Vectra C Z18XE - Startuje jen s odpojeným čidlem otáček vačk

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
dipssy69
Příspěvky: 3
Registrován: 10 dub 2013, 15:16

Vectra C Z18XE - Startuje jen s odpojeným čidlem otáček vačk

Příspěvek od dipssy69 »

Ahoj. Mám tady jeden zapeklitej případ. Žiju v UK a koupil jsem si Vauxhall Vectra C Z18XE,rok výroby 2003. Je to stejný jak Opel,akáret volat na druhý straně. Koupil jsem to od známých. Nestartovalo to. Byla tam furt přítomná chyba Speed sensor. ˇMěnili čidlo kliky v servise a dál si nevěděli rady. Tak jsem to od nich koupil a začal ladit. Vyměnil jsem ŘJ motoru. Nešla naprogramovat přes OP-COM, pořád mi to říkalo,že dávám špatný security kod. tak jsem zaktualizoval OP-COM a Kod to najednou vzalo. Auto bez chyb a nestartovalo. Tak jsem mrknul na rozvody a našel jsem uplně odizolovaný čidlo vačky. Koupil nový a pořád nic. tak jsem mrknul na rozvody a posunutý o cca 3 zuby. Zkusil jsem odpojit čidlo vačky auto začlo dávat jiskru. Když jsou zapojený čidlo kliky a čidlo vačky,tak to ukazuje O otáček za minutu. Nedává jiskru. Když odpojím čidlo vačky otáčky ukazují. Rozvody jsem hodil na značky a pořád nestartuje jen s odpojeným čidlem otáček vačky. Nechápu kde je problém. Nemá někdo nějakej nápad? Baterku mám teď na nabíječce,pač je hotová po mých startech. A hlavně už to 3 měsíce stojí. Díky moc Vám všem za rady.
Reklama
 

Uživatelský avatar
ernst
Příspěvky: 634
Registrován: 23 črc 2011, 16:18
Bydliště: Mikulov -Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Vectra C Z18XE - Startuje jen s odpojeným čidlem otáček

Příspěvek od ernst »

Jestli máš novou jednotku a snimač vačky, tak si myslím, že bude stále problém v těch rozvodech, že nebudou správně nastavené...
diagnostika nepíše něco ve smyslu synchronizace snímače vačky a klikovky?
když odpojíš vačku, tak normálně nastartuješ a motor jede bez problémů? nekouří, neklepe?
Astra F 1,6 8v původně 52kW (X16SZ) r.v.1995
dipssy69
Příspěvky: 3
Registrován: 10 dub 2013, 15:16

Re: Vectra C Z18XE - Startuje jen s odpojeným čidlem otáček

Příspěvek od dipssy69 »

No když je odpojený,tak motor po těch 3 měsícech klepal jak když nejsou hydroštely natlakovaný olejem a trochu houpaly otáčky a pak jsem to vypnul. Pak jsem zkoušel znovu s čidlem a bez a pak už baterka šla na nabíječku. Ale ty rozvody jsou na ryskách,aji jsem strkal šroubovák,aby cítíl píst jestli je fakt v horní úvrati. Bylo to houplý o 3 zuby. Byl málo naplej řemen. Když jsou obě čidla zapojený,tak to ukazuje nulu. Ještě mě napadá,že tam na pravý váčce(výfukový ventily) je speciální kolo,který snímá čidlo vačky,jestli ho někdo nějak nepootočil,aby to nesmímalo v blbé poloze. Ještě bych mohl sundat ventil dekl a mrknout jak je na tom vršek. Ty čidla jsou nový a nepíše to žádnou chybu. Jednou jsem děla astru 1,6 a furt to hlásilo čidlo vačky a pak jsem zjistil,že rozvody byly o zub.
dipssy69
Příspěvky: 3
Registrován: 10 dub 2013, 15:16

Re: Vectra C Z18XE - Startuje jen s odpojeným čidlem otáček

Příspěvek od dipssy69 »

Tak už to startuje. Obechcal jsem to. Nastartoval bez čidla, pak jsem ho za chodu připojil a furt to jelo. Pak jsem motor vypnul a zkusil znovu. To zas udělalo to, že to chytlo a hned zhaslo,tak jsem mrknul na klapku. Vyčistil, protůroval. A už je všechno ok.
Odpovědět

Zpět na „Benzín“