trhnutie pri akceleracii

Moderátoři: Astra - R@SAG, mattonecz, klm121, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Cinda
Příspěvky: 689
Registrován: 01 srp 2015, 10:09

trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od Cinda »

Zkus jet 30 km po dálnici na tempomat 120km/h. Potom plynule zrychluj. V tomto režimu mě to udělá 8x z deseti. Jenom když vezu technika OPEL tak to neudělá ani jednou.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Astra K 1.4T 92kW innovation v plné palbě, NAVI900, bez AGR...
Antara 2.2
Omega 2.0
Reklama
 

jozuo
Příspěvky: 373
Registrován: 19 říj 2016, 11:33

trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od jozuo »

jj to viem ak sa ide na tempomat, vypnes a chces razantne zrychlit bez sance


Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk
Uživatelský avatar
yggdrasilsk
Příspěvky: 164
Registrován: 28 dub 2016, 14:20

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od yggdrasilsk »

LSPI sa deje nahodne takze to tu aso nevyriesime, olej sa vseobecne uvadza ako nieco co problem riesi tak uvidime...
VW Golf 6 Variant 1.6 TDi
Opel Astra-K ST Inovation 1.4T už doma
pete
Příspěvky: 13
Registrován: 01 pro 2016, 14:29

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od pete »

Proto jsem psal, že 6tka je líná a asi do mnohem vyšší rychlosti, podřadím za 5 vytočím a pak znova 6 a letím bez problému.
Uživatelský avatar
mattonecz
Moderátor
Příspěvky: 2267
Registrován: 06 čer 2016, 16:19
Bydliště: Praha

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od mattonecz »

Jak se to veme. 6ka ma vysoky kroutak v nizsich ot. Kdyz auto zrovna funguje tak tahne moc pekne uz klidne od 100kmh. Bohuzel kdyz auto blbne tak to nejede ani na 4ku..
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex 2022 Audi Q5 50 TDI - 3.0 V6 TDI 210kw
ex 2016 Astra 1.4T 92KW
Uživatelský avatar
Peto
Příspěvky: 419
Registrován: 06 lis 2016, 13:24
Bydliště: Bardejov

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od Peto »

Katikakus píše:Peto, ty si konecne uvedom, ze to jestli olej vyrabi shell nebo kdokoli jiny je uplne jedno. Jde o specifikaci oleje. I shell vyrobi shitoidni olej, pokud specifikace bude shitoidni. Ale potom, co jsem tady od tbe precetl za nesmysl, se prestavam divit, ze co prispevek to totalni pi*covina v tvem podani. No ofense.
Jasné že ty tu píšeš same mudrosti. Verím tomu že dookola blabotanie o pričinach trhania nasledkom paliva je nezmysel a spomenul som tu ten olej preto že už tu niekto spomínal že to može byt olejom a že vraj už dávaju iny olej do astry od tohto roku. Nechápem co tu zlé píšem ???
OPEL ASTRA 1,4 Turbo, 150k - r.v. 2015
Uživatelský avatar
mattonecz
Moderátor
Příspěvky: 2267
Registrován: 06 čer 2016, 16:19
Bydliště: Praha

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od mattonecz »

On uz bude slusnej nebo mu to budu mazat
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex 2022 Audi Q5 50 TDI - 3.0 V6 TDI 210kw
ex 2016 Astra 1.4T 92KW
Uživatelský avatar
Peto
Příspěvky: 419
Registrován: 06 lis 2016, 13:24
Bydliště: Bardejov

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od Peto »

morgoth píše:
Katikakus píše:Peto, ty si konecne uvedom, ze to jestli olej vyrabi shell nebo kdokoli jiny je uplne jedno. Jde o specifikaci oleje. I shell vyrobi shitoidni olej, pokud specifikace bude shitoidni. Ale potom, co jsem tady od tbe precetl za nesmysl, se prestavam divit, ze co prispevek to totalni pi*covina v tvem podani. No ofense.
Nechápu co máš za problém ale bylo by vhodné, aby ses trochu krotil s těmi výrazy. Peto má pravdu, je tu o tom 220 stránek ale pořád se řeší dokola to samé, mě už to ani nebaví číst. Jenom pro shrnutí:
  • Prémiový benzín (verva, 98 oktanů...) nepomůže
  • Aditiva nepomůžou
  • Častější výměna oleje nepomůže
  • Upravit styl jízdy nepomůže
  • Výměna prasklého pístu nepomůže
  • Aktualizace SW řídící jednotky (přičemž někteří dealeři tvrdí že žádná zatím není) nepomůže
  • To že jste najeli 100/500/2000 km a necuká to vůbec nic neznamená
Podle Opelu:
  • Žádná taková závada není
  • Jedná se o charakteristiku motoru
  • Půlka evropy má z nevysvětlitelného důvodu nekvalitní benzín
  • Možná pomůže výměna oleje za dexos1 gen. 2
Mě jenom překvapuje, že občas za nějakých specifických podmínek umí ten motor táhnout moc pěkně, ale většinou je při sešlápnutí plynu spíš taková vlažnější reakce nebo to rovnou začne cukat.
Uvidíme, jestli přechod na dexos1 něco vyřeší (a jestli bude svolávačka nebo to nechají až na pravidelnou výměnu) a co ukáže pitva mattoneho motoru, do té doby to tu sledovat asi nemá moc smysl.
Dik za podporu. Ja zas netvrdím že olej nam určite vyrieši problém ale asi treba skusit všetko čo možme skusit. Ale vrtá mi hlavov myšlienka prečo to v tych určitych otáčkach 2000-3500 netrha vždy pri akcelerácií ak je to tym prípadným detonačnym horenim??? Ked to nejakym sposobom vyrobca nedotiahol bud sovtwarovo alebo konštrukčne, tak by to robilo predsa vždy pri tak isto nasimulovanom zrýchlení a zátaži nie?? To že to robi len niekedy alebo občas ako mne je zahada.
O kovovych zvukoch ani nehovorim co to sakra je. Mne to chvalabohu nerobí. Podla mna trhanie z tym klepaním nemá nič spoločné. Klepanie už je nejaka ina cha co z tym nesúvisi. Mne to klepe.
OPEL ASTRA 1,4 Turbo, 150k - r.v. 2015
Uživatelský avatar
Peto
Příspěvky: 419
Registrován: 06 lis 2016, 13:24
Bydliště: Bardejov

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od Peto »

mattonecz píše:On uz bude slusnej nebo mu to budu mazat
Díííík
OPEL ASTRA 1,4 Turbo, 150k - r.v. 2015
Uživatelský avatar
mattonecz
Moderátor
Příspěvky: 2267
Registrován: 06 čer 2016, 16:19
Bydliště: Praha

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od mattonecz »

Peto píše: Dik za podporu. Ja zas netvrdím že olej nam určite vyrieši problém ale asi treba skusit všetko čo možme skusit. Ale vrtá mi hlavov myšlienka prečo to v tych určitych otáčkach 2000-3500 netrha vždy pri akcelerácií ak je to tym prípadným detonačnym horenim??? Ked to nejakym sposobom vyrobca nedotiahol bud sovtwarovo alebo konštrukčne, tak by to robilo predsa vždy pri tak isto nasimulovanom zrýchlení a zátaži nie?? To že to robi len niekedy alebo občas ako mne je zahada.
O kovovych zvukoch ani nehovorim co to sakra je. Mne to chvalabohu nerobí. Podla mna trhanie z tym klepaním nemá nič spoločné. Klepanie už je nejaka ina cha co z tym nesúvisi. Mne to klepe.
To je prave problem, ze olej ma resit klepani. klepani podle me je jen kdyz slysime kovove zvuky, takze by ten olej vlastne ani nemel resit to trhani, ktere neprovazi klepani.
Pokud to cuka kvuli klepani, akorat to neni slyset, pak ta sance ze to je olej je
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex 2022 Audi Q5 50 TDI - 3.0 V6 TDI 210kw
ex 2016 Astra 1.4T 92KW
Odpovědět

Zpět na „Astra K - Motory“