trhnutie pri akceleracii

Moderátoři: Astra - R@SAG, mattonecz, klm121, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
pavel_k
Příspěvky: 109
Registrován: 06 pro 2016, 09:05
Bydliště: Sokolovská uhelná pánev

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od pavel_k »

Taosek píše: Ja mám MY 17 verze Dynamic 1,4 92kw objednaná v záři přišla 18.listopadu zatím jsem si nějak nevšiml, že by motor nějak klepal možná jednou jak jsem jel ve čtyřech lidech do kopce tak to mezi cca. 2000 až 3000 tisic lehoulince cuklo ,ale to jsem spíše zaznamenal já protože jsem si už o tom četl nikdo v posádce si toho nevšimnul bylo to uplně takové mikro trhnutí spíš to někdy dělalo u předešlého auta když nebylo zahřáté, jinak zatím nic ,jak se to tobě projevuje dej jsem aspoň nějaké video co ti to dělá jak je hlučný motor na volnoběh popř. to zkus natočit ten zvuk jak ti to dělá někde jsem si četl ,že by to mohlo být i svíčkami když ti to nedělá pokaždé za stejných podmínek pokud by to dělalo přesně v konkrétním místě může být špatná mapa u řj ,ale pokud je to nahodile ?
To může být ono, já mám MY16 a projeví se to trhnutím v trvání max. cca 0,2 sec. Ten kovový zvuk jsem slyšel jen při vypnutém rádiu a pootevřeném okně.
Aby se problém u mě projevil, musím splnit tyto podmínky: částečně zatížené auto + mírné stoupání + maximální akcelerace + poměrně rychlý nárůst otáček = v rozmezí 2800-3000 (spíš 2900-2950) ot./min. se to NĚKDY projeví.
Pokud překročím určitou hranici zatížení auta nebo stoupání, pak je nárůst otáček pomalejší a problém se neprojeví. Stejně tak při malém zatížení (např. akcelerace z kopce).
Astra K 1,4T 92kW Innovation 05/2016
Reklama
 

Uživatelský avatar
mattonecz
Moderátor
Příspěvky: 2267
Registrován: 06 čer 2016, 16:19
Bydliště: Praha

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od mattonecz »

možná čím má auto víc najeto tím víc to blbne, já už mám přeš 16000.
mně se to stalo už asi při všech možných situacích a v hodně odlišných otáčkách.
od 2400 do 3400 ot. se to stalo skoro na každým místě.
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex 2022 Audi Q5 50 TDI - 3.0 V6 TDI 210kw
ex 2016 Astra 1.4T 92KW
Taosek
Příspěvky: 56
Registrován: 07 pro 2016, 17:17

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od Taosek »

pavel_k píše:
Taosek píše: Ja mám MY 17 verze Dynamic 1,4 92kw objednaná v záři přišla 18.listopadu zatím jsem si nějak nevšiml, že by motor nějak klepal možná jednou jak jsem jel ve čtyřech lidech do kopce tak to mezi cca. 2000 až 3000 tisic lehoulince cuklo ,ale to jsem spíše zaznamenal já protože jsem si už o tom četl nikdo v posádce si toho nevšimnul bylo to uplně takové mikro trhnutí spíš to někdy dělalo u předešlého auta když nebylo zahřáté, jinak zatím nic ,jak se to tobě projevuje dej jsem aspoň nějaké video co ti to dělá jak je hlučný motor na volnoběh popř. to zkus natočit ten zvuk jak ti to dělá někde jsem si četl ,že by to mohlo být i svíčkami když ti to nedělá pokaždé za stejných podmínek pokud by to dělalo přesně v konkrétním místě může být špatná mapa u řj ,ale pokud je to nahodile ?
To může být ono, já mám MY16 a projeví se to trhnutím v trvání max. cca 0,2 sec. Ten kovový zvuk jsem slyšel jen při vypnutém rádiu a pootevřeném okně.
Aby se problém u mě projevil, musím splnit tyto podmínky: částečně zatížené auto + mírné stoupání + maximální akcelerace + poměrně rychlý nárůst otáček = v rozmezí 2800-3000 (spíš 2900-2950) ot./min. se to NĚKDY projeví.
Pokud překročím určitou hranici zatížení auta nebo stoupání, pak je nárůst otáček pomalejší a problém se neprojeví. Stejně tak při malém zatížení (např. akcelerace z kopce).
Dělá ti to i ten zvuk co jsem se díval na video na tu Corsu v interieru to bylo taky slyšet projevovalo se ti to stejně takové jako cvakání mi to udělalo jednou ale to bylo uplně mikro ale to šly otáčky pomalu nahoru ne rychle. Dělá to každému ten zvuk o toho cuknutí ?
Opel Astra vybava Dynamic 1,4 92kw plus nějaké kravinky.
Uživatelský avatar
pavel_k
Příspěvky: 109
Registrován: 06 pro 2016, 09:05
Bydliště: Sokolovská uhelná pánev

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od pavel_k »

Taosek píše:
pavel_k píše: To může být ono, já mám MY16 a projeví se to trhnutím v trvání max. cca 0,2 sec. Ten kovový zvuk jsem slyšel jen při vypnutém rádiu a pootevřeném okně.
Aby se problém u mě projevil, musím splnit tyto podmínky: částečně zatížené auto + mírné stoupání + maximální akcelerace + poměrně rychlý nárůst otáček = v rozmezí 2800-3000 (spíš 2900-2950) ot./min. se to NĚKDY projeví.
Pokud překročím určitou hranici zatížení auta nebo stoupání, pak je nárůst otáček pomalejší a problém se neprojeví. Stejně tak při malém zatížení (např. akcelerace z kopce).
Dělá ti to i ten zvuk co jsem se díval na video na tu Corsu v interieru to bylo taky slyšet projevovalo se ti to stejně takové jako cvakání mi to udělalo jednou ale to bylo uplně mikro ale to šly otáčky pomalu nahoru ne rychle. Dělá to každému ten zvuk o toho cuknutí ?
Je to stejný zvuk, u mě poměrně tichý (musí být v autě klid). Rychlost nárůstu otáček je samozřejmě subjektivní měřítko, podstatnější zřejmě bude souběh růstu otáček a zatížení motoru - při rozjezdu na jedničku to asi nevyvoláš, otáčky sice letí nahoru fofrem, ale vzhledem k lehkosti převodu zase chybí to zatížení.
Popravdě se nyní snažím tomu projevu vyhnout. Když vím s předstihem, že budu potřebovat max. akceleraci, tak si podřadím, abych se dostal nad 3000 ot. a pak je to už v pohodě a navíc i zrychlení je lepší.
Astra K 1,4T 92kW Innovation 05/2016
Uživatelský avatar
mattonecz
Moderátor
Příspěvky: 2267
Registrován: 06 čer 2016, 16:19
Bydliště: Praha

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od mattonecz »

Ten zvuk se u mě začal projevovat až po určité době, nevím přesně v kolika KM, ale nejdřív to jen dlouho trhalo, až poté se přidal zvuk
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex 2022 Audi Q5 50 TDI - 3.0 V6 TDI 210kw
ex 2016 Astra 1.4T 92KW
sladas opc
Příspěvky: 1026
Registrován: 08 bře 2011, 10:26

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od sladas opc »

Prosim odkaz na to video s tou zavadou..diky
Opel astra K 1.4turbo 110kw..dynamic..led matrix,navi,18bicolor atd..
Uživatelský avatar
mattonecz
Moderátor
Příspěvky: 2267
Registrován: 06 čer 2016, 16:19
Bydliště: Praha

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od mattonecz »

sladas opc píše:Prosim odkaz na to video s tou zavadou..diky
https://www.youtube.com/watch?v=stTSkExjFfE
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex 2022 Audi Q5 50 TDI - 3.0 V6 TDI 210kw
ex 2016 Astra 1.4T 92KW
Uživatelský avatar
yggdrasilsk
Příspěvky: 164
Registrován: 28 dub 2016, 14:20

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od yggdrasilsk »

Takže po cca 1600km cuklo na patke. Natankovany mam 100oktan slovnaft. Benzinom to urcite nie je. Na SW riesenie mi to nepripada. Poradim sa a uvidime.
VW Golf 6 Variant 1.6 TDi
Opel Astra-K ST Inovation 1.4T už doma
sladas opc
Příspěvky: 1026
Registrován: 08 bře 2011, 10:26

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od sladas opc »

mam 110kw a myslim ze me taky potkalo ten zvuk jakoby chrasticiho retezu..zadne trhani ci upadek vykonu jsem nezaznamenal....ja kupoval auto v usti nad labem a tam uz mi rikal technik ze uz tech aut s timto probleme tam je 5 jsou to teda jen motory 92kw,nevedi co s tim pac diagnostika nic neukaze a uz to predali dal...jinak kdyz tu ctu ty nazory ze zmenou benzinu na vyssi oktan to zmizi tak to mi prijde jako blbost protozre si myslim ze by to trhalo porad a ne jen v nekterych otackach..vec druha co ten chrastici zvuk??to benzin neudela a navic v dnesni dobe kdyz se da benzin s nizsim oktanem tak jednotka sama prenastavi zapalovani a snizi se vykon nic vic se stat nemuze....prehrani softwaru mi prijde taky jako blbost,protoze to rachoceni si myslim ze je vec mechanicka a softwarove neodstranitelna,to same si myslim o om ze kdyz se to nacipuje ze to zmizi..cip je taky jen softwarovy zasah..ja si osobne myslim ze to bude nekde v rozvodech to rachoceni,tezko ale rict je to zahada...
Opel astra K 1.4turbo 110kw..dynamic..led matrix,navi,18bicolor atd..
Uživatelský avatar
Peto
Příspěvky: 419
Registrován: 06 lis 2016, 13:24
Bydliště: Bardejov

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od Peto »

Nepovedal by som že by to nemohla byt softvarova chyba.
Coo? Zotrvačník? Dvojhmota? Nemôže ten zarachotat pri tom trhaní?
To furt z tymto problémom sa nikto nepohol dalej?
Nikto z Vás nepozná dobrého mechnika? odborníka od fachu?
Nemusí to byt Opel Servis?
Len nejaký dobrý mechanik čo by na to povedal???
OPEL ASTRA 1,4 Turbo, 150k - r.v. 2015
Odpovědět

Zpět na „Astra K - Motory“