Cvaknutí při sešlápnutí brzdového pedálu

Brzdy, tlumiče, výfuk, prostě o všem co je pod autem :)

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
p19
Příspěvky: 2
Registrován: 21 lis 2022, 22:17

Cvaknutí při sešlápnutí brzdového pedálu

Příspěvek od p19 »

Zdravím,

děkuji za přijetí do fora.

Mám úplně novou Insignii, a při každém sešlápnutí brzdového pedálu slyším cvaknutí. V jedné recenzi Insignie na webu jsem se dočetl, že to je sepnutím relé u elektrického čerpadla brzdového systému.

Předtím jsem měl K Astru a dělalo to samé. Ale říkal jsem si, že u dvakrát tak drahého auta by to teda dělat nemuselo.

Je to normální, že to dělá u úplně nového auta, co má najeto pár set kilometrů?

Jinak teda Insignia je pecka a přechod z Astry do Insignie stojí za to.

Děkuji
Reklama
 

navstevnik
Příspěvky: 8
Registrován: 21 bře 2021, 20:47

Re: Cvaknutí při sešlápnutí brzdového pedálu

Příspěvek od navstevnik »

Ahoj,

vyzkouším a dám vědět.
U insignie A r.v. 2016 jsem měl pocit, že to cvakalo. Brzda při sešlápnutí. Já myslel, že to to je spínání brzdových světel :-D A naopak plynový pedál při puštění plynu. Jako by to naráželo na nějaký doraz. Ale člověk si to všímal při klidné tiché jízdě někde mimo město nebo na dálnici.
Teď u INSIGNIE B r.v.2021 myslím, že ta brzda je to samé. Ale musím vyzkoušet.
p19
Příspěvky: 2
Registrován: 21 lis 2022, 22:17

Re: Cvaknutí při sešlápnutí brzdového pedálu

Příspěvek od p19 »

Ahoj,

děkuji mockrát, budu opravdu rád. Nepamatuju si, že by mi to dělalo při předváděcí jízdě, ale tam jsem se soustředil asi na něco jinýho, hlavně, abych to neodřel :D

Mně to u Astry cvakalo u spojky, kdy když jsem ji pustil v rychlosti, tak mi cvakl doraz. U brzdy je to jiný, tam mi cvaká asi opravdu to relé, protože jsem si včera na dálnici všimnul, že to cvaká, i když dobržďuje tempomat sám, takže to nebude pedálem jako takovým.

Nicméně mě to pěkně s*** :D
navstevnik
Příspěvky: 8
Registrován: 21 bře 2021, 20:47

Re: Cvaknutí při sešlápnutí brzdového pedálu

Příspěvek od navstevnik »

Tak odzkoušeno a v INSIGNIA B také cvaká. Neřekl bych, že je to vada. Odborník asi řekne co to je - nějaký stykač systémů spojených s brzdami (světla, posilovač brzd...).
Řekl bych, že za běžné jízdy, hluku vozidla a přiměřené hlasitosti rádia, to ani slyšet není.
To co mně naopak doslova sere, je nastavení těch brzd jako celku. Brzdy jsou tupé, nemají žádný plynulý chod učinnosti brzdného výkonu. K tomu aby člověk brzdil, prostě musí zašlápnout a pak to jednolitě brzdí. V běžném provozu neřešite, v koloně a ve městě neskutečný otřes. Takže ve výsledku máte automat a nepotřebujete levou nohu, máte AGR sedačky s masáží aby nebolela zada a prdel a neskutečně vás bolí noha protože brždění je jak výstup na Sněžku.
Marty 730
Příspěvky: 35
Registrován: 08 říj 2022, 23:49

Re: Cvaknutí při sešlápnutí brzdového pedálu

Příspěvek od Marty 730 »

Insignia B po faceliftu má elektronický brzdový pedál,neovládáš už mechanicky žádný hydraulický váleček,v nějakém testu to zmiňovali a taky se jim nelíbilo zvláštní dávkování brzd,proto slyšíš při sešlápnutí cvaknout relé…
Odpovědět

Zpět na „INSIGNIA – Podvozek a řízení“