Prestavba z xenonov na hologenove svetla

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
ameniti
Příspěvky: 5
Registrován: 15 čer 2016, 17:11

Prestavba z xenonov na hologenove svetla

Příspěvek od ameniti »

Zdravim , mam vectru zo xenonovimi afl svetlami , natacanie uz nefunguje , tiez uz nevyzeraju najlepsie a uz sa mi pokazil treti starter xenonov ( hella 5dv) ktore ako iste viete niesu najlacnejsie :evil: :evil: , tak sa chcem opytat ci ma niekto skusenost vymenou xenonovych svetiel za obycajne halogeny , zrejme mi nebudu pasovat ani konektory zo xenonov na halogeny :? , nejaka rada ako to spravit a ci s tym nebude problem u STK. :|
Opel Vectra C combi / 1.9 CDTI / 110 kw
Reklama
 

Uživatelský avatar
langdon2
Příspěvky: 30
Registrován: 17 bře 2016, 11:56

Re: Prestavba z xenonov na hologenove svetla

Příspěvek od langdon2 »

Lacnejsie ta vyjde opravit tie povodne svetla, ako to pracne prerabat na halogeny ktore ani nesvietia... Uz sme to niekde dnes preberali. tusim ze na FB.

Hlavne by to chcelo diagnostiku.. tie RJ Hella si daval vzdy nove?
Uživatelský avatar
ameniti
Příspěvky: 5
Registrován: 15 čer 2016, 17:11

Re: Prestavba z xenonov na hologenove svetla

Příspěvek od ameniti »

langdon2 píše:Lacnejsie ta vyjde opravit tie povodne svetla, ako to pracne prerabat na halogeny ktore ani nesvietia... Uz sme to niekde dnes preberali. tusim ze na FB.

Hlavne by to chcelo diagnostiku.. tie RJ Hella si daval vzdy nove?

nie , nova rj stoji 250 € to nehodlam dat do stareho svetla , vies oni tie svetla uz aj sa rosia z vnutra , olepil som ich kade sa dalo , nepomaha , uz maju za sebou cosi , maju miniprasklinky natacanie tiez nefunguje ako ma :D jednoducho cele zle , halogenove svetla stoja 150 +- oboje , len ta elektrika ma stve :geek:

S diagnostikou nieje problem , mam vlastnu , no neviem co to vyriesi :?:
Opel Vectra C combi / 1.9 CDTI / 110 kw
Uživatelský avatar
langdon2
Příspěvky: 30
Registrován: 17 bře 2016, 11:56

Re: Prestavba z xenonov na hologenove svetla

Příspěvek od langdon2 »

Nova RJ stoji 80€ a viem kde ich maju aj za 50€, treba len vediet pouzivat internet
Uživatelský avatar
ameniti
Příspěvky: 5
Registrován: 15 čer 2016, 17:11

Re: Prestavba z xenonov na hologenove svetla

Příspěvek od ameniti »

langdon2 píše:Nova RJ stoji 80€ a viem kde ich maju aj za 50€, treba len vediet pouzivat internet

tak mi prosim ta napis kde pradavaju novu rj za 80 € budem ti vdacny , pretoze 80 € stoji pouzivana .
Opel Vectra C combi / 1.9 CDTI / 110 kw
Uživatelský avatar
lubaan
Příspěvky: 255
Registrován: 10 črc 2009, 17:52
Bydliště: okres Klatovy

Re: Prestavba z xenonov na hologenove svetla

Příspěvek od lubaan »

http://www.ebay.de/itm/Xenon-Ballast-St ... SwzvlW~VUf

Náhražky jsou ještě levnější.

Někdy před 7-8 jsem to taky kupoval. Za 250€, tenkrát se to levnějš sehnat nedalo. Pokud se ti světla rosí, tak do nich možná teče. Když se dostane do světla hodně vody, tak voda nateče do předřadníku a odpálí ho- to by muj případ. Voda do světla tekla seřizovacím šroubem- je přesně pod koncem žlábku mezi kapotou a blatníkem a voda teče přímo na něj.

