rada pri kupe vectry caravan rv 2005-2006

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
ado
Příspěvky: 8
Registrován: 06 črc 2009, 08:18

rada pri kupe vectry caravan rv 2005-2006

Příspěvek od ado »

Ahojte, rozhodujem sa o kupe Vectry Caravan (r.v. 2005 - 2006). Chcel by som vas poprosit o rady, skusenosti tipy atd...
moje hlavne otazky su:
1. daju sa sklopit zadne sedadla tak, ze spolu s kufrom vznikne uplna rovina (na kt. sa pripadne da spat aj vysokym ludom :) )
2. ktory motor by ste do tohoto modelu odporucili? Hlavne by som chcel spolahlivy a ekonomicky, nemusi byt super vykonny.
3. su nejake castejsi problemy, na ktore si mam dat pri kupe pozor?
Reklama
 

roman
Příspěvky: 7
Registrován: 15 kvě 2009, 13:56

Re: rada pri kupe vectry caravan rv 2005-2006

Příspěvek od roman »

ahoj můžu ti odpovědět na první část dotazu...sedadla se dají slůožit, je tam neskutečně místa, měl jsem mondeo, což je velká kára, ale tohle předčilo mé očekávání..naprosto rovné cca 2 m
mám motor 2,2direkt benzin, jezdí do osmi litrů a je to dostatečný výkon (114kW), ale chybí šestý kvalt...to je u benzinu normální, teda v tomto ročníku:-)
Roman
Uživatelský avatar
ado
Příspěvky: 8
Registrován: 06 črc 2009, 08:18

Re: rada pri kupe vectry caravan rv 2005-2006

Příspěvek od ado »

jo, dikes moc. Mam vybrane 2 vozy - oba r.v. 2006, jeden 1.9 CDTi (88kw) a druhy 1.8i (myslim ze 103 kw)
oba cca 100.000 km a +- rovnaka cena.
Ktory by ste mi poradili ako spolahlivejsi? Rocne najazdim cca 15.000 km, oplati sa diesel kvoli spotrebe pri takom mnozstve km za rok?
Uživatelský avatar
Trdlo
Příspěvky: 125
Registrován: 31 říj 2008, 14:17
Bydliště: Doma, s výhledem na Jěštěd
Kontaktovat uživatele:

Re: rada pri kupe vectry caravan rv 2005-2006

Příspěvek od Trdlo »

Můj názor, ale šel bych do benzínu...
Nafta ale bude jezdit za poloviční spotřebu, zase má podstatně větší povinné ručení. Pokud dojde na opravy, je benzín levnější obráceně na dieslu se nemá až tak co vysypat. Ale radši mám benzínové motory, takže za mne benzín.
Kecám do všeho, ale nerozumím ničemu!!!
Uživatelský avatar
mexxo
Příspěvky: 108
Registrován: 05 lis 2008, 07:46
Bydliště: Dubnica nad Váhom

Re: rada pri kupe vectry caravan rv 2005-2006

Příspěvek od mexxo »

Ja mám tiež radšej benzín, ale u takto velkého auta by som asi už dosť zvažoval diesel kvôli spotrebe. Zvlášť keď sú za +/- rovnakú cenu. A práve tá 88kw verzia by mala byť dosť spolahlivá. Skús kontaktovať uživatela RomanK na astra-G, alebo H fóre (tu neni moc aktívny). Povie ti presne kód motora, pretože sú dve verzie s rovnakým výkonom a tá jedna je na rozdiel od druhej takmer bezporuchová.
Uživatelský avatar
megabeda
Příspěvky: 269
Registrován: 28 kvě 2009, 09:58

Re: rada pri kupe vectry caravan rv 2005-2006

Příspěvek od megabeda »

Ahoj Opel Vectra C caravan mám z roku 2005 před faceliftem, jsem maximálně spokojený. Je to auto které je řekl bych dost podceňované, ale má co nabídnout. Vnitřní prostor je obrovský, má prodloužený rozvor, který je použitý i u signumu.

Bod č. 1 Když sklopíš zadní sedačky vznikne Ti velká ložná plocha kde se vyspí v pohodě 2 lidi. Navíc u některých modelů jde sklopit i přední sedadlo spolujezdce, takže tam naložíš v pohodě 3 m kus.

Bod č. 2 Motor za mě diesel, osobně proti benzinu nic nemám ale je to velké těžké auto, které v benzínu bude brát jednou tolik než diesel, Z dieselů tedy motor 1,9cdti je jedno jestli 88 nebo 110kw verze liší se jen v počtu ventilů. Jsou z produkce Fiatu. Navíc tyhle motory mají standartně 6-ti rychlostní převodovku. Já s ním mám dlouhodobou spotřebu 5,8.

Bod č. 3 Na co si dát pozor, to jsou jen obecné rady, kterých je v každém fóru spousta. Záleží kolik má najeto, vůle v nápravách, dvouhmotý setrvačník.........

Ať dobře vybereš!!!
Opel Vectra C Caravan 1.9 CDTI, Elegance, AFL - Bi-xenon, RDKS, DVD 90 NAVI, CID, PDC, UHP, AHS - originální nezávislé topení EBERSPÄCHER, DWA - Alarm s Dead Lock, Power Tailgate - elektické zavírání 5 dveří, Sklopné tažné zařízení ORIS, MKJ
petrina
Příspěvky: 2
Registrován: 02 srp 2009, 23:05

Re: rada pri kupe vectry caravan rv 2005-2006

Příspěvek od petrina »

ahoj, my taky mame Vectru C 2005 (prosinec) , nakoupenou z Nemecka. Vsechno bylo ok, az po cca 6 mesicich se nam porad rozsvecovala kontrolka servisu a do ted to nebyl nikdo schopen vyresit..nicmene pry vectry mivaji problemy s klapami u motorku sani..opravovali nam i turbo a klimatizaci..jinak auto pred opravou jelo skvele, vykon vynikajici a spotreba taky ok..mame diesela..hlavne, pokud kupujete treba z ciziny, nechte si to tady nekde proverit, zda ma treba i plyn v klimatizaci (casto se prodavaji auta prazdna) - muze se vam treba zadrit kompresor a ten stoji dost penez..jinak drzim pesti!
emi
Příspěvky: 2
Registrován: 17 srp 2009, 12:41

Re: rada pri kupe vectry caravan rv 2005-2006

Příspěvek od emi »

ahoj,prave sem si koupil vectru caravan 1.9 cdti (2005) a byl bych moc vdecny za manual k obsluze ci spise odkaz k nemu,mam ho totiz ve spanelstine :roll: ,tak aspon v angline......muj mail: emi@email.cz.........diky moc,mejte se
adam09
Příspěvky: 374
Registrován: 01 led 2009, 23:50
Kontaktovat uživatele:

Re: rada pri kupe vectry caravan rv 2005-2006

Příspěvek od adam09 »

Opel Astra coupe bertone 2,2 16V
DIAGNOSTIKA OPEL Kladno,PRAHA kdyby tak SZ
Náhradní díly nové i starší na OPEL
emi
Příspěvky: 2
Registrován: 17 srp 2009, 12:41

Re: rada pri kupe vectry caravan rv 2005-2006

Příspěvek od emi »

díky moc
Odpovědět

Zpět na „Kupujeme VECTRU C + SIGNUM“