trhnutie pri akceleracii

Moderátoři: Astra - R@SAG, mattonecz, klm121, Moderátoři

Odpovědět
sladas opc
Příspěvky: 1026
Registrován: 08 bře 2011, 10:26

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od sladas opc »

tak pisty jako nahradni dil budou asi jine nez ty co jsou od vyroby..tam je mozny to ze do vyroby se dava celej komplet motor ktery vyrabi nekdo jinej nez samostatne pisty jako nahradni dil...pochybuju o tom ze by se nekde valelo mraky pistu na sklade..tezko ale rict nevim jak tyhle veci chodi..
Opel astra K 1.4turbo 110kw..dynamic..led matrix,navi,18bicolor atd..
Reklama
 

Uživatelský avatar
trembel
Příspěvky: 81
Registrován: 24 črc 2016, 06:56

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od trembel »

sladas opc píše:tak me dnes volali ze servisu ze 18.brezna mam prijet na vymenu matrixu-rosi se..a budem resit ten motor hned..pry je ale potreba abych jim tu situaci predvedl atd pry to uz resili s prahou..klasika no..udelaji diagnostiku a pak zmeri komprese..pry ale je to benzinem ze v nemecku je pry vse v pohode atd..tak mu rikam ze benzinem to neni ze uz jsem zkousel vsude mozne vsechno mozny a dela to furt a rikam ze je nas mraky co maji tento problem coz asi neni normalni..pak jsem poukazal na to ze clen petr25 mel propalenej pist a pak po vymene vse ok..prej tam volali zjistovali to a prej se nejednalo o astru ale corsu..no to me uplne rozsekalo..pripadam si uz jak debil a uz me to vazne sere!!!!jetse pry kontrola vstriku ze pry maji fotky karbonizace atd je taky dle me hovadina,mamm najeto cca 3500km a karbon na vstrikach je nesmysl a to to delalo uz pri jizde ze salonu ale myslel jsem ze si to sedne,ale prd...zkratka z nas delaji jen blbce a jen se vymlouvaji..proste dokud ti nepraskne pist tak je to bez sance dle me..
Tak minuly tyzden som spravil viac ako 1600 km v Nemecku, 2x som tam tankoval a trha to aj na DE benzin. Najhorsie je dobrzdenie za kamionmi v lavom pruhu a nasledny rozbeh. Trhanie tak 2-3x z 5 zrychlovani vzdy cez 3000 ot./min, velmi neprijemne.
Astra K ST, 1.4 92kW, Innovation, MY16.5
Zafira B, 1.7cdti 92kW, Enjoy+, Astra H Caravan, 1.7cdti 74kW, Enjoy
2x Astra G Caravan, 1.4 16v 66kW, 2x Astra F 1.4 16v 66kW/1.6i 55kW
Uživatelský avatar
Petr25
Příspěvky: 245
Registrován: 01 bře 2016, 17:53

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od Petr25 »

sladas opc píše:tak pisty jako nahradni dil budou asi jine nez ty co jsou od vyroby..tam je mozny to ze do vyroby se dava celej komplet motor ktery vyrabi nekdo jinej nez samostatne pisty jako nahradni dil...pochybuju o tom ze by se nekde valelo mraky pistu na sklade..tezko ale rict nevim jak tyhle veci chodi..
Tak určitě se na skladě naválí mraky pístů. A pokud jo, tak určitě ne ty nové, protože kvůli tomu, že nebyly nikde skladem jsem musel čekat při opravě na auto o to dýl......
Opel Astra K 1.4Turbo 92kw Innovation
Uživatelský avatar
Peto
Příspěvky: 419
Registrován: 06 lis 2016, 13:24
Bydliště: Bardejov

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od Peto »

Petr25 píše:
sladas opc píše:tak pisty jako nahradni dil budou asi jine nez ty co jsou od vyroby..tam je mozny to ze do vyroby se dava celej komplet motor ktery vyrabi nekdo jinej nez samostatne pisty jako nahradni dil...pochybuju o tom ze by se nekde valelo mraky pistu na sklade..tezko ale rict nevim jak tyhle veci chodi..
Tak určitě se na skladě naválí mraky pístů. A pokud jo, tak určitě ne ty nové, protože kvůli tomu, že nebyly nikde skladem jsem musel čekat při opravě na auto o to dýl......
To znamená že ich museli zohnat až z výroby. Nikde predsa nebudu držat piesty na auto čo je rok na trhu.
OPEL ASTRA 1,4 Turbo, 150k - r.v. 2015
Uživatelský avatar
pelito
Příspěvky: 173
Registrován: 15 led 2017, 20:41

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od pelito »

Ludva píše:Asi mame vsichni Corsu. To je ale smutny. Ja Corsu fakt nechtel :lol:
Jinak, odkaz na nemecke forum ohledne trhani Astra K ist hier: http://www.motor-talk.de/forum/ruckeln- ... ml?page=39
Mozna ale nikdo v Opel neumi nemecky :lol:
dobre forum, ja som predtym nasiel nejake ine, kde toho tolkoto nebolo. Naozaj vyzera ze su toho mraky, len treba hladat :lol:
Presne tam niekto zmienoval ze podobny problem malo niekedy BMW radu 1, vsetko vymenili a nic nepomohlo tak sa na to potom nejak zabudlo (rovnako ako pri Forde), proste Opel s 1.4T nie je prvym a asi ani poslednym, kde sa taketo nieco vyskytuje. U inych automobiliek sa to vyriesit nepodarilo, ale aj tak drzim palce :D
Astra K 1.0T 77kw Innovation
Granite Grey
shagg
Příspěvky: 39
Registrován: 13 úno 2017, 23:37

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od shagg »

pelito píše: Naozaj vyzera ze su toho mraky, len treba hladat
Naopak, i na německém fóru je to jenom pár pořád těch stejných lidí, v celkových prodejích minimum. Systémový problém vypadá jinak.

Mimochodem, co vám píše v měsíčních mailech diagnostika OnStar? Pořád všechno v pořádku?
stingray
Příspěvky: 52
Registrován: 24 říj 2016, 18:28

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od stingray »

Ohladom zistenia, ake piesty su v aute.
Je to len pokus, takze ak nevyjde, tak po mne pls. nestrielajte.

Tu je link na online katalog:

Kód: Vybrat vše

http://ecat24.com/opel/catalog/models/1/


Vyberte niekoho, kto ma auto zo zaciatku vyroby (rok 2015), zadajte VIN do spodneho okienka vlavo a v katalogu komponentov (kusovniku) dajte vyhladat piesty a poznacte si ich p/n.
To iste zopakujte s VIN-kom niekoho, kto kupil auto v poslednych tyzdnoch.

Ak sa cisla zhoduju, piesty by mali byt rovnake. Ak su p/n rozne, jedna sa o iny typ.

Alebo sa mylim?
Opel Astra ST 1,4 Turbo, 92 kW, r.v. 2017, Power Red, Navi + zimná sada
Uživatelský avatar
mattonecz
Moderátor
Příspěvky: 2267
Registrován: 06 čer 2016, 16:19
Bydliště: Praha

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od mattonecz »

Nevidim tam Astru K.
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex 2022 Audi Q5 50 TDI - 3.0 V6 TDI 210kw
ex 2016 Astra 1.4T 92KW
shagg
Příspěvky: 39
Registrován: 13 úno 2017, 23:37

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od shagg »

Hm, tak mi to azbukou napsalo, že prý "VIN nomer v kataloge ně najdět". No super, tak jsem nějakým rusákům odevzdal svůj vin :-/
stingray
Příspěvky: 52
Registrován: 24 říj 2016, 18:28

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od stingray »

shagg píše:Hm, tak mi to azbukou napsalo, že prý "VIN nomer v kataloge ně najdět". No super, tak jsem nějakým rusákům odevzdal svůj vin :-/
Bez obav. Myslim, ze Tvoj VIN nomer nie je pre nich dolezity.
Ja som tento nastroj v minulosti vyuzil x-krat aj s mojim nomerom a v pohode.
Inac, hore sa to da prepnut aj do ineho jazyka, ak by ste to v buducnosti potrebovali na najaky starsi model.

Takze ostavaju dve moznosti:

1. zohnat najnovsie EPC, nainstalovat a zistit cisla piestov
2. ktosi tu pred kratkym casom spominal, ze ma lepsie vztahy v servise Opel - poskytnut "stary" a "novy" VIN a zistit to cez oficialne databazy.

Moznost rozobrat motor, vytiahnut piest a odpisat si cislo uvadzam len ako zart.
Opel Astra ST 1,4 Turbo, 92 kW, r.v. 2017, Power Red, Navi + zimná sada
Odpovědět

Zpět na „Astra K - Motory“