Time to say goodbye

Moderátor: Moderátoři

OnMi
Příspěvky: 466
Registrován: 11 úno 2013, 20:54
Bydliště: JM kraj

Time to say goodbye

Příspěvek od OnMi »

20240413_185434.jpg
Nase Astra K ma ode dneska noveho majitele a tak se po vice jak 30 letech uzavrela era naseho zivota se znackou Opel.
F-Opel uz neni nic pro nas, takze se po 30 letech opet vracime tam, kde jsme zacinali - Skoda.
Jen to neni Skoda 120LS (M) MY1984, ale neco trochu vice energickeho (elektrickeho) - viz podpis.

Klubaci, Opel FANS, bylo nam tu s Vami dobre, ale nastal cas rici sbohem.

OnMi
Škoda Enyaq Sportline iV 80 MY2023
Škoda Superb III Combi 2.0TDI MY2017
ex Astra K Innovation 1.4T MY2016.5
ex Vectra C Caravan COSMO Z19DTH MY2008
ex Astra G 1.6 16V MY2000
ex Vectra A 1.7TD MY1994
Reklama
 

Uživatelský avatar
milosh
Administrátor
Příspěvky: 944
Registrován: 28 říj 2008, 13:15
Bydliště: Ústecko

Re: Time to say goodbye

Příspěvek od milosh »

Máš recht, nové oply mi už taky nic moc neříkají, ale Škodě se pořád bráním :lol:
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 1809
Registrován: 01 úno 2012, 09:35
Bydliště: kutnohorskokolínské pohraničí

Re: Time to say goodbye

Příspěvek od Colommbo »

Mně neříkají nic prakticky všechny moderní vozy a tedy se jim budu zubynehty bránit, dokud to jen trochu půjde... :P
W124 E320 R6 Coupé 1994
Uživatelský avatar
westler
Příspěvky: 295
Registrován: 08 dub 2018, 10:46

Re: Time to say goodbye

Příspěvek od westler »

No popravdě K-áčko má už 6 let, na další Opel to moc nevidím (rád bych, ale žádný model mne nezaujal, zejména si nevyberu motor). Elektrika je pro mne passé protože nemám garáž ani stání blízko bydliště, možná plug-in hybrid, ale odrazuje mne malá nádrž a nesmyslný cenový příplatek. Škodě se bráním taky, možná Seat/Cupra, ale zase stran servisu jasně vede Škoda. Ford ani "francouzi" ee, krom prémiovek zbývá už jen Hyundai/Kia. Mazda je předražená a malý kufr (pro kočárek). Nevím no, poraďte :lol:

Autorovi tématu hodně štěstí :)
Astra K ST, 2018, 1.6T AT
EX Astra H, 2009, 1.6 Easytronic
Uživatelský avatar
milosh
Administrátor
Příspěvky: 944
Registrován: 28 říj 2008, 13:15
Bydliště: Ústecko

Re: Time to say goodbye

Příspěvek od milosh »

Mno, ja byl o vikendu v Polsku pro nahradni prevodovku a ridil jsem 400km kamose superba III, jako to je super kocar, ale kdo ma na opici musi mit i na banany a obavam se, ze to uz by bylo trosku jina cena nez pri servisu staryho opla.
Uživatelský avatar
Herr Blitz
Příspěvky: 80
Registrován: 24 črc 2023, 11:09
Bydliště: Lázně Toušeň

Re: Time to say goodbye

Příspěvek od Herr Blitz »

Při nemožnosti se plně elektrifikovat je řešením hybrid. A ač já bych si to nikdy nekoupil, tak TOYOTA tenhle systém umí vyrobit nesmrtelně. Bohužel ho neumí odhlučnit na moje uši, které slyší i ultrazvuk (bez legrace). Takže vyzkoušet jestli bude vyhovovat prostorem, projevem a hlukem a pokud ano, tak po stránce výdrže techniky není čeho se bát.
25. (OPEL 2.) Astra PHEV GS line
24. (OPEL 1.) Mokka-e Ultimate
Sunman
Příspěvky: 1337
Registrován: 22 čer 2011, 23:06

Re: Time to say goodbye

Příspěvek od Sunman »

Ja som po 20 rokoch Opla skončil v roku 2022 a preskočil k Škode.
Škoda.
Po 150tkm stačilo. Auto sice mechanicky jazdí v pohode, ale prakticky každý deň nejaký alarm - neustále resety aby fungovali senzory, asistenti, navigácia, k tomu neskutočný prievan v aute.... To som v žiadnom z Oplov nezažil, navyše každá drobnosť znamená niekoľkodenné bádanie v servise aj keď je to po známosti.

Ďalší F-Opel to už nebude ale Škoda určite tiež nie.
Všetkým šťastnú ruku pri výbere.
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 1809
Registrován: 01 úno 2012, 09:35
Bydliště: kutnohorskokolínské pohraničí

Re: Time to say goodbye

Příspěvek od Colommbo »

Taky jsem oplíky jezdil téměř dvacet let (duben 2000 až prosinec 2019) a užíval si každý kilometr. Měl jsem však oplí AUTA v nejlepším slova smyslu, dvě Omči - áčkovou 2.6i R6 dualram z roku 1991 a pak béčkový facelift 2.6 V6 z roku 2001. A věřím tomu, že kdyby mi druhou Omču těsně před Vánoci 2019 v Pardubicích nerozmlátil nepozorný řidič Golfu, jezdím s ní spokojeně dodnes. Když jsem pak sháněl jiný vůz, jednak pěkné Omči nikde nebyly a druhak jsem si uvědomil, že čtvery dveře už vlastně nepotřebuju, a obrovská náhoda mi přihrála současné kupé. V některých ohledech je lepší než Omči, přesto na ně vzpomínám s láskou a nedám na ně dopustit. :)
17042024626-001.jpg
W124 E320 R6 Coupé 1994
milans
Příspěvky: 41
Registrován: 29 říj 2008, 17:45

Re: Time to say goodbye

Příspěvek od milans »

Tak potom je jasným favoritom Ford Kuga, full hybrid.

Herr Blitz píše: 28 kvě 2024, 15:07 Při nemožnosti se plně elektrifikovat je řešením hybrid. A ač já bych si to nikdy nekoupil, tak TOYOTA tenhle systém umí vyrobit nesmrtelně. Bohužel ho neumí odhlučnit na moje uši, které slyší i ultrazvuk (bez legrace). Takže vyzkoušet jestli bude vyhovovat prostorem, projevem a hlukem a pokud ano, tak po stránce výdrže techniky není čeho se bát.
Uživatelský avatar
milosh
Administrátor
Příspěvky: 944
Registrován: 28 říj 2008, 13:15
Bydliště: Ústecko

Re: Time to say goodbye

Příspěvek od milosh »

To uz radsi Toyotu hybrida 8-)
Odpovědět

Zpět na „Pokec“