Koupit Insignii?

Pokud kupujete nebo už jste koupili, podělte se o zkušenosti.

Moderátor: Moderátoři

demolition
Příspěvky: 101
Registrován: 19 dub 2011, 16:30

Re: Koupit Insignii?

Příspěvek od demolition »

Po astre G ti bude pripadať Insignia ako iný vesmír 8-)
A tie elektronické vychytávky majú skôr iné auta, insignia nie :lol:

S tým kufrom je to pravda, ale nejaký parameter má väčší, dĺžku určite. Mali to riešiť lepším priestorom, na malý kufor nadáva možno 50% ľudí, na veľký? asi nik...s tým idú Opel chlapci proti sebe.

Jedno jej ale nemôžem zobrať, podľa môjho vkusu je to stále najkrajšie auto, min v triede...
Reklama
 

jgoldman
Moderátor
Příspěvky: 295
Registrován: 03 led 2011, 00:26

Re: Koupit Insignii?

Příspěvek od jgoldman »

Sunman píše:hm...
So všetkým tu možno súhlasiť až na konštatovanie nešťastníka JG (myslím čo sa týka auta samozrejme), že "pokud to jiní nevidí". Pri všetkom čo si prežil s týmto autom, neskutočnú ignoranciu od všetkých čo majú problémy riešiť atd atd mi netvrď že zle vidím keď moje zrkátka nie sú začiernené, že si myslím že flexride mi funguje ale v skutočnosti to tak nie je, že sa mi opotrebovávajú nadmerne pneu keď vymením dve sady za 150000km? O tom že tvoje auto sa zčasti nevydarilo a zčasti tomu ešte významne pomohol servis (napr. strešné okno) niet pochýb. A tiež by som si v živote druhý opel po takýchto skúsenostiach asi nekúpil.

Kúpiť/nekúpiť:
1/ vrzajúci stredný panel sa odstrániť jednoducho nedá. To je konštrukcia ktorá je taká aká je. Je to z množstva kúskov rôznej umelej hmoty, ktorá je len zacvakaná do seba takže po pár tisíc km to myslím bude vrzať na každej. Niekde menej niekde viac podľa typu ciest ktoré jazdíš
2/ podvozok - flexride nie je žiaden problém, A ani nevidím prečo by mal - je to taký malý ale príjemný podfuk
3/ s telefonom má problém hlavne Nokia Symbian ani nie tak auto. Všetky telefony používané v mojom aute fungujú správne a bez problémov okrem Nokie. Ale do Astier som nechal namontovať origo Nokia sety a problémy sú úplne rovnaké
4/ pneu - nie je žiaden problém ak nie je výrobná vada pneumatiky ale to snáď už fakt opel za to nemôže. Mali sme sadu zimných pneu kde dve pneu odišli po 4000km a boli vyrobené v číne pod značkou Continental

5/ nová verzia displeja ukazuje vzdialenosť od prekážky na strednom paneli. Takže pre tých čo im to chýbalo už Opel vyhovel. A teraz ruku na srdce, k čomu je to dobré, keď manévrujem s autom a pozerám okolo seba. To ten zvukový signál je málo? Na displej sa predsa nebudem pozerať.
Ako sa má zapnúť predný senzor? Na Insignii je teraz režim, že pokiaľ bol zapnutý ručne zostáva aktívny vždy pri malej rýchlosti. Ale samozrejme že piští aj na križovatke keď zastavím blízko auta predomnou. Ako to teda ten Pežot vie, že chceš aby pišťal pri jazde dopredu alebo nechceš?

Každé auto pri 120t km sa môže na druhý deň pokaziť. Je to vždy o určitom riziku. Záleží na cene. Počítaj s tým, že kufor u Insignie kombi je možno menší ako u tvojej Astry. To už nie je dávno kombi typu Omegy, Vectry.

Ahojky,
k úvodu, máš pravdu že se občas něco nevyvede, ale od toho je tu právě výrobce a dovozce aby věc řešil. Ohledně hlášky ,,že spousta lidí věci prostě nevidí" je to má dlouholetá zkušenost. Musím se smát protože na nynějším Peugeotu 508 řeším nulování hodin a datumu které se děje 3x za den. V servisu mi řekli že se to stává a že ostatní zákazníci si toho tolik nevšímají. To znamená nekoukat v autě na blikající navigaci a na nenaštolované hodiny a datum ?! Víte jak to myslím ?!!! To vychází z mého povolání, řeším problémy a neodkládám je a chci zjistit příčinu. To je jak ve zdravotnictví když se léčí důsledek nemoci ale nehledá se příčina.
Ohledně mé zkušenosti s FlexRide, tak taky můžu zhodnotit že je to dle mého názoru podvod na zákazníka. Jediný echt rozdíl je SPORT režim na kterém se moc na českých silnicích jezdit nedá, v Německu je to jiná liga. Insignia bez FlexRide je omnoho komfortnější a hlavně jednodušší. Neznal jsem z mého okolí člověka kterému by se na FlexRide něco nepodělalo.
Dále ohledně zatmívání zrcátek - to dle mých zkušeností byl problém od předání jen mého vozu. Když jsem jednou přišel k autu a zloději mi sklíčka ukradli :roll: tak mi hned bliklo a koupil jsem čirá (levnější) a už bylo po problému.
Ohledně sjíždění pneumatik tak to byl problém první série pneumatik kterou údajně dle Německých servisů měnili na záruku, jenomže já sjížděl i další a další. Tak jsem začal řešit FlexRide který netlumil jak měl ,,oskákané pneumatiky - plošky) a dále jsem řešil geometrii a sbíhavost která byla vždy rozhozená.
Ohledně mobilních telefonů v autech - vím že ze Simbianem jsou skoro vždy problémy a proto používám operační systém Android. Asi to byl taky problém mého vozu, ale šlo o to, že když Opel vydal nějakou aktualizaci SW tak mi například nenačítal flash disk z kterého jsem si pouštěl MP3. Mimochodem jsem si ho jednou zapomněl v autě a pánové od Auto-Staiger mi ho odkráglovali. Pozor na to !

Dále - parodie na parsenzor v Insignii a celý nelogický systém senzorů. Auto by mělo jako u většiny řvát při jakémkoliv přiblížení k překážce a když Tě to bude otravovat tak si akusťák tlačítkem vypneš. U mé Insignie to fungovalo tak že parsenzor nefungoval dopředu ale musel jsem si ho zapínat. Prostě funkce obráceně a v žádné jiné značce to tak nebylo. Já jsem nepsal o couvání ale o funkci dopředu. Když parkuješ tak třeba v obchoďáku parkuješ skoro na nárazník, já osobně parksensor nepotřebuji ale když tam je tak ať funguje jak má. Pro mojí ženu to s Oplem končilo nárazem do vozu před ní. Byla hold zvyklá, že když je tam senzor tak má taky křičet.
miki11
Příspěvky: 174
Registrován: 28 úno 2009, 16:43

Re: Koupit Insignii?

Příspěvek od miki11 »

Jirko nemáš pravdu s parksenzorem. U Insignie mi to fungolavo tak , že po zařazení zpátečky se to zaplo. Dopředu je blbost aby se to samo zapínalo. U Audi to mám taky tak a řekni mi u které značky to je jinak........

To by mě docela sralo, když přijedu na křižovatku a předemnou stojí auto a začné mi pípat parksenzor.... to fakt nemá logiku.
Nejvíce mě sere systém start-stop, to bych fakt vraždil.... :lol:
filippo7
Příspěvky: 6
Registrován: 15 bře 2012, 09:43

Re: Koupit Insignii?

Příspěvek od filippo7 »

demolition píše:Po astre G ti bude pripadať Insignia ako iný vesmír 8-)
A tie elektronické vychytávky majú skôr iné auta, insignia nie :lol:

S tým kufrom je to pravda, ale nejaký parameter má väčší, dĺžku určite. Mali to riešiť lepším priestorom, na malý kufor nadáva možno 50% ľudí, na veľký? asi nik...s tým idú Opel chlapci proti sebe.

Jedno jej ale nemôžem zobrať, podľa môjho vkusu je to stále najkrajšie auto, min v triede...
to je jeden z ukazatelu, proc se i me tolik zamlouva ;)
Sunman
Příspěvky: 1337
Registrován: 22 čer 2011, 23:06

Re: Koupit Insignii?

Příspěvek od Sunman »

filippo7 píše:Diky moc vsem, kteri prispeli, v kazdem pripade se aspon na tu jednu pojedu podivat, mrknu na historii, vyzkousim vrzajici panel ;o), pak dam vedet

@ Sunman - cena 320tis., zamlouva se mi, protoze nema cosmo vybavu, ja tyhle elektronicke vychytavky stejnak nepotrebuju/nechci/nepouziju a ma navi + ovladani na volantu, coz jsem chtel, aby mela, kufr dle litru by mela mit vetsi, i kdyz opticky to nevypada ;o), astru jsem mel taky od 112tis. km a do tedka v pohode, stejnak vzdycky zalezi kus od kusu a to plati pro vsechny auta vsech znacek
Flipo práve navigácia je podľa mňa tá najväčšia zvrhlosť u tohto auta. Navigácia je dobrá vtedy ak máš aspoň 2x ročne update, bez toho je to len kus displeja ale nemá vôbec žiadny praktický význam. Ale to práve u Opla a nielen u neho je problém - ešte pred dvomi rokmi sa napr. u VW nedala zohnať pre existujúce navigacie ani základná mapa SK, u Lexusu len šedá obrazovka po prekročení hraníc na východ od rakúska a pod.)
Ja hodnotím ako dobré a užitočné príplatkové veci v tomto aute:
- sedačky AGR, ešte lepšie s vyhrievaním
- kotúče 17" výbavy (tie sú práve súčasťou FlexRide, preto flexride ano. samotný flexride je len elektronicky priškrtená tuhosť predných tlmičov)
- AFL svetlá (ale tie fakt fungujú, netreba sa ich báť)
- senzory pre parkovanie (ono Insignia má aj režim automatického zapnutia senzorov vpredu keď auto zastaví a rozbieha sa. Ale ako tu píše kolega, to potom huláka aj pri zastavení na križovatke. a teraz teda chápem prečo niektorí pitomci na križovatkách si nechávajú vpredu 10m medzeru pred autom pred sebou, majú asi automatický predný senzor. :mrgreen: )
Nedostal som odpoveď ako to funguje u toho pežouta.Ako to auto vie, že chcem parkovať alebo som len tak zastavil na križovatke.
Inak pred včerom som sedel v taxíku, vodič zastavil na červenú na križovatke a po asi 20 sek do nás zozadu napráskala ženská v audine. Nepomohli jej ani senzory. Zrejme sa malovala v spätnom zrkátku.
miki11
Příspěvky: 174
Registrován: 28 úno 2009, 16:43

Re: Koupit Insignii?

Příspěvek od miki11 »

pořád nechápu, jak se ti zapinají přední senzory , když dojiždíš do křižovatky. Proč tady píšete takové nesmysly :evil: senzory se zapinají pokud tam vraziš zpátečku, jináč ne.......
jgoldman
Moderátor
Příspěvky: 295
Registrován: 03 led 2011, 00:26

Re: Koupit Insignii?

Příspěvek od jgoldman »

MIKI díky, už jsem na to tu neměl náladu odepisovat. Měl jsem za to že jsem to dopodrobna popsal. Nejsem idiot kterej v kolonách jezdí na půl metru za jiné auto :roll: !
miki11
Příspěvky: 174
Registrován: 28 úno 2009, 16:43

Re: Koupit Insignii?

Příspěvek od miki11 »

Jirko, tady je to už fakt o hovně, řeší se tu nesmysly a škoda že si utekl jinam... Lumpe. Nejvíce mě dostalo jak tu někdo psal, nebudu jmenovat, najel jsem s Insignijí 6000km a jsem spokojen, a koupil bych si ji znova. :lol: :lol: :lol: :lol:
mk01
Příspěvky: 10
Registrován: 29 dub 2012, 07:00

Re: Koupit Insignii?

Příspěvek od mk01 »

demolition píše: Osobne by som už ST nevolil a či vôbec Opel, to ukážu aspoň ďalšie 3 roky.
V com je so ST problem?
demolition
Příspěvky: 101
Registrován: 19 dub 2011, 16:30

Re: Koupit Insignii?

Příspěvek od demolition »

V tom, že to má o 100 kg viac.
Dlhá nakladacia hrana a veko je ako ponorkovný kryt :lol:

Ale tak nič tragického, zmestí sa tam niečo, keď už riešiť priestor, na to je tu zafira a jej segment.
Odpovědět

Zpět na „Kupujeme Insignii“