Ahoj. Doufal jsem, že kolega napíše jako první.
Potvrdím vyšší vnitřní hluk od podvozku, což mi přijde nedůstojné na tuto třídu. Spotřeba 1,5 T je do 7,5 L s klimou v létě nebo s výhřevem sedadel v zimě a řekněme, že mám středně težší nohu. Ale motor je celkem tichý. Matrixy mi prijdou dostatečně dobré, ale u jiných značek jsem nezkoušel. Pokud ma Passat ten motor 1,5 TSI s vypínáním dvou válců, je možné, že budeš mít lepší spotřebu.
To, že VW vůbec nenabídne u spousty aut výhřev volantu jsem dodnes nepochopil. A pokud mohu poradit, nebazíruj vyloženě na adaptivním tempomatu, nejlépe aby šel vypnout, ale to už od jistého roku možná nejde kvůli "bezpečnosti". Šla dodělat origo couvací kamera. Na to aby se sklápěla zrcátka, není dodatečná sada, pouze celé nové sklopné! Vyhřívané čelní sklo super. Zvuk základní audio sestavy je průměrný. U rádia hledej s DAB. Já ho nemám a je to tragédie. Chybí mi moc u rádia Intellilink hardwarové tlačítko source, plácat prstem do obrazovky je opruz.
Automat ti bude držet motor obecně v nížších eko otáčkách, dále nekomentuji. Naštěstí Insignia benzín v nízkých aspoň "neduní". Servis není nijak přemrštěně nákladný.
Závěrem-Insignia je podle mě obecně nedoceněné auto, nabízí perfektní svezení spoustu výbavy a za lepší prachy než VW.
Do budoucna počítej spíš se smešnou zůstatkovou hodnotou při prodeji. No co už.
Insignia GS Dynamic 2017 - 1,5 121 kW - kůže - kompletní výhřev
Astra J ST Drive 2015 - 1,4 88 kW - Infinity - výhřev sedadel a volantu - kamera
"EX" Corsa D Sport 2014 - 1,4 74 kW
"RIP" Astra G Sportive 1998 - 1,6 74 kW
Marek L
Příspěvky: 194
Registrován: 21 úno 2017, 16:20

Re: Insignia 1,5 124KW -benzin - automat

Příspěvek od Marek L »

Bezvíčkova nádrž. Možnost otevřít bezkličově u každých dveří. Sháním teď kola 18", malý výběr. Většina druhotných značek nemá správné ET. Bál jsem se kožených sedaček, ale je to překvapivě super, nepotím se v létě a jasně v zime jsou chladnější. Koupil bych ji znova ale ještě větší vybavu. Paměťové sedadlo, ventilované, Multimedia NaviPro elektrické víko kufru(pokud má) a užil bych si to :)
Insignia GS Dynamic 2017 - 1,5 121 kW - kůže - kompletní výhřev
Astra J ST Drive 2015 - 1,4 88 kW - Infinity - výhřev sedadel a volantu - kamera
"EX" Corsa D Sport 2014 - 1,4 74 kW
"RIP" Astra G Sportive 1998 - 1,6 74 kW
farberd
Příspěvky: 15
Registrován: 24 led 2022, 10:55

Re: Insignia 1,5 124KW -benzin - automat

Příspěvek od farberd »

Děkuji za rady.
Nešel by ten automat "přeprogramovat", aby řadil jinak a příliš to auto nedusil? U koncernu to řeší možností přepnout do "S".
Mám teď Hyundai40 v naftě, benzín chci i kvůli hlučnosti, tak snad si polepším:)
Odpovědět

Zpět na „Kupujeme Insignii“