volnoběžné otáčkym Z18XE

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
zazík
Příspěvky: 35
Registrován: 22 čer 2010, 17:58

volnoběžné otáčkym Z18XE

Příspěvek od zazík »

Na STK naměřili otáčky na volnoběh že mám 760 (neměřilim přes diagn. vstup),ale v Oplu na diagnostice to hlásí 890-900ot.,to berou ze dvou ruznejch zdroju,aby se mi to tam nějak nehádalo,nebot někdy (většinou)chod motoru je takovej hrubej(tvrdej) a někdy,většinou když je pořádnej pařák tak jenom přede,dík,jo ještě na STK tvrdili,že je to u nich přesnější :?
VeCe Z18XE,2003
Reklama
 

Uživatelský avatar
Mike.S
Příspěvky: 249
Registrován: 01 lis 2008, 22:47
Bydliště: Slovácko - Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: volnoběžné otáčkym Z18XE

Příspěvek od Mike.S »

a máš s tím nějaký problém?
Old cars:
Škoda 120L
Škoda Felicia Combi LXi

Actual car:
Obrázek
..........Holden Zafira|1.8 16V|Z18XE|by Mike.S.........
zazík
Příspěvky: 35
Registrován: 22 čer 2010, 17:58

Re: volnoběžné otáčkym Z18XE

Příspěvek od zazík »

no právě ten chod motoru se mi nezdá,že je takovej hrubej,zkrátka to není ono,horko a přede ;) ,mám pocit,že na něj má vliv počasí,třeba vlhkost,např. cesta do Chorvatska,tam jenom předl,ale cestou zpět hned bylo poznat jak chod motoru zase zhrubnul,někdy vibrace při vyších otáškách znát i ve sloupkách,tak jestli to nemuže mít souvislost,diagnostika nic nehlásí a v servisu taky nic,štve mě to už tři roky a nikdo na nic nepřišel,co si matně vzpomínám,tak se to začalo asi projevovat po výměně vlnovce a asi po promazání kladky dr. řemenu 1 měsíc po koupi vozu,ale není to na 100% :?
VeCe Z18XE,2003
Uživatelský avatar
Zeppelin
Příspěvky: 84
Registrován: 09 led 2010, 10:38
Bydliště: Plzeň

Re: volnoběžné otáčkym Z18XE

Příspěvek od Zeppelin »

Kolik to má nalítáno? Já mam taky otáčky kolem 750 a kromě cvakání nějakýho ložiska či co v převodovce nebo někde v těch místech (jak mi bylo řečeno, ale už nevim přesně kde, na funkci to nemá vliv, děje se to u spousty aut) s tim žádný problémy nemam. Ale třeba když necham otevřený dveře, tak je na nich vidět, jak se klepou, tzn. asi už jsou trochu vyběhaný silentbloky motoru a netlumí to vibrace jak by mělo. Nemůže být problém v tom?
Insignia A Sports Tourer, Flex Ride, 4x4
Ex Vectra C, 1.8 16V (Z18XE), 2002
Majesty
Příspěvky: 107
Registrován: 01 lis 2008, 17:55
Bydliště: Metropole Libouň (Blaník na dohled)

Re: volnoběžné otáčkym Z18XE

Příspěvek od Majesty »

Nepíšeš, zda oboje měření proběhlo za přibližně stejných podmínek. Teplý motor, studený motor. Podle mě je rozdíl v tom, že na stk měří jinou technikou a data berou z jiného zdroje, než dg, proto jiné hodnoty. Jinak samozřejmě počasí má velký vliv, teplo, zima, vlhkost vzduchu, to všechno je znát jak na jízdních vlastnostech, tak na zvuku motoru. Pokud se k tomu přidá nějaká netěsnost na výfuku, můžeš pozorovat i takové rozdíly. Kilometry mají samozřejmě také vliv, čím jich je více, jsou takové rozdíly ve zvuku patrnější. Jinak studenější počasí, třeba po dešti je lepší, než horké.
Jinak přesné volnoběžné otáčky daného motoru by ti tady řekli jiní, fundovanější.
Opel Vectra C Caravan 1.9 CDTI
(5/2006, 110kw, automat)EX Coupé - The Golden Queen of Majesty
GALERIE
zazík
Příspěvky: 35
Registrován: 22 čer 2010, 17:58

Re: volnoběžné otáčkym Z18XE

Příspěvek od zazík »

oboje měření podobné podmínky,jinak 154000 km,spodní dva silent. na motoru měněny(popraskané),ty horní ne,prej jsou dobrý,ale bez demontáže,mě šlo o to,že ty hodnoty ot. jsou ze dvou zdroju a dost rozdílné,tak jestli to nemá vliv třeba na složení směsi do motoru a podobně,že by se to jakoby z ruzných hodnot čidel hádalo a mělo to vliv na ten chod motoru :?
VeCe Z18XE,2003
Odpovědět

Zpět na „Benzín“