Opel Insignia - závady a rady

Návody, opravy, rady, tipy

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
jgoldman
Moderátor
Příspěvky: 295
Registrován: 03 led 2011, 00:26

Opel Insignia - závady a rady

Příspěvek od jgoldman »

Pokec a rady jak na některé problémy které s Insignií máme
Reklama
 

miki11
Příspěvky: 174
Registrován: 28 úno 2009, 16:43

Re: Opel Insignia - závady a rady

Příspěvek od miki11 »

:shock:
Naposledy upravil(a) miki11 dne 22 bře 2011, 23:18, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Fritol
Příspěvky: 512
Registrován: 25 lis 2008, 00:10
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Opel Insignia - závady a rady

Příspěvek od Fritol »

upozornuju že občas se stava u kombiku to že kdyz si nechate mejt auto v myčce někde na benzince že mužou kartače utrhnout prodloužení střechy vzadu na patych dveří.. ovšem kdyz se tak stane měli by ste to mít zaplaceny z pojistky Benzin..
ASTRA-G-2.0 -X20DTL,Hatchback 5dv.1998, ABS,4kotouč,vyhřívany el.zrcátka,centrál,origo lité kola,klima,el okna, dodělany Pal PC, modul zavíraní oken pomocí DO
Diagnostika:op-com v.1.39 (CZ) / Hradec Kralové a okolí
CriTCalH
Příspěvky: 7
Registrován: 24 úno 2011, 08:38
Bydliště: Praha 10

Re: Opel Insignia - závady a rady

Příspěvek od CriTCalH »

Jako nově příchozí zdravím všechny příznivce a fandy tohoto nádherného vozu :-)
jgoldman píše:Jinak servis Insignie po roce provozu stál s umytím motoru (a ručně karoserie) 4.792,-Kč s DPH
;)
Kam jezdíš prosím tě na ten servis? V jiném topicu jsem četl, žes to auto snad kupoval u Auto-Staiger. Tam jsem si ho objednal teď taky a uvažuji, že tam i budu jezdit na servis. Nicméně tys tam byl nejdřív dost nespokojený a až pak se to zlepšilo, viď?

P.S.: Insignia rulez!
jgoldman
Moderátor
Příspěvky: 295
Registrován: 03 led 2011, 00:26

Re: Opel Insignia - závady a rady

Příspěvek od jgoldman »

Ahojky, taky zdravím.
Tak nás tu bude o jednoho víc :lol: . Ano vůz jsem kupoval nový v Auto-Staiger u pana Majera a jezdím na servis taky tam.
Po mých problémech a postřezích vždy vyžaduji na servis a opravy technika pana Šafaříka. Je to správný příznivec Oplů a ví
o čem mluví. Co jsis objednal za Insignii ?
Naposledy upravil(a) jgoldman dne 23 bře 2011, 11:08, celkem upraveno 1 x.
CriTCalH
Příspěvky: 7
Registrován: 24 úno 2011, 08:38
Bydliště: Praha 10

Re: Opel Insignia - závady a rady

Příspěvek od CriTCalH »

jgoldman píše:Ahojky, taky zdravím.
Tak nás tu bude o jednoho víc :lol: . Ano vůz jsem kupoval nový v Auto-Staiger u pana Majera a jezdím na servis taky tam.
Po mých problémech a postřezích vždy vyžaduji na servis a opravy technika pana Šafaříka. Je to správný příznivec Oplů a ví
o čem mluví. Co jsis objednal za Insignii ?
Za tip na pana Šafaříka děkuji, snad budu mít na něj štěstí :-)
Jinak objednal jsem si CDTI 160k 4x4 Hatch/Liftback Cosmo v manuálu, už se těším jako malý Jarda :-). Škoda, že to vypadá až na začátek května, snad to rozchodím :)
Až bude, tak sem hodím pár fotek, kdyby někdo chtěl mrknout. Naježil jsem si béžový interiér, tak jsem na to hodně zvědavý, zatím jsem jezdil vždycky v černé :D

P.S.: S tím couváním to je hodně smutný příběh, to zamrzí :cry:

Insignia rulezzz!
jgoldman
Moderátor
Příspěvky: 295
Registrován: 03 led 2011, 00:26

Re: Opel Insignia - závady a rady

Příspěvek od jgoldman »

