Spokojenost s Astrou

Zde projednáváme co se jinam nehodí.

Moderátoři: Astra - R@SAG, mattonecz, klm121, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 1812
Registrován: 01 úno 2012, 09:35
Bydliště: kutnohorskokolínské pohraničí

Re: Spokojenost s Astrou

Příspěvek od Colommbo »

Mirďa píše:...Co se týče přední nápravy, taky se mi zdálo že v ostřejších zatáčkách uskakuje, ale pneu bylo z výroby nafoukáno na eco 3/3 upustil jsem to na 2,2/2,2 a již je to v pohodě a drží to opravdu slušně :)...
Takové nafoukání na eco 3/3 myslel výrobce/dealer opravdu vážně...? :shock:
W124 E320 R6 Coupé 1994
Reklama
 

Uživatelský avatar
Mirďa
Příspěvky: 112
Registrován: 17 lis 2008, 17:35

Re: Spokojenost s Astrou

Příspěvek od Mirďa »

Colommbo píše:
Mirďa píše:...Co se týče přední nápravy, taky se mi zdálo že v ostřejších zatáčkách uskakuje, ale pneu bylo z výroby nafoukáno na eco 3/3 upustil jsem to na 2,2/2,2 a již je to v pohodě a drží to opravdu slušně :)...
Takové nafoukání na eco 3/3 myslel výrobce/dealer opravdu vážně...? :shock:
eco 3/3
max 2,5/2,7
komfort 2,2/2,2
Opel Astra K enjoy 1,4 74kw, Red Power + mlhovky+ park.sensory
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 1812
Registrován: 01 úno 2012, 09:35
Bydliště: kutnohorskokolínské pohraničí

Re: Spokojenost s Astrou

Příspěvek od Colommbo »

Bože, kam ten svět spěje...? Že bude auto uskákaný jako koza, v zatáčkách gumy nepodrží a budou se sjíždět, je vlastně úplně jedno, hlavně že šetříme benzín... :roll:
W124 E320 R6 Coupé 1994
norinco
Příspěvky: 154
Registrován: 22 dub 2016, 14:03

Re: Spokojenost s Astrou

Příspěvek od norinco »

Astru mám necelé 2 měsíce a najeto 2tis km.
S čím jsem spokojen:
+prostor v autě
+výkon motoru a spotřeba
+jízdní vlastnosti vozidla
+zadní kamera, velký displej, navigace
+vzhled auta

Co mě na Astře vadí:
-drncání v interiéru (při prudší akceleraci rezonuje palubka, při jízdě po kostkách drnčí dveře řidiče)
-upípaný senzory, který musím neustále vypínat
-alarm, který občas bezdůvodně houká
-zahřívání palubky kolem velkého displeje
-světelný senzor také občas reaguje nějak záhadně, takže astra bliká a mate protijedoucí auta
-občasné trhání motoru při prudší akceleraci
-užší kufr než měla předchozí astra (kočárek tam narvu velmi natěsno)

Takže je to takové rozporuplné, prvotní nadšení opadá a začínají štvát některé věci výše uvedené. Původně jsem se rozhodoval ještě mezi Leonem a Golfem, tak nevím... Rozhodně byla Astra nejlevnější.
Nor
Astra K ST 1.4T 110kW Enjoy, 16" + další vychytávky.
Uživatelský avatar
mattonecz
Moderátor
Příspěvky: 2267
Registrován: 06 čer 2016, 16:19
Bydliště: Praha

Re: Spokojenost s Astrou

Příspěvek od mattonecz »

kromě zahřívání palubky což se mi neděje, ale nemám navi, s tebou souhlasím na 100% :D

astra je určitě nejhezčí ve třídě, ale s tou cenou už začínám pochybovat, dají se sehnat v této třídě o dost lépe vybavená auta ze stejně či méně
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex 2022 Audi Q5 50 TDI - 3.0 V6 TDI 210kw
ex 2016 Astra 1.4T 92KW
Uživatelský avatar
Cinda
Příspěvky: 689
Registrován: 01 srp 2015, 10:09

Re: Spokojenost s Astrou

Příspěvek od Cinda »

Zahřívání palubky kolem displeje taky nepozoruji. Vibrace a drnčení na kostkách jsou v mezích...

Některé věci mě ale dost štvou:
Jako příklad uvedu slícování přední kapoty, světel a vlastně celého předku. Každá spára je jinak široká...
Také mě vadí nestejné mezery mezi zadními LED světly a karoserií. Schválně se podívejte na spáru mezi krajem světla a středem světla. Je tam rozdíl 4mm!
Když kupuji rohlík za 2 Kč tak mě nevadí, že jeden je zahnutý vlevo a druhý vpravo, ale auto za 0,5MKč by mohlo být vyrobené s větší péčí.

Jedna taková úvaha: Měl jsem OMEGU z roku 1997 s benzínovou 2.0l atmosférou a úžasným zátahem. Jezdil jsem v průměru za 7l naturálu. Dnes mám "SUPER ECO 1.4T" o 30 roků mladší motor a jezdím taky za 7l naturálu. Kde je ten pokrok? Kde udělali inženýři v NDR asi chybu? :D
Astra K 1.4T 92kW innovation v plné palbě, NAVI900, bez AGR...
Antara 2.2
Omega 2.0
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 1812
Registrován: 01 úno 2012, 09:35
Bydliště: kutnohorskokolínské pohraničí

Re: Spokojenost s Astrou

Příspěvek od Colommbo »

Cinda píše:...Jedna taková úvaha: Měl jsem OMEGU z roku 1997 s benzínovou 2.0l atmosférou a úžasným zátahem. Jezdil jsem v průměru za 7l naturálu. Dnes mám "SUPER ECO 1.4T" o 30 roků mladší motor a jezdím taky za 7l naturálu. Kde je ten pokrok? Kde udělali inženýři v NDR asi chybu? :D
Děkuju, tohle je "vývoj" automobilového průmyslu a inženýři z NDR v tom nejsou sami... :)
W124 E320 R6 Coupé 1994
Uživatelský avatar
Hardy
Příspěvky: 63
Registrován: 15 dub 2016, 08:38
Bydliště: Malacky / Humenné

Re: Spokojenost s Astrou

Příspěvek od Hardy »

Cinda píše: Některé věci mě ale dost štvou:
Jako příklad uvedu slícování přední kapoty, světel a vlastně celého předku. Každá spára je jinak široká...
Také mě vadí nestejné mezery mezi zadními LED světly a karoserií. Schválně se podívejte na spáru mezi krajem světla a středem světla. Je tam rozdíl 4mm!.....
Pracujem v automobilke a musím povedať, že auto kúpené v začiatkoch výroby je ešte také "nedotiahnuté"...chlapci na passungu sa mohli trápiť koľko chceli ale ak ešte nie je dobre nakorigovaná geometria celého skeletu tak to nespasujú tak ľahko a v takte ktorý majú na linke nastavený...osobne by som minimálne rok počkal s kúpou nového auta. Za ten rok to slušne "dozrie"...
Moje autá:
- Astra Coupé Turbo 2.0T (Z20LET) - EDS Stage 1 (250ps, 400NM)
- Insignia A HB 2.0CDTi (B20DTH 125kw) AT6 - rv.2016
- Insignia ST OPC (2.8T V6, 265kw - Stage 1) MT6 - rv.2010
Eisy
Příspěvky: 483
Registrován: 20 srp 2012, 20:11

Spokojenost s Astrou

Příspěvek od Eisy »

Sa pozrite na insignie a chromove listy okolo okien ci dveri ... Este som nevidel zeby pasovali ... :)
Uživatelský avatar
yggdrasilsk
Příspěvky: 164
Registrován: 28 dub 2016, 14:20

Re: Spokojenost s Astrou

Příspěvek od yggdrasilsk »

Donedavna som jazdil golf 6, licovanie tiez nebolo vzorove. Kapota a interier. Astra je na tom ale hlavne okolo svetiel horsie.

Najhorsie je ale to cukanie motora, prejavi sa to sem tam ale prejavi...na novom aute. Ked to bude pokracovat budem to riesit. Poradim sa pravne. Ono to velka sranda nie je ked clovek prebieha...
VW Golf 6 Variant 1.6 TDi
Opel Astra-K ST Inovation 1.4T už doma
Odpovědět

Zpět na „Astra K - Pokec“