Nejde otevřít kufr.....

Návody, opravy, rady, tipy

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
zuzik215
Příspěvky: 2
Registrován: 10 led 2013, 16:20

Nejde otevřít kufr.....

Příspěvek od zuzik215 »

ahojky. :) Mám opel insignii v automatu. Bohužel musela 3týdny stát a ted když jsem nastartoval připomínalo to spíše traktor :o a také mi nejde otevřít kufr. At dělám co dělám je nějaký zablokovaný. Poradíte co s tím? :? díky
Reklama
 

izerS18
Příspěvky: 91
Registrován: 26 zář 2011, 16:11
Bydliště: Praha 4

Re: Nejde otevřít kufr.....

Příspěvek od izerS18 »

Tak jestli stála holka venku, tak traktor je. Když vloni bylo přes -20, to bylo chrochtání. Neřešil bych to. Obzvášť 118kw verze je hodně hlučná.
Nejde otevřít kufr? Nelomcoval bych s tím již více a jel do servisu... pač ulomíš malinkou páčku někdě a beztak obraz bude za 20 000, pač hned budou měnit kufr celej...
Opel Insignia 2.0CDTI 118kw @ 185Hp - 3800rpm / 420Nm - 2700rpm
Sunman
Příspěvky: 1337
Registrován: 22 čer 2011, 23:06

Re: Nejde otevřít kufr.....

Příspěvek od Sunman »

je to vadný mikrospínač pod znakom Opel. Dostalo sa tam asi blato cez gumovú membránu. Mal som takýto problém na starom modele MY09. Opravili vyčistením za pár minút.
zuzik215
Příspěvky: 2
Registrován: 10 led 2013, 16:20

Re: Nejde otevřít kufr.....

Příspěvek od zuzik215 »

Hodili jsme auto do servisu a máš pravdu je to ten mikrospínač. Ale říká že ho musí vyměnit. Dneska ho má objednat v nemecku..... a to bude asi řacha :cry: no když se to se... tak se to se... :cry:
Sunman
Příspěvky: 1337
Registrován: 22 čer 2011, 23:06

Re: Nejde otevřít kufr.....

Příspěvek od Sunman »

netuším čo to stálo, bolo to v záruke. Zadara :lol:
Kazan
Příspěvky: 21
Registrován: 17 kvě 2016, 14:25

Re: Nejde otevřít kufr.....

Příspěvek od Kazan »

Zdarec,
dá se kufr (Insignia 2015 ST automat) otevřít i jinak než vnějším spínačem na kufru, který je pravděpodobně v háji ? Otevírání na klíči, ani ve dveřích řidiče nemám.
Včera jsem chtěl hodit nákup do kufru, ale bez úspěchu. Přisuzoval jsem to "přimrznutí", jelikož po letech teď opravdu mrzne, ale nedalo mi to a dneska jsem kolem toho chvíli skákal.
Reakce na mačkání spínače nulová. Zámek neodemkne, ani nevydává žádný zvuk, že by se o něco snažil. Během cca 15 minut se mi zcela náhodně povedlo kufr otevřít 2x a po každé pak nešel zavřít :) Myslím tím to, že se při zavření kufru neprovedlo "dotažení" víka kufru a zamknutí. Víko kufru jen tak leželo zdánlivě zavřené, ale bez problémů šlo zase otevřít. Při jednom z těchto případů bylo při zavírání víka slyšet od zámku cvakání, ale od pohledu nic nedělal. Cvakání se ozývalo od polohy cca "na půl zavřeno / otevřeno" až do úplného zavření, kdy víko zcela doléhalo. K zamčení kufru došlo vždy až při trochu razantnějším zavření, tedy kdy jsem s ním několikrát trochu praštil. To mě svádí k myšlence, že je možná zatuhlý samotný zámek, což se mi zdálo i ve chvíli, kdy jsem s tou pohyblivou částí (západka zámku?) hýbal prstem (držela ve všech polohách do kterých jsem jí dostal, z žádné se nesnažila vrátit do nějaké výchozí). Nevím ale jak zlehka / ztuha se má pohybovat normálně, tak nechci vyvozovat závěry. Navíc bych si myslel, že pokud by byl spínač v pořádku, tak by se při otevírání ozýval nějaký zvuk, kdy by se zámek pokoušel změnit polohu.

Díky za nápady, v čem může být problém, případně rady jak se do kufru dostat
Sunman
Příspěvky: 1337
Registrován: 22 čer 2011, 23:06

Re: Nejde otevřít kufr.....

Příspěvek od Sunman »

U VeCe som vedel aj ako otvoriť kufor mechanicky aj zistiť kde je problém - tam to bol 2x vytopený spínač (stará guma na tlačítku už nedržala správne) a 1x zámok. Otvoriť sa dal zvnútra skrutkovačom potlačením páčky cez otvor.
U Insi som mal problém len na jednej a bol to tiež kontakt v tlačítku. V zime, voda prenikne pod chrániacu gumu.

zrejme by sa dalo zistiť, či dostáva zámok signál po stlačení tlačítka a rozlíšiť tak možnú poruchu tlačítka, zámku, prípadne ovládacej jednotky
Kazan
Příspěvky: 21
Registrován: 17 kvě 2016, 14:25

Re: Nejde otevřít kufr.....

Příspěvek od Kazan »

Objednal jsem spínač od Číňana a kufr nechal být, jelikož jsem se bez něj chvíli obešel. A ejhle. Polevily mrazy a kufr, zdá se, zase funguje skoro jak má.
Jediná pozorovatelná změna je ta, že po odemknutí kufru tlačítkem se "hned" zase znovu dovírá a zamyká. Je tam cca 0.5s, kdy musím víko kufru nadzvednout aby se nezačal dovírat. Dříve mi přišlo že po odemknutí víko trochu více odskočilo a asi se tedy hned neaktivovalo zavírání. Možná to ale stále bude nízkými teplotami a i toto se časem vrátí do původního stavu.
Vypadá to tedy, že byl zatuhnutý samotný zámek kufru a v tlačítku problém nebyl
Jaguser
Příspěvky: 3
Registrován: 21 črc 2018, 16:13

Re: Nejde otevřít kufr.....

Příspěvek od Jaguser »

Je to podobne jako u vectry.vlezes zevnitr do kufru a plochym sroubovakem to otevres. Ty mikrospinace odchazeji hodne casto.nevim jak v cr u nas v anglii 30 liber u vx a na ebay 12liber.
Jinak jak otevrit kufr zevritr je dobre videt na youtube v naz u je German guy
kalous
Příspěvky: 1
Registrován: 27 čer 2024, 09:48

Re: Nejde otevřít kufr.....

Příspěvek od kalous »

Ahojte vespolek,
Nevíte někdo jak vytáhnout spínač otevření pátých dveří u Insignie ST combi 2015?
Musím shodit plasty a chromové díly? Z venku to asi nejde, že?

Díky. Ondřej
Odpovědět

Zpět na „INSIGNIA – Jak na to“