Kontrolka světel bliká? Píše to nějaký závady?
Insignia B ST 2,0CDTI 125kW 2019
Zafira B 1,8i 103kW 2008
Peugeot 307 1,6HDI 80kW 2005
Bylo:
Vectra C Caravan Sport 1,9CDTI 110kW 2005
Astra F Caravan 1,7TD 50kW 1997
Omega A Limousine 2,0i 85kW 1986
Škoda 105M 1986
Uživatelský avatar
ameniti
Příspěvky: 5
Registrován: 15 čer 2016, 17:11

Re: Prestavba z xenonov na hologenove svetla

Příspěvek od ameniti »

lubaan píše:http://www.ebay.de/itm/Xenon-Ballast-St ... SwzvlW~VUf

Náhražky jsou ještě levnější.

Někdy před 7-8 jsem to taky kupoval. Za 250€, tenkrát se to levnějš sehnat nedalo. Pokud se ti světla rosí, tak do nich možná teče. Když se dostane do světla hodně vody, tak voda nateče do předřadníku a odpálí ho- to by muj případ. Voda do světla tekla seřizovacím šroubem- je přesně pod koncem žlábku mezi kapotou a blatníkem a voda teče přímo na něj.

Kontrolka světel bliká? Píše to nějaký závady?

je pravda ze sa mi rosia svetla , lebo su starsie uz , no v preradniku nemam vudu , kontrolka mi blika to ano , ja viem presne co tomu je , no nechapem kde sa mi ta voda v tom svetle bere , zaizolovane to mam riadne , asi cez tie prasklinky z predu , netusim , nemam dobru skusenost s kupovanim pouziteho dielu lebo mi tipek poslal hrkalku a ked sme sa dohodli na vrateni penazi , tak mi balik uz neprebral , preto by som najradsej kupil aj nove svetla :/ neviem ci mi ten preradnik vydrzi dlhsie
Opel Vectra C combi / 1.9 CDTI / 110 kw
plankton77
Příspěvky: 5
Registrován: 18 čer 2016, 15:31

Re: Prestavba z xenonov na hologenove svetla

Příspěvek od plankton77 »

Zdravím,
potřeboval bych radu. kde se dá sehnat hlavní světlomet levý bi xenon na Opel Vectra kombi (2005)?
Ještě to jsou ty hranaty. Mam stejny problem s rosením a s vyhořením předřadníku.
Koukám do netu už chvíli a nikde jsem žadný nový nenašel.
Díky za radu
Uživatelský avatar
ameniti
Příspěvky: 5
Registrován: 15 čer 2016, 17:11

Re: Prestavba z xenonov na hologenove svetla

Příspěvek od ameniti »

plankton77 píše:Zdravím,
potřeboval bych radu. kde se dá sehnat hlavní světlomet levý bi xenon na Opel Vectra kombi (2005)?
Ještě to jsou ty hranaty. Mam stejny problem s rosením a s vyhořením předřadníku.
Koukám do netu už chvíli a nikde jsem žadný nový nenašel.
Díky za radu

videl som ho na http://bazar.automedik.cz/opel/vectra-c ... svetlomety :)
Opel Vectra C combi / 1.9 CDTI / 110 kw
plankton77
Příspěvky: 5
Registrován: 18 čer 2016, 15:31

Re: Prestavba z xenonov na hologenove svetla

Příspěvek od plankton77 »

ameniti píše:
plankton77 píše:Zdravím,
potřeboval bych radu. kde se dá sehnat hlavní světlomet levý bi xenon na Opel Vectra kombi (2005)?
Ještě to jsou ty hranaty. Mam stejny problem s rosením a s vyhořením předřadníku.
Koukám do netu už chvíli a nikde jsem žadný nový nenašel.
Díky za radu

videl som ho na http://bazar.automedik.cz/opel/vectra-c ... svetlomety :)

Tam jsou,sice dost drahý ale mam pocit,že se u nich nakupuje jen na živnost
Odpovědět

Zpět na „VECTRA C – Tuning a styling“