moje 'Karkulka'

Zde představujeme svoje Astry K a dáváme k dispozici svoje poznatky

Moderátoři: Astra - R@SAG, mattonecz, klm121, Moderátoři

Domingo
Příspěvky: 7
Registrován: 16 led 2018, 20:15

moje 'Karkulka'

Příspěvek od Domingo »

Dovolte, abych Vám představil mojí Astru, jsme spolu již 2 a půl měsíce, je vyrobena 10/2015, koupeno jako referenční vůz.

Je to 1.4T 110kw v červeně barvě ve výbavě Dynamic, ale ten dotyčný co to konfiguroval tam dal pomalu vše možné z příplatkové výbavy snad jen kromě bezklíčového odemykání, flexadapteru a AGR sedadel s odvětráváním.

S autem jsem víceméně spokojený, co se týče motoru, tak ze začátku jsem byl hodně zklamán projevem motoru, jelikož jsem nebyl zvyklý na projev turba a zdálo se mi, že 'táhne' méně než předchozí Astra G 1.8 92kw. Ale postupem času jsem si zvykl a výkon je pro mě dostačující, i když se musí pochopitelně více vytáčet pro dosažení výše zmíněného výkonu. Jinak ze záčátku trhalo při akceleraci ale teď už měsíc naštěstí bez trhání.

K plusům tohoto auta dle mého patří celkový design auta, hodně povedený interiér, Led matrixy, které v noci svítí neskutečně. Na okreskách vidím až do půlky lesa :D . Akorát na dálnici jedu na normální světla bez automatu, protože už mě pár kamioňáku probliklo nebo vytroubilo, přeci jen senzor nevidí, že protijedoucí kamion má světla za svodidlama a kabinu nahoře, kterou mu musím neskutečně oslňovat. A hlavně nerozezná daleko jedoucí auto přede mnou a pere mu tam dálky, takže na dálnici vypnuto. Ale jinak bez výtky.

Mínusy za mě parkovací senzory, které reagují při svižnějším parkování hodně opožděně. Taky hlídání jízdního pruhu mi moc nevyhovuje, pří předjíždění mi trhá volant zpět do pruhu a při 130 na dálnici,když jsem zkoušel lehce pustit volant jestli se udrží v pruhu jsem málem vletěl do svodidel. Samozřejmě jsem byl připravený a převzal kontrolu nad autem.

Jinak se mi začala rozsvěcet kontrolka světel a chyba AFL světlometů, v servisu řekli, že vypadá na výměnu pravého světlometu, cena prý 93 tisíc. Prý jen ja jednom světle jsou 3 řídící jednotky, takže Matrix krásná věc, ale poměrně dosti drahá. Naštěstí to mám v záruce, jinak bych si vázal asi prostěradlo :D

V nejbližší době chci kouřové blinkry a led svítidla na spz. Do budoucna možná fólii na celé auto, kvůli laku. Ale to se ještě uvidí :roll:

Nejde mi přidat foto, prý moc velký soubor. Poradíte někdo?
Naposledy upravil(a) Domingo dne 17 led 2018, 23:24, celkem upraveno 1 x.
Astra G 1.8 92kw
Astra K 1.4T 110kw
Reklama
 

Uživatelský avatar
majusenko
Příspěvky: 233
Registrován: 10 lis 2017, 09:40

Re: moje 'Karkulka'

Příspěvek od majusenko »

mattonecz: NEQuotujeme prispevky nad sebou
majusenko: OK, sila zvyku z iných fór ;)
Ad Foto: je definovaný maximálny rozmer v pixeloch + veľkosť súboru, treba zmeniť rozlíšenie až kým sa do toho nevojdeš.

Som prekvapený s tými matrixami. 93k je darda, jedno svetlo by malo stáť okolo 18 000, tak neviem, čo všetko tam chúc meniť.

