Přední kamera

Zde řešíme vše co se týká interiéru a exteriéru mimo tzv. tuningu a stylingu, na to máme jinou sekci...

Moderátor: Moderátoři

xmasin
Příspěvky: 62
Registrován: 28 čer 2018, 16:51

Přední kamera

Příspěvek od xmasin »

U Insignie B je v základní výbavě přední kamera, která slouží pro asistenční systémy, neví někdo jestli jde použít i jako palubní kamera, která by nahrávala jízdu a případné problémy během ní? Třeba na USB flashku zapojenou do konektoru pro telefon?
Reklama
 

xmasin
Příspěvky: 62
Registrován: 28 čer 2018, 16:51

Re: Přední kamera

Příspěvek od xmasin »

Poslal jsem dotaz na importéra a dnes jsem dostal odpověď, že přední kameru k nahrávání jízdy použít nejde, takže se musím podívat po nějaké standardní kameře.
Sunman
Příspěvky: 1337
Registrován: 22 čer 2011, 23:06

Re: Přední kamera

Příspěvek od Sunman »

xmasin, okrem technických možností platia v rôznych krajinách aj rôzne zákony. A napríklad v nemecku je výslovne zakázané monitorovať a nahrávať si ľudí, čísla áut okolo teba a pod. Momentálne tam rieši nejaký prípad ústavný súd.

u nás si nie som istý, ale dal som tu pár príkladov do vlákna o kamere u AstryK a väčšina dopadla tak, že majiteľ kamery buď dostal pálku za neoprávnený záznam alebo to polícia nebrala vôbec do úvahy.
Myslím, že šikovný právnik zruší tvoju kameru v aute na prvom súdnom konaní.
xmasin
Příspěvky: 62
Registrován: 28 čer 2018, 16:51

Re: Přední kamera

Příspěvek od xmasin »

Samozřejmě že záleží na zemi kde se kamera používá. V Česku s tím není problém a je přípustné použití záznamu u správního řízení nebo soudu. V Německu s tím problém také není, ústavní soud uznal, že kamerový záznam jde použít jako důkaz. Trochu problém je v Rakousku, kde se použít u soudu nemůže, ale nahrávání není zakázáno. Samozřejmě že ani v jedné zemi není povoleno záznam zveřejnit.
Uživatelský avatar
mfilip
Příspěvky: 282
Registrován: 06 kvě 2017, 10:21

Re: Přední kamera

Příspěvek od mfilip »

@xmasin: naprosto správně shrnuto. Navzdory neustále masáži v ČR o tom, že použití kamer je v Rakousku zakázané a doporučuje se je před cestou do Rakouska zcela odstranit či alespoň zakrýt čočku, ať už ze strany ÚAMK, který o zákazu informuje na svých stránkách, či BESIPu a médií, které informace od ÚAMK přebírají.

Kameru ti doporučím tohoto typu:
https://www.aliexpress.com/item/FCCWO-R ... autifyAB=0

mam podobný typ, nyní jej nejsem schopen najít. Pokud budeš chtít, dám sem odkaz později.
Není za sklem téměř vidět, nahrává dobře, ovládat lze přes telefon díky wifi.
Insignia 2.0 CDTi 103kW Ecoflex A20DTE MR2015
xmasin
Příspěvky: 62
Registrován: 28 čer 2018, 16:51

Re: Přední kamera

Příspěvek od xmasin »

Kamera je pěkná, asi se podívám po něčem podobném, chtěl bych variantu s GPS.

Teď je jen otázka, kam ji namontovat (chtěl bych ji někam nahoru k zrcátku) a kudy vést napájení.
Uživatelský avatar
picco
Příspěvky: 70
Registrován: 24 čer 2017, 16:27

Re: Přední kamera

Příspěvek od picco »

A119, ma kapacitor namiesto baterie ktora nemusi zvladnut vysoke teploty. Ja mam A118 na rovnakom mieste.
Obrázek
Ako na kable najdes na nete kopu odkazov, daju sa pekne skovat (isto aj pri insignii) napr.
https://www.astrakforums.co.uk/viewtopic.php?t=616
Astra K MY18 1.4i 101PS Enjoy + Komfortná sada 2 + rezerva
Uživatelský avatar
mfilip
Příspěvky: 282
Registrován: 06 kvě 2017, 10:21

Re: Přední kamera

Příspěvek od mfilip »

Moje je teda LeadEdge H245.
Pro predstavu jak H245 vypadá:
Obrázek

Na Aliexpress se jiz zrejme neprodava, ale podobne typy tam stale jsou.
https://www.aliexpress.com/item/Origina ... autifyAB=0

Hledal jsem něco co nejmenšího a s napájecím konektorem na pravé straně, abych to mohl připevnit poblíž plastu u zpětného zrcátka a nejméně to zasahovalo do interiéru. Zapojení je bezproblémové. Kabel lze velmi snad dát pod gumu podél okna a A sloupku a svést do pojistkové skříně, kde nahradíš nějakou pojistku spotřebiče, který se spíná na otočení klíčkem. Ten napájecí kabel dodávaný s kamerou je právě ve formě připojení místo pojistky.

Vyfotím umístění kamery, pokud si vzpomenu. Mám to vedle plastu, co je kolem zrcátka, ne pod, jak u příspěvku níže.

A ještě ke GPS. Naprosto zbytečná věc u kamery. Měl jsem to jiné kameře a k ničemu to nebylo. Jistě, změří ti to rychlost, která je pak na záznamu vidět. K čemu to ale potřebuješ? Na druhou stranu to může i člověka poškodit v případě nehody a záznamů z kamery jako důkazu. Radši to nemít, můj názor.
Insignia 2.0 CDTi 103kW Ecoflex A20DTE MR2015
xmasin
Příspěvky: 62
Registrován: 28 čer 2018, 16:51

Re: Přední kamera

Příspěvek od xmasin »

GPS nechci ani tak kvůli rychlosti, ale kvůli pozici, aby bylo jasné, kde je záznam pořízen.
Uživatelský avatar
mfilip
Příspěvky: 282
Registrován: 06 kvě 2017, 10:21

Re: Přední kamera

Příspěvek od mfilip »

xmasin píše:GPS nechci ani tak kvůli rychlosti, ale kvůli pozici, aby bylo jasné, kde je záznam pořízen.
Dobre, ale k cemu ti to bude?
Jeste mam takovou zkusenost, ze pokud ma kamera problem s GPS modulem, tak prestane fungovat.
Takze ve finale jsem GPS kameru mel, ale mel jsem GPS vypnute a kamera fungovala spolehlive. GPS modul obcas nefungoval respective se nedokazal pripojit treba kvuli spatneho pocasi nebo huste vysoke zastavbe v mestech a kamera nenahravala. Mozna to maji jine kamery vyresene jinak, ja mam zkusenost s kamerou Mini A0806
Insignia 2.0 CDTi 103kW Ecoflex A20DTE MR2015
Odpovědět

Zpět na „INSIGNIA – Interiér a exteriér“