Jinak vřele doporučuji příplatkovou muziku
kterou v mém případě byla v nějakém paketu. Když jsem šel objednat insignii tak jsem byl taky rozhodnutý pro Hatch/Liftback a když jsem na prodejně
vyděl všechny auta vedle sebe tak jsem změnil názor. Sedan má protáhlejší záď a jiný sklon okna. Nevýhodou je nemožnost otevření s oknem.
Ještě se mi však nestalo, že bych nikdy něco nenaložil. Kufr je stejně velký v obou vozech a je to otázka zvyku.
A jakou budeš mít barvu ?
Naposledy upravil(a) jgoldman dne 23 bře 2011, 11:08, celkem upraveno 1 x.
CriTCalH
Příspěvky: 7
Registrován: 24 úno 2011, 08:38
Bydliště: Praha 10

Re: Opel Insignia - závady a rady

Příspěvek od CriTCalH »

jgoldman píše:Jinak vřele doporučuji příplatkovou muziku
kterou v mém případě byla v nějakém paketu. Když jsem šel objednat insignii tak jsem byl taky rozhodnutý pro Hatch/Liftback a když jsem na prodejně
vyděl všechny auta vedle sebe tak jsem změnil názor. Sedan má protáhlejší záď a jiný sklon okna. Nevýhodou je nemožnost otevření s oknem.
Ještě se mi však nestalo, že bych nikdy něco nenaložil. Kufr je stejně velký v obou vozech a je to otázka zvyku.
A jakou budeš mít barvu ?
O příplatkové muzice jsem uvažoval, ale zvedne podlahu kufru o min. 10 cm. Koukal jsem na to a nakonec jsem do toho nešel, potřebuju ten kufr i pro jiné věci, než pro subwoofer :-)
Mi se taky nejvíce líbí sedan, ale měl jsem dosud samé sedany (Mazda 6, Honda Accord) a vždycky mě s*alo, že do toho kufru nic nedostanu. Zlaté páté dveře, které se otevírají i se sklem :-). Každý má holt jinou potřebu 8-). Co se týká barvy, tak jsem úplně uletěl na nové mahagonově hnědé metalíze, takže tam to byla jasná volba :D

P.S.: Pár vět k DVD 800 jsem ti poslal jako SZ ;)

Insignia rulezzz!
miki11
Příspěvky: 174
Registrován: 28 úno 2009, 16:43

Re: Opel Insignia - závady a rady

Příspěvek od miki11 »

:o
Naposledy upravil(a) miki11 dne 22 bře 2011, 23:18, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
kukisss
Příspěvky: 31
Registrován: 05 bře 2011, 00:21
Bydliště: Olomouc/Opava

Re: Opel Insignia - závady a rady

Příspěvek od kukisss »

Zdravím všechny majitele/nemajitele a fandy/nefandy insignie,

koupil jsem si přesně před rokem insignii 2.0 cdti 118kw cosmo v manuálu, najel jsem asi 30000km a jsem po celkově 2. garančce auta. Najeto tedy lehce přes 56000km. Zatím naprostá spokojenost, super parník 8-)

Akorát se mi teda začalo objevovat při brzdění kmitání volantu, což je prý způsobené nerovnostma nebo vlnovitostí kotoučů, lze na toto uplatnit na záruku? Asi ne, když se jedná o část vozu u které dochází k mechanickému opotřebení že?:-(
Někdo z Vás už to tady zmiňoval..Dále jsem jeden z těch co má lehce vrzající tunel, né že by mně to nějak vadilo, ale pokud na to existuje dodatek tak si to teda nechám opravit.

Další otázku mám, jestli nemá někdo zkušenost s handsfree. Bohužel jsem si nekonfiguroval auto sám a i když mám NAVI 800 a COSMO, tak mi z nějakého důvodu chybí v rádiu bluetooth, což mně fakt vadí a chtěl bych se to dodatečně nějak pokusit domontovat. Nerad bych volil PAROTY apod., protože s orig. bluetoothem by snad měla jít synchronizace přímo do obrazovky navigace. Dokonce jsem slyšel že by to mohlo jít softwarově odblokovat přes diagnostiku. Nevíte náhodou někdo jak se to dá řešit?
A s tím souvisí taky dotaz na doporučení nějakého servisu. Je mi jedno v které části ČR to je, protože často cestuju a moje zkušenosti se servisy převážně na Moravě jsou né moc kladné..

Předem díky moc za rady, a přeju mnoho bezpečných km s krásným vozítkem..
Opel Insignia Cosmo Hatchback
2.0 cdti 118 kW (Manuál), r.v. 5/2009
Odpovědět

Zpět na „INSIGNIA – Jak na to“