Ako to, že lane asistent trhá volant? Zapínaš smerovky, keď predbiehaš?
Naposledy upravil(a) majusenko dne 18 led 2018, 10:10, celkem upraveno 2 x.
Opel Astra K ST AT6, 147kW Innovation
(ex) Opel Insignia 2011, Cosmo
Opel Astra G 2009

https://www.spritmonitor.de/en/detail/898962.html
Uživatelský avatar
Joska
Příspěvky: 443
Registrován: 20 črc 2016, 06:31
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: moje 'Karkulka'

Příspěvek od Joska »

já to měl taky, výměna z důvodu chyby naklápění, ....snad se nám to nebude opakovat, ale neboj, cena světel má padnout na třetinu! I tak je to darda..
Astra G -1,6 SZR, prostě Barča
Astra K - 1,6 CDTI (81kW) Innovation
Domingo
Příspěvky: 7
Registrován: 16 led 2018, 20:15

Re: moje 'Karkulka'

Příspěvek od Domingo »

Díky za info ohledně foto, až se dostanu na Pc hodím pár. Směrovky dávám vždy, stává se to i při připojování. No tuhle cenu mi řekli v autosalonu, kde jsem auto kupoval. Dodnes tu cenu nechápu.

Jojo píše mi to nefunkcni nastaveni sklonu svetlometu, pak vyskoci dalsi zprava o nefunkci AFL svetlometu a uz sviti kontrolka. Chybu smazali a zatim se neobjevila, tak jsem zvedavej.
Astra G 1.8 92kw
Astra K 1.4T 110kw
Uživatelský avatar
majusenko
Příspěvky: 233
Registrován: 10 lis 2017, 09:40

Re: moje 'Karkulka'

Příspěvek od majusenko »

Ak jazdíš v noci, tak si to skús sledovať, pretože tam to naklápanie najlepšie uvidíš. Neviem, ako to je na Astra K, ale moja (už bývalá :roll:) Insignia si robila test systémov pri štarte. V rámci testu sa rozsvietili svetlá (ak som ich mal na automate a bol som v garáži, prípadne som štartoval za zníženej viditeľnosti) a spustili sa motorčeky, takže sa svetlá pohli hore / dolu. V podstate som tak vždy pri naštartovaní vedel, či mi svetlá fungujú.
Opel Astra K ST AT6, 147kW Innovation
(ex) Opel Insignia 2011, Cosmo
Opel Astra G 2009

https://www.spritmonitor.de/en/detail/898962.html
Eisy
Příspěvky: 483
Registrován: 20 srp 2012, 20:11

moje 'Karkulka'

Příspěvek od Eisy »

Hej videl. Svetla si robili test funkcnosti ...
Domingo
Příspěvky: 7
Registrován: 16 led 2018, 20:15

Re: moje 'Karkulka'

Příspěvek od Domingo »

prave ze mi prijde, ze svitej uplne normalne. Naklapej se oba stejne. A mam nastaveny rozsviceni svetel pri odemknuti
Astra G 1.8 92kw
Astra K 1.4T 110kw
pythoon007
Příspěvky: 72
Registrován: 09 kvě 2016, 13:25

Re: moje 'Karkulka'

Příspěvek od pythoon007 »

Domingo píše:Díky za info ohledně foto, až se dostanu na Pc hodím pár. Směrovky dávám vždy, stává se to i při připojování. No tuhle cenu mi řekli v autosalonu, kde jsem auto kupoval. Dodnes tu cenu nechápu.

Jojo píše mi to nefunkcni nastaveni sklonu svetlometu, pak vyskoci dalsi zprava o nefunkci AFL svetlometu a uz sviti kontrolka. Chybu smazali a zatim se neobjevila, tak jsem zvedavej.
Prečo Ti to nevymenili keď máš auto v záruke, ale len vymazali chybu?
Domingo
Příspěvky: 7
Registrován: 16 led 2018, 20:15

Re: moje 'Karkulka'

Příspěvek od Domingo »

Prý je podmínka, že se to musí rozsvítit 2x po sobě a pak to bude výměnu. Tak uvidime.
Astra G 1.8 92kw
Astra K 1.4T 110kw
Eisy
Příspěvky: 483
Registrován: 20 srp 2012, 20:11

moje 'Karkulka'

Příspěvek od Eisy »

Dobre. A kedy sa ti to rozsvietilo? Pri nastarotovani, za jazdy ... A teda pises ze zatial len jeden krat?
Odpovědět

Zpět na „Astra K - Auta členů a RECENZE“