problém s parkovacími senzormi

Informace ohledně aktualizace navigace, multimedií a elektroniky

Moderátoři: Astra - R@SAG, mattonecz, klm121, Moderátoři

branioli
Příspěvky: 6
Registrován: 05 pro 2017, 14:22

problém s parkovacími senzormi

Příspěvek od branioli »

Nazdárek, chcel by som sa podeliť o môj problém so senzormi. Včera sa mi to stalo prvý krát. Počas jazdy mi vyhodilo na palubnom počítači chybu " Servis: Systém bočného snímača". Počas dňa som zaregistroval aj to že pri parkovaní nefungujú snímače vôbec, len parkovacia kamera. Po vyhodení tejto chyby sa mi automaticky rozsvietia aj kontrolky v spätných zrkadlách. Počas jazdy niekedy zhasnú a po pár sekundách sa opäť rozsvietia aj opätovným varovaním palubného počítača " Servis: Systém bočného snímača". Auto ako som prišiel domov som vypol skúsil utrieť senzory. K večeru som znova šiel do mesta a robilo to to isté. Má s tým niekto skúsenosti? Vďaka
Astra K Sports Tourer, 1.6 CDTI 100 kW, plná výbava okrem masážnych kresiel a bezkľúčové otváranie dverí
Corsa D, 1.2 63 kW
Reklama
 

Uživatelský avatar
Cinda
Příspěvky: 689
Registrován: 01 srp 2015, 10:09

Re: problém s parkovacími senzormi

Příspěvek od Cinda »

Ano, tento problém jsem měl taky. Pomohl nový software. O té doby OK.
Přílohy
Vadné boční čidlo.JPG
Astra K 1.4T 92kW innovation v plné palbě, NAVI900, bez AGR...
Antara 2.2
Omega 2.0
branioli
Příspěvky: 6
Registrován: 05 pro 2017, 14:22

Re: problém s parkovacími senzormi

Příspěvek od branioli »

Super snáď to pomôže aj mne. v priebehu budúceho týždňa idem do servisu na výmenu pravého matrix svetla tak im poviem rovno aj o tých senzoroch. Vďaka za odpoveď. Dám potom vedieť či to pomohlo.
Astra K Sports Tourer, 1.6 CDTI 100 kW, plná výbava okrem masážnych kresiel a bezkľúčové otváranie dverí
Corsa D, 1.2 63 kW
sladas opc
Příspěvky: 1026
Registrován: 08 bře 2011, 10:26

Re: problém s parkovacími senzormi

Příspěvek od sladas opc »

jinak system je nefunkcni pri rychlosti 140kmh a vice myslim..zaroven ti sviti i kontrolky ve zrcatkach..
Opel astra K 1.4turbo 110kw..dynamic..led matrix,navi,18bicolor atd..
branioli
Příspěvky: 6
Registrován: 05 pro 2017, 14:22

Re: problém s parkovacími senzormi

Příspěvek od branioli »

To viem, tuším som to zaregistroval pri 150km/hod. Lenže teraz ako mám ten problém tak sa mi rozsvietia tuším už od 15km/hod. A svietia stále pokiaľ nevypnem motor, alebo nespomalím pod 15km/hod. Začali mi blbnúť všetky senzory už, tak snáď pomôže nový sw.
Astra K Sports Tourer, 1.6 CDTI 100 kW, plná výbava okrem masážnych kresiel a bezkľúčové otváranie dverí
Corsa D, 1.2 63 kW
branioli
Příspěvky: 6
Registrován: 05 pro 2017, 14:22

Re: problém s parkovacími senzormi

Příspěvek od branioli »

Teraz som si uvedomil ako pozerám na tvoj obrázok Cinda, že tebe to vypisovalo aj keď si stál. Mne automaticky to varovanie zmizlo keď som zastavil. Zobrazilo sa mi len keď som šiel cca nad 15km/hod.
Astra K Sports Tourer, 1.6 CDTI 100 kW, plná výbava okrem masážnych kresiel a bezkľúčové otváranie dverí
Corsa D, 1.2 63 kW
Eisy
Příspěvky: 483
Registrován: 20 srp 2012, 20:11

problém s parkovacími senzormi

Příspěvek od Eisy »

Ak nie novy Soft, tak kontakt ...
Uživatelský avatar
Cinda
Příspěvky: 689
Registrován: 01 srp 2015, 10:09

problém s parkovacími senzormi

Příspěvek od Cinda »

Zprava se objevila za jízdy a šla zrušit až po vypnutí motoru.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Astra K 1.4T 92kW innovation v plné palbě, NAVI900, bez AGR...
Antara 2.2
Omega 2.0
Sunman
Příspěvky: 1337
Registrován: 22 čer 2011, 23:06

Re: problém s parkovacími senzormi

Příspěvek od Sunman »

branioli, ale ja myslím, že ty máš iný problém. V tvojom prípade sa nejedná o parkovacie senzory.
Parkovacie senzory sú v nárazníku viditeľné zvonka a fungujú do rýchlosti ca 20kmh.
To, čo blbne tebe je senzor ktorý registruje auto alebo chodca, ktorý sa približuje z bočnej strany a signalizuje to jednak ledkou v zrkadle a jednak trojuholníkom na displeji kamery. tieto senzory fungujú do 140 alebo 150kmh. ˇMyslím, že v tomto prípade je utieranie niečoho zvonka zbytočné.
Nechaj ich skontrolovať, zrejme pokiaľ je vadný tak to uvidia v diagnostike, toto je zrejme tvoj prípad pretože máš alarm na palubovke.
Na niektorých autách ukazujú žlté led v zrkadlách aj vtedy, keď tam žiadne auto nie je. V servise ich podkladali nejakými podložkami snáď aby boli menej citlivé (podľa technika v servise).
Uživatelský avatar
pelito
Příspěvky: 173
Registrován: 15 led 2017, 20:41

Re: problém s parkovacími senzormi

Příspěvek od pelito »

asi trocha off-topic ale hlavna chyba park. senzorov je ze nepipaju ani pri cuvani ked nie je zapnuty pas, minule mi to dokonca tak zblblo ze pri zaciatku cuvania este pipali a potom uz zacal signalizovat nezapnuty pas v priebehu parkovania (tesne pred cuvanim som si ho dal dole a presiel asi 50m bez neho)...tak som myslel ze este mam miesto ale nemal som :lol: nastastie som to tukol iba v minimalnej rychlosti do felicie s plastovym naraznikom takze nic viditelne ale nasraty som trocha bol :D
Astra K 1.0T 77kw Innovation
Granite Grey
Odpovědět

Zpět na „Astra K - Autorádia + navigace + elektronika“