Koupě Vectry C Caravan 2,2 114Kw benzín - klady, zápory,tipy

Moderátor: Moderátoři

Black_Arrow_CZE
Příspěvky: 7
Registrován: 19 lis 2010, 20:31

Re: Koupě Vectry C Caravan 2,2 114Kw benzín - klady, zápory,tipy

Příspěvek od Black_Arrow_CZE »

Jasně, tohle vše já chápu, ale hlavní problém je to, že u tebe nemohu dát auto na protiúčet s čím já počítám, proto to není ideální ani pro jednoho z nás.

JInak, co se týká motoru, řešily se tady nějaké problémy že ztrácí výkon, pak se musí udělat rozvody a nějaké další opravy za 20tis. prej to měly jen motory do r 2006 co je na tom pravdy?
Reklama
 

ZILON PV
Příspěvky: 28
Registrován: 24 říj 2009, 12:55

Re: Koupě Vectry C Caravan 2,2 114Kw benzín - klady, zápory,tipy

Příspěvek od ZILON PV »

O ztrátě výkonu nic nevím.
Vím, že jsem měl problém s hydraulickým napínákem, který napíná řetěz. Napínák mi selhal, nenapnul řetěz a ten mi přeskočil. Prý to byla výrobní vada hydraulického napínáku do roku 2006, ale o ztrátě výkonu opravdu nic nevím. Tuhle závadu jsem měl na jaře tohoto roku, ale už je vše ok. Rozvody mě dělal kámoš, protože v Opelu bych se nedoplatil.
https://www.opel-forum.cz/viewtopic.php?f=46&t=1150
Black_Arrow_CZE
Příspěvky: 7
Registrován: 19 lis 2010, 20:31

Re: Koupě Vectry C Caravan 2,2 114Kw benzín - klady, zápory,tipy

Příspěvek od Black_Arrow_CZE »

cituji s threadu které jsi mi poslal: Ahoj, mě se to stalo při 145tis (skoro na km přesně ;) )


nic proti, ale to bylo jaro... a v inzerátu máš u auta které prodáváš najeto 140tis - výborný stav!!

Můžeš mi to nějak vysvětlit?
ZILON PV
Příspěvky: 28
Registrován: 24 říj 2009, 12:55

Re: Koupě Vectry C Caravan 2,2 114Kw benzín - klady, zápory,tipy

Příspěvek od ZILON PV »

čau, vysvětlím.
Ten inzerát, který tam mám je vložený na webové stránky od listopadu 2009 (to mělo auto najeto cca 140tis. a cena byla 189tis., nyní 169tis.). V inzerátu je sice napsáno "Datum vložení inzerátu: 08.09. 2010" , ale to mi píšou z toho webu každý 2-3 měsíce a já musím potvrzovat (up-date), jestli ten inzerát pořád platí. Pokud nepotvrdím, inzerát smažou. Pokud potvrdím, přepíšou datum nového up-datu. Teď mám najeto cca 147tis. a od udělání rozvodů cca 2tis. a vše je ok. Žádná závada ...
Black_Arrow_CZE
Příspěvky: 7
Registrován: 19 lis 2010, 20:31

Re: Koupě Vectry C Caravan 2,2 114Kw benzín - klady, zápory,tipy

Příspěvek od Black_Arrow_CZE »

Ty jsi najel od výměny rozvodů které byly v květnu jen 2000km! Nějak málo ne?

Tak ty auto prodáváš už rok? Rok a žádný kupec? To je docela smůla. Byl se na auto už někdo podívat vůbec?
ZILON PV
Příspěvky: 28
Registrován: 24 říj 2009, 12:55

Re: Koupě Vectry C Caravan 2,2 114Kw benzín - klady, zápory,tipy

Příspěvek od ZILON PV »

Před rokem jsem auto prodával za 189tis., a když někdo přijel, nebo měl o auto zájem, tak chtěl vše za 180 nebo spíš za 170tis. a ukecával, to se mě v té době zdálo málo. Teď auto prodávám za 169tis., bohužel kupci chtějí vše za 150tis!!! No, moc si nevyberu ;) Kdo prodával auto tak to zná!
AAA to chtějí za 145tis., bohužel za tak málo jim auto neprodám. To si ho radši nechám, než abych ho prodal pod cenou!
PS: a čemu se divíš, že od opravy rozvodů jsem najel "jen" 2000km? Znáš mě?! asi ne :shock: Do práce 5km z práce 5km a většinou jezdím na kole. Autem jen když prší, jako dnes ;) . Sem tam jedu do Jeseníku, ale nebudu ti psát proč ;) Jinak, jsem cyklista a za rok mám cca 10tis km. Většinu času trávím na kole, v zimě na lyžích.
Pokud chceš ještě nějaké info použij můj mail: mzilkam@seznam.cz

S pozdravem ZILON@PV
Uživatelský avatar
cejkin
Příspěvky: 50
Registrován: 19 lis 2009, 07:27
Bydliště: Praha

Re: Koupě Vectry C Caravan 2,2 114Kw benzín - klady, zápory,tipy

Příspěvek od cejkin »

Ahoj, ohledně motoru mrkni na moje příspěvky v sekci Signum.
Auto mám 3,5 roku a měnil jsem "jen" ty zapeklitý rozvody. Určitě koukej po VeCe po faceliftu 2006 a novější. Hlavní výhodu vidím u faceliftovaných modelů ve standardně dodávané 6-ti st. převodovce. Ta 6-ka mi strašně chybí na dálnici, motor má sílu i v malých otáčkách. Při 130 km/hod to točí cca 3600 ot/min a zbytečně víc žere. Za tu dobu co ho mám jsem najel cca 50.000 km a spotřeba je kolem 8,1 l/100 km. Když ho vytočíš přes 4.000 ot je to raketa, ale i jako raketa začne žrát a mám pocit, že i malinko olej, ale to už fakt musíš jet rallye.
Ta spotřeba oleje může být dle návodu i 1l /1000 km a prý to je normální, neboj, takhle to žere olej jen když máš špatný napínák řetězu :D
Nevýhodu vidím v tom, že na tuhle motorizaci není téměř nic v druhovýrobě.
Opel Signum 2.2 Direct , 114 kW , r.v. 2004 - prodáno
Odpovědět

Zpět na „Kupujeme VECTRU C + SIGNUM“