El. leštička na auto

Zde řešíme vše co se týká interiéru a exteriéru mimo tzv. tuningu a stylingu, na to máme jinou sekci...

Moderátoři: Astra - R@SAG, mattonecz, klm121, Moderátoři

Uživatelský avatar
mirosval
Příspěvky: 30
Registrován: 05 led 2017, 10:01

Re: El. leštička na auto

Příspěvek od mirosval »

xholy24 píše:
Sunman píše:xholy, hlúpy dotaz: ako umývaš auto? Koľko vody minieš na umytie zapraseného auta, čím ho "drhneš"?. aby si neriešil rozleštenie drobných škrabančekov, ktoré sám urobíš pri umývaní.
Osobne používam len bezkontaktnú linku - jednak umyje podstatne lepšia než tá kefová a po druhé nič sa laku nedotýka.
Kefová linka mi niekedy na VeCe - základný lak modrý - kompletne na rohoch nárazníkov vydrhla lesk, takže zostali nárazníky matné. Umývam samozrejme podľa počasia, ale v priemere to bude 1x za 3 týždne, t.j. u mňa ca 4÷6000km.

Leštím ca 4x do roka, z toho 2x v zime voskom s PTFE prídavkom.
Bezkontaktní linka je co?
Myju doma. Vapkou ostříkám , pak houbou a teplou vodou umyju, pak vapka a pak jelenice na utření. Když nesetřu jelenící, tak mi na voze zustavaj bílý fleky. Je to voda z řadu a předpokladam, že mi tam pak zaschnou zbytky vápna, které se do vody přidávaj
Bezkontaktná linka sú stojany s wapkami a dávkovaním šampónu pripadne vosku.
Astra K ST 1.4T 150k automat, full okrem masáže
Reklama
 

Uživatelský avatar
xholy24
Příspěvky: 93
Registrován: 18 zář 2016, 11:51
Bydliště: Nejdek

Re: El. leštička na auto

Příspěvek od xholy24 »

Jelikož s nima nemám zkušenost tak se zeptám. Opravdu dokáže mytí na bezkontaktní myčce, umýt auto tak důkladně jako při ručním mytí? Mě přijde, že ručně to umyju uplně do čista.
Opel Astra ST enjoy 1,4 74Kw
By holy
grapherx
Příspěvky: 25
Registrován: 12 úno 2011, 21:08

Re: El. leštička na auto

Příspěvek od grapherx »

Nedokáže. Ale je rozhodně dobré předtím, než auto umyješ ručně, tak největší špínu umýt pomocí wapky.
Opel Corsa C 1.4 16V
Uživatelský avatar
pepojoky
Příspěvky: 127
Registrován: 13 říj 2016, 15:56

Re: El. leštička na auto

Příspěvek od pepojoky »

Ručné umytie = poškodenie laku (slenieka) vonku vždy chytíte prach. Ale odporucam kvalitnú aktívnu penu s voskom a vystriekať alebo použiť umývacie linky Christ - vraj sú kvalitné tak ktovie. Mám suseda čo ešte asi astru rok neumyl no vyzerá hrozne :D pre istotu aby nepoškodil lak.
ASTRA K 1,4i 74kw Enjoy
Sunman
Příspěvky: 1337
Registrován: 22 čer 2011, 23:06

Re: El. leštička na auto

Příspěvek od Sunman »

no prirovnat bezkontaktnu linku k wapke... povedzme vzdialene ze ano.
bezkontaktna linka ma vysunute rameno s niekolkymi tryskami, umyva len vysokym tlakom a aktivnymi penami. na rozdiel od klasickej kefy umyje aj cuvaciu kameru pod naraznikom, dvere pod kluckami, bocne okna. za zrkadielkami atd atd.
pred rokmi robil svet motoru porovnanie roznych moznosti umyvania. rucne bolo vyhodnotene uplne najhorsie pretoze robi skrabance vsetkymi moznymi smermi. linka aspon pouziva makku vodu a skriabe jednym smerom.
na zaciatku som sa pytal kolko vody miniete. niekto to zvladne s jednym kyblom.
doma ked voskujem tak umyvam vodou zo studne a samozrejme tiez drhnem jelenicou pretoze tvrda voda necha kvapky.
Uživatelský avatar
pepojoky
Příspěvky: 127
Registrován: 13 říj 2016, 15:56

Re: El. leštička na auto

Příspěvek od pepojoky »

Sunman píše:no prirovnat bezkontaktnu linku k wapke... povedzme vzdialene ze ano.
bezkontaktna linka ma vysunute rameno s niekolkymi tryskami, umyva len vysokym tlakom a aktivnymi penami. na rozdiel od klasickej kefy umyje aj cuvaciu kameru pod naraznikom, dvere pod kluckami, bocne okna. za zrkadielkami atd atd.
pred rokmi robil svet motoru porovnanie roznych moznosti umyvania. rucne bolo vyhodnotene uplne najhorsie pretoze robi skrabance vsetkymi moznymi smermi. linka aspon pouziva makku vodu a skriabe jednym smerom.
na zaciatku som sa pytal kolko vody miniete. niekto to zvladne s jednym kyblom.
doma ked voskujem tak umyvam vodou zo studne a samozrejme tiez drhnem jelenicou pretoze tvrda voda necha kvapky.
tvrdá voda necháva kvapky = vápnik tz. poškrabeš si ním auto tak či onak aj ked použije milion litrov vody.
ASTRA K 1,4i 74kw Enjoy
Uživatelský avatar
palecNR
Příspěvky: 109
Registrován: 20 pro 2016, 23:30
Bydliště: Nitra

Re: El. leštička na auto

Příspěvek od palecNR »

Sunman píše:no prirovnat bezkontaktnu linku k wapke... povedzme vzdialene ze ano.
bezkontaktna linka ma vysunute rameno s niekolkymi tryskami, umyva len vysokym tlakom a aktivnymi penami. na rozdiel od klasickej kefy umyje aj cuvaciu kameru pod naraznikom, dvere pod kluckami, bocne okna. za zrkadielkami atd atd.
pred rokmi robil svet motoru porovnanie roznych moznosti umyvania. rucne bolo vyhodnotene uplne najhorsie pretoze robi skrabance vsetkymi moznymi smermi. linka aspon pouziva makku vodu a skriabe jednym smerom.
na zaciatku som sa pytal kolko vody miniete. niekto to zvladne s jednym kyblom.
doma ked voskujem tak umyvam vodou zo studne a samozrejme tiez drhnem jelenicou pretoze tvrda voda necha kvapky.

Neumyje zaschnuty hmyz na kapote,tryska ktora strieka vodu na kolesa a na podbehy pri vstupe do linky ma taku silnu trisku ze to lomncuje celym autom. Chodil som na takuto mycku rok a nebol som z umytim spokojny. Nakoniec vam na auto daju vosk cierneho odtienu a ked prejdete prstom po aute tak ho mate cierny,lesk auta ziadny a este aj viditelne cierne flaky.
Teda takto to je u nas v NR.
Opel astra K innovation 1,6 100kw/136k
r.v 3/2016
Sunman
Příspěvky: 1337
Registrován: 22 čer 2011, 23:06

Re: El. leštička na auto

Příspěvek od Sunman »

auto mám biele, žiadny čierny prst po voskovaní :shock: ani čierny vosk.
vadí niečomu, že tlak vody z bočných trysiek pri vjazde je silný? Disky sú umyté slušne.
Jednu výhodu to má určite, auto nie je poškriabané.
jozuo
Příspěvky: 373
Registrován: 19 říj 2016, 11:33

Re: El. leštička na auto

Příspěvek od jozuo »

Wapka ti auto neumyje, možno tak povrchovú špinu dá dole. Wapku len v zime keď je ručné čistenie vonku ťažké. Teraz keď je teplo tak doma najprv wapka na oplach, autošampón od Autoglymu, poriadne umyť systémom dvoch vedier, potom raz za mesiac clay na očistenie nečistôt, Autoglym Super Resin Polish + rozleštenie, na to dávam potom Megurians vosk a rozleštím ešte raz...tak na pár hodín práce ale výsledok stojí za to a hlavne auto takto vydrží dlhšie čisté
Odpovědět

Zpět na „Astra K - Interiér a exteriér“