Lupání ze zadní nápravy Insignia b

Brzdy, tlumiče, výfuk, prostě o všem co je pod autem :)

Moderátor: Moderátoři

Marty 730
Příspěvky: 36
Registrován: 08 říj 2022, 23:49

Lupání ze zadní nápravy Insignia b

Příspěvek od Marty 730 »

Zdravím a obracím se s dotazem na majitele Insignií B…na jaře jsem koupil Insignii ST 2,0 nafta,když jsem auto kupoval bylo chladné počasí a podvozek byl krásně tichý,problém nastal když se teploty zvedly přes 20 st. a ze zadní části auta se začalo ozývat lupání,čím je tepleji tím je to častější a hlasitější,zajímavé je že na dírách nebo hodně zvlněné cestě není slyšet vůbec nic,hodně hlasité to je při popojíždění,couvání a jízdě po celkem rovném povrchu,při teplotě pod 10 st. je ticho,měl jsem podezření na stabilizátor,ty plastové rozpěrky jsem vyměnil a uložení samotné tyče se jeví úplně bez vůle,přesto jsem chtěl zkusit vyměnit ta gumová uložení ale zjistil jsem že jako samotný díl se neprodávají,jedině komplet stabilizátor a pouze originál ta 6700 kč což je na pokus omyl drahá investice,zkoušel jsem vůle na zadní nápravě ale vše je absolutně pevné,pružiny jsou také v pořádku a mě dochází nápady na co se ještě podívat,auto má najeto cca 140 tis.km,nesetkal jste se s tím na svém autě někdo z vás?Na rovině lupání na dírách ticho…hlava mi to nebere,když byly 30 st. teploty bylo to jak když tam vzadu někdo ťuká v rychlém tempu kladívkem a člověk má pocit že je někde vůle jako blázen a nikde nic,díky za tipy)
Reklama
 

Uživatelský avatar
milosh
Administrátor
Příspěvky: 959
Registrován: 28 říj 2008, 13:15
Bydliště: Ústecko

Re: Lupání ze zadní nápravy Insignia b

Příspěvek od milosh »

Marty 730
Příspěvky: 36
Registrován: 08 říj 2022, 23:49

Re: Lupání ze zadní nápravy Insignia b

Příspěvek od Marty 730 »

Díky ale tím to určitě nebude,jak jsem psal na sebevětší díře to nedělá vůbec nic,na zvlněné polní cestě taky ne,lupání se intenzivně ozývá na rovném povrchu kdy má člověk pocit že se podvozek ani nezhoupne,taky je to hodně slyšet při rozjezdu a couvání,zvláštní je taky souvislost s teplotou,dnes ráno byly 3 stupně a lupání se vůbec neozvalo,jak je přes 15 stupňů je to už slyšet víc,při letních vedrech to byl masakr
Uživatelský avatar
milosh
Administrátor
Příspěvky: 959
Registrován: 28 říj 2008, 13:15
Bydliště: Ústecko

Re: Lupání ze zadní nápravy Insignia b

Příspěvek od milosh »

Praslká pružina tlumiče?
Marty 730
Příspěvky: 36
Registrován: 08 říj 2022, 23:49

Re: Lupání ze zadní nápravy Insignia b

Příspěvek od Marty 730 »

Taky ne jak jsem psal pružiny jsou v pořádku
Sunman
Příspěvky: 1337
Registrován: 22 čer 2011, 23:06

Re: Lupání ze zadní nápravy Insignia b

Příspěvek od Sunman »

na B-čkovej Insignii som najazdil 210t km. Okrem toho že to auto je kompletne hlučné od podvozku žiadne podobné zvuky z podvozku nebolo počuť.
Vôbec klopavé alebo cvakavé zvuky som zo všetkých Oplov (spolu 10) mal len u VeCe kombíka ktorý mal cez 300t km - podobne tiež v podstate na rovnej ceste pri pomalej jazde. Boli to nejaké vyklepané gumové elementy/vodítka. Môj servis pri popise závady presne vedel kam siahnuť a zvuky odstránil.
Marty 730
Příspěvky: 36
Registrován: 08 říj 2022, 23:49

Re: Lupání ze zadní nápravy Insignia b

Příspěvek od Marty 730 »

Díky,ty zadní nápravy jsou podobně řešené,Vectru C jsem taky měl,mohl by to být ten samý problém,škoda že nevíš co přesně ti tam měnili,co si představit pod pojmem gumová vodítka nebo elementy,z principu to sedí protože guma je citlivá na změny teplot a když při nižší teplotě ztvrdne tak tak omezí pohyb který způsobuje klepání
Marek L
Příspěvky: 194
Registrován: 21 úno 2017, 16:20

Re: Lupání ze zadní nápravy Insignia b

Příspěvek od Marek L »

Ty zvuky vnímáš jakože zvenčí auta?
Možná budu mimo, ale po mé poslední zkušenosti s kabeláží v pátých dveřích na Astře, která se při vyšších teplotách víc rozvolní, bych zkontroloval vedení kabeláže, která je kdekoliv vzadu. Další věc mě napadá zda to nemůže dělat gumové lepidlo zadního skla, zda nebylo sklo např. už měněno a při kroucení karoserie to někde lupe. Mě třeba poslední dobou lehce lupe někde od zadního víka, zvuk vnímám jakože je uvnitř kabiny.
Insignia GS Dynamic 2017 - 1,5 121 kW - kůže - kompletní výhřev
Astra J ST Drive 2015 - 1,4 88 kW - Infinity - výhřev sedadel a volantu - kamera
"EX" Corsa D Sport 2014 - 1,4 74 kW
"RIP" Astra G Sportive 1998 - 1,6 74 kW
Marty 730
Příspěvky: 36
Registrován: 08 říj 2022, 23:49

Re: Lupání ze zadní nápravy Insignia b

Příspěvek od Marty 730 »

Díky za odpověď ale tohle nebude můj případ,jak jsem popisoval lupání se ozývá od zadní nápravy,je to slyšet zevnitř tak i z venku,teď při nízkých teplotách je absolutně klid,začíná to být slyšet tak od 15 stupňů,na velkých dírách to nedělá vůbec nic,naopak při plynulé jízdě nižší rychlostí po absolutně rovném povrchu je to slyšet hodně,dost to lupe i při pomalém couvání nebo rozjezdu,parodexem je že to dělá nejvic když se podvozek ani nehoupne,na rozbité polňačce je absolutní ticho,budu to řešit až se oteplí a začne to být slyšet
Marty 730
Příspěvky: 36
Registrován: 08 říj 2022, 23:49

Re: Lupání ze zadní nápravy Insignia b

Příspěvek od Marty 730 »

Zdravím,trochu oživím toto téma,protože jsem se možná dobral pátráním na německém a polském Insignia fóru k pravděpodobné příčině lupání zadní nápravy na mé Insignii při vyšších venkovních teplotách.Ještě předešlu že jsem tento problém řešil i s autorizákem když jsem byl na výměně rozvodů,zkontrolovali komplet zadek a žádnou vůli nenašli,v té jejich technické podpoře vyhledali,že tímto trpí více aut s podobným nájezdem ale výrobce příčinu nezná a doporučuje výměnu všech silentbloků a tlumičů v ceně několika desítek tisíc kč,prý to je prostě vlastnost po určitém nájezdu.Na obou zahraničních fórech se shodují v tom,že příčinou je pružné kovogumové pouzdro v kterém je šroubkem uchyceno spodní rameno do ocelového tělesa náboje kola.Opel samozřejmě samotný silenblok,který lze jednoduše přelisovat,nenabízí…takže prodává jedině komplet těleso náboje se silentblokem.Na jednu stranu auta sranda za cca 10tis.kč.Ale zároveň na německém fóru byl člověk,který už měl za sebou výměnu samotných silenbloků a uvedl tam výrobní číslo,pro Opel je dělají tři výrobci,u některých prodejců autodílů je mají v nabídce ale jsou bohužel nedostupné,známý který prodává autodily mi potvrdil,že ani on je momentálně není schopen nikde sehnat pravděpodobně z důvodu že jsou vyráběny pouze pro Opel,ale občas se asi stane že nějaké autodily pár kusů získají.I několik majitelů Insignií v Německu je sehnalo samostatně,cena za kus se pohybuje od 15 do 30 Euro.Projel jsem na netu vše u nás i v zahraničí,jediné dostupné jsou nějaké čínské náhrady z Aliexpresu,to si tam ale mohu radši nechat ty staré.Nakonec jsem sehnal dva kusy originálních silenbloků z prvovýroby na východ od našich hranic a čekám zda dorazí.Úplně jsem z němčiny nepochopil co se se silenbloky stane,že začnou při vyšší teplotě vydávat takové zvuky,ale jak jeden člověk psal tak se pravděpodobně středová trubička odtrhne od okolní gumy a jak při vyšší teplotě guma změkne tak pohyb trubky v ní způsobuje tento zvuk.Problém je že to prý bez demontáže nejde vidět ani poznat.Mám tohle auto rád,ale malé množství náhradních dílů v náhradách mě celkem štve.
Odpovědět

Zpět na „INSIGNIA – Podvozek a řízení“