Spokojenost s Astrou

Zde projednáváme co se jinam nehodí.

Moderátoři: Astra - R@SAG, mattonecz, klm121, Moderátoři

Odpovědět
Martin_CZ
Příspěvky: 30
Registrován: 25 srp 2016, 16:22

Spokojenost s Astrou

Příspěvek od Martin_CZ »

Zajímalo by mě, jak hodnotíte novou Astru, jestli jste rádi za to, že jste si vybrali právě ji, co vás na ní nejvíce štve, co je naopak super. Bylo by také fajn, kdybyste napsali co vás u auta mrzí, že jste si nedoobjednali, případně jaký prvek výbavy je podle vás k ničemu.
Opel Astra K - Innovation, 1,4 T (92 Kw)
Reklama
 

revive
Příspěvky: 53
Registrován: 02 dub 2016, 22:16

Re: Spokojenost s Astrou

Příspěvek od revive »

Ohladom Innovation:

zbytocny je podla mna svetelny senzor, nereaguje prave moc "inteligentne" a meranie odstupu od auta iduceho pred autom.


Fajn veci su - dazdovy senzor, bezklucove odomykanie/zamykanie, autohold + elekticka parkovacia brzda, ovladanie viacerych veci na volante + PC na packe, uplne dostatocny motor aj v kopcoch a dialniciach, samostmavovacie zrkadlo, kozou alebo kozenkou (popisuju to ako automobilova koza) calunene kraje sedadiel, bedrova opierka nastavitelne v dvoch bodoch, parkovaci senzor nakolko vyhlad dazadu nie je nic moc (hlavne vecer, ale to je aj z dovodu folii).

Co ma mrzi, ale da sa s tym zit: neosvetlena/necalunena skrinka pred spolujazdcom (toto som v VW mal), len jedno svetlo v batozinovom priestore, mensi kufor s dojazdovym kolesom (s tym som pocital uz pred kupou), zly vyhlad na semafor nakolko tam dost zavadzia dazdovy senzor, svetelny senzot,...a dost siroke predne stlpiky, za kt. sa dokaze "skryt" aj auto na krizovatke.

Co ma stve - zvlastne spravanie prednej napravy na urcitych nerovnostiach (popisuju to aj na nemeckom fore) a odskakovanie zadku na nerovnostiach v zakrute a somozrejme monitorovanie tlaku v pneu respektive cena ventilikov . :(

Vo vseobecnosti som vsak spokojny, auto zatial nema ziadne vyrazne negativa/poruchy.

Toto su moje subjektivne postrehy, kazdy to moze vnimat inak ;) , kazdemu vyhovuje nieco ine.
Opel Astra 1.4 turbo Innovation, 110kW, M6, 16"ky
Uživatelský avatar
mattonecz
Moderátor
Příspěvky: 2267
Registrován: 06 čer 2016, 16:19
Bydliště: Praha

Re: Spokojenost s Astrou

Příspěvek od mattonecz »

senzor funguje jak kdy, ale zas tak mě to nevadí, stěrače fungují slušně.

auto sedí krásně na dobrý silnici, na dírách to odskakuje dost no, ale nemám ani wattův přímovod a vlastně i vepředu je to docela primitivní zavěšení.
za tuhle cenu tam mohli aspoň ten watt dát, zvlášť když si ho cení jen na +6000 nebo kolik (kokoti)

co mě štve je to, že to vevnitř vrže snad na 20 místech.
a hlavně tedy to cukání motoru, kvůli kterému jsem už objednán do servisu

taky mě štve, že motor 1.4T 125k žere víc než 1.6T 200k :D

pak je moje blbost, že sem koupil enjoy s příplatky za cenu inovace v základu, což by ale bylo lepší.

spíš sem se celkově unáhlil a možná mohl koupit něco úplně jinýho.

astra je určitě nejhezčí, ale ne nejlevnější ani nejlíp vybavená za dané peníze
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex 2022 Audi Q5 50 TDI - 3.0 V6 TDI 210kw
ex 2016 Astra 1.4T 92KW
Martin_CZ
Příspěvky: 30
Registrován: 25 srp 2016, 16:22

Re: Spokojenost s Astrou

Příspěvek od Martin_CZ »

Je pravda, že VW group má tyhle praktická, řekněme simply clever řešení jako lampičky, úchytky v kufru apod. řešená asi nejlíp, ze všech EU automobilek, nicméně oni zase šetří na jiných věcech, takže to je holt o výběru a preferencích...

Co se týče kvality zpracování a toho probíraného problému s motrorem, věřím, že tím, že výroba probíhá teprve prvním rokem, tak tohle jsou určité porodní bolesti, které se odladí...
Opel Astra K - Innovation, 1,4 T (92 Kw)
Uživatelský avatar
klm121
Moderátor
Příspěvky: 125
Registrován: 15 pro 2009, 15:44

Re: Spokojenost s Astrou

Příspěvek od klm121 »

Ja som s astrou zatial velmi spokojny, aj ked mam len nejakych 5000 km.
Vynikajuce su matrixy (po presadnuti do zafiry s xenonmi mam pocit, ze xenon je zlty :D ), takisto ukazkovy je velky displej, ci uz prostredim alebo rozlisenim. Pacia sa mi rychlo sa zohrievajuce sedadla a volant. Aj priestoru na nohy je dostatok.
Co ma sere je, ze vzdy su aktivne parkovacie senzory, aj ked mam neutral pri nastartovani a parkujem pri stene, tak to zacne ziapat. To povazujem za najvacsi minus celeho auta. Nedotiahnuta (alebo skor dosledok setrenia) je neosvetlena skrinka pred spolujazdcom, absolutne ziadny vyhovujuci odkladaci priestor na okuliare. Aj radiaca paka by mohla mat na moj vkus kratsie drahy, dokonca obcas, ked sa potrebujem odniekial rychlo odpichnut a zaradit, tak pri preradeni z 1 na 2 uplne nezapadne "na miesto" a vyda to zvuky akoby sla prevodovka vyskocit z auta. Podvozok sa neda porovnavat s podvozkom zafiry tourer (aj ked je pravda, ze porovnavam obyc tlmice s adaptivnym podvozkom), tam je pohodlnejsi aj lepsie drzi, co alemozu sposobovat aj sirsie gumy.
Lutujem, ze som neobjednal dvojicu usb na nabijanie a cuvaciu kameru. Ta chyba hlavne v meste, ked clovek potrebuje vycuvat z kolmeho parkovacieho miesta na ulicu a absolutne nie je vidiet, ci nieco nejde.
To je tak asi vsetko zatial, celkovo som velmi spokojny, predtym som jazdil passat B7 a astra je celkovo proste lepsie auto. Ale na druhu stranu, ked porovnavam astru K a zafiru tourer, tak mi pride lepsia zafira, astra je v niektorych veciach odflaknuta :)
Opel Insignia B Sports Tourer Business Inovation 2.0 CDTi 2019 (154 kW) Automat 4x4
Opel Zafira Tourer Cosmo 2.0 CDTi 2015 (125 kW) Automat
Opel Meriva B Cosmo 1.6 CDTi 2014 (100 kW)
Opel Astra J Sports Tourer Cosmo 2.0 CDTi 2015 (121 kW) - ex
Uživatelský avatar
Andrej
Příspěvky: 115
Registrován: 28 srp 2016, 22:40

Re: Spokojenost s Astrou

Příspěvek od Andrej »

Největší plusy na moji Astře jsou :
:arrow: dobrý tah, celkem solidní spotřeba ( průměr 5,6 i svižnou jízdou), pěkný interiér a exteriér, je prostě líbivá. Taky velký kufr a místo uvnitř auta. Displej je velký pěkný, reaguje dobře.

Největší mínusy:
:arrow: při prudké akceleraci se objevuje cukání (viz jiné téma) a taky nějaký hrkavý, rezonující zvuk (třeba jen u mne? :roll: ) Schránka u spolujezdce je opravdu maličká, moc se do ní nevejde, ty sluneční brýle jsou fakt problém, pokud je teda neodložím do loketky :P Taky postrádám zadní kamerku, ta by se mi ve městě šikla, protože Sports Tourer je dlouhá kráva a dozadu, skrz zadní okénko, fakt moc nevidím. (proto uvažuji o dodatečné montáži, snad nebude cena za práci tak velká pálka)
Astra K, ST 1.4T (92Kw) Enjoy + sady gumových a velurových koberečků :-)
Uživatelský avatar
mattonecz
Moderátor
Příspěvky: 2267
Registrován: 06 čer 2016, 16:19
Bydliště: Praha

Re: Spokojenost s Astrou

Příspěvek od mattonecz »

to trhání i zvuk je asi u všech 1.4T

trhání řeší i ve fóru o Jčku, i když tam je starší verze motoru.

spíš to je o tom, že někdo si toho ani nevšimne, než že by to nedělalo :D
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex 2022 Audi Q5 50 TDI - 3.0 V6 TDI 210kw
ex 2016 Astra 1.4T 92KW
Uživatelský avatar
Mirďa
Příspěvky: 112
Registrován: 17 lis 2008, 17:35

Re: Spokojenost s Astrou

Příspěvek od Mirďa »

Já jsem zatím spokojen, i když zatím nemám moc najeto,jen přes 2000km, střídám to s kolem, tak nějaké postřehy jsou.

motor je na to že má být nejslabší docela svižný, zatím netrpí žádnými neduhy, nemá prodlevy, žádné škubání,
na plyn reaguje okamžitě a docela slušně slušně od 3000ot. akceleruje. Turbo mi zatím nechybí. +
Co se týče spotřeby, tak i při svižnější jízdě zatím do 6litrů. +
Co se týče přední nápravy, taky se mi zdálo že v ostřejších zatáčkách uskakuje, ale pneu bylo z výroby nafoukáno na eco 3/3 upustil jsem to na 2,2/2,2 a již je to v pohodě a drží to opravdu slušně :)
Řazení je přesné a bezproblémů.
Výhled z vozu +
Ve vnitř hodně místa a celkem pohodlné sezení i v základu +
Výkon světel, mi stačí +
Zatím nic nevrže ani žádné pazvuky. +
IntelliLink R4.0 včetně android auto a zobrazování stanic s RDS bez problémů. +
Žádné pakety jsem tam nedával, pro mě +

a jako - je u mě nesmyslně umístěno usb v opěrce, řešil jsem se servisem, jestli by nešlo předělat někam dopředu kvůli připojení telefonu a android auto, používám jej i jako kameru a 3m kabel, který je o.k. nejde úplně schovat, je krátký, 4m se nedělá a 5m nepřenese grafiku a spojení spadne. Nejdříve tvrdili není problém,ale pak z toho vycouvali, prý složité, pletená kabeláž atd. -
u mě zatím trošku hlučnější stěrače, snad se zajedou -
vnitřní plasty mimo palubku se mi zdají dosti náchylné na poškrábání -
málo úložného prostoru uvnitř + držák na brýle chybí -
dochlazování motoru po jízdě, asi to tak má být, zatím ventilátor vždy vypne, uvidíