Jaké přední stěrače?

Návody, opravy, rady, tipy

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
izerS18
Příspěvky: 91
Registrován: 26 zář 2011, 16:11
Bydliště: Praha 4

Jaké přední stěrače?

Příspěvek od izerS18 »

Ahoj
Potřebuji na Insignii nové přední sterače... origo jsou už v prachu, dal jsem BOSCH Aerotwin a nespokojenost. Při rychlostech nad 90km/h se setřená voda od levého (většího) stěrače vrací do cca 1/3 předního skla. To origo nedělaly.
Tak se ptám, zda shánět origo nebo máte doporučení na nějaké jiné.

Díky, Michal
Opel Insignia 2.0CDTI 118kw @ 185Hp - 3800rpm / 420Nm - 2700rpm
Reklama
 

Sunman
Příspěvky: 1337
Registrován: 22 čer 2011, 23:06

Re: Jaké přední stěrače?

Příspěvek od Sunman »

Nazdar Izer,

zásadne už roky používam Bosch Aerotwin a to z jediného dôvodu - v zime nezamrza v nich voda ako v originálnych kovových stieračoch, čím potom nepriliehajú na sklo. Je fakt, mal som jedny ktoré robili rovnaký efekt ako tvoje. Ale prestalo to po pár dňoch.
Skúšal som ešte Dunlop, kovová lištička v ktorej je zasunutá guma. Bosch je u nás za ca 28EUR sada, ten Dunlop bol za 8EUR/ks ale vydržal len mesiac.
inak ešte používam pravidelne tekuté stierače napr. Sheron, to nemá chybu. Na diaľnici klasické stierače potom nepoužívam vôbec, treba utrieť len pri státí na križovatke.


P.S. chcel som skúsiť BSR ale je len pre MY2008 a staršie. Takže na moju ho nemajú. Sľúbili ale páni, že v zime bude kit pre všetky modely aj MY14, takže teraz objednávam slabší motor 130k dúfam že to pôjde nachipovať na 190 inak ma picne.
izerS18
Příspěvky: 91
Registrován: 26 zář 2011, 16:11
Bydliště: Praha 4

Re: Jaké přední stěrače?

Příspěvek od izerS18 »

Tak je vezmu ještě jednou, snad budou lepší než tyto, co mám teď...

S "chipem" držím palce. Já na něj nedám dopustit. Jen by to chtělo bi-turbo, aby to táhlo dříve než než u 1800 ot na trojku :lol:
Opel Insignia 2.0CDTI 118kw @ 185Hp - 3800rpm / 420Nm - 2700rpm
Eisy
Příspěvky: 483
Registrován: 20 srp 2012, 20:11

Re: Jaké přední stěrače?

Příspěvek od Eisy »

Sunman píše: P.S. chcel som skúsiť BSR ale je len pre MY2008 a staršie. Takže na moju ho nemajú. Sľúbili ale páni, že v zime bude kit pre všetky modely aj MY14, takže teraz objednávam slabší motor 130k dúfam že to pôjde nachipovať na 190 inak ma picne.
Zaruku dajako neriesis pozeram, ci?
Hm, ale vyzera to teda zaujimavo
Odpovědět

Zpět na „INSIGNIA – Jak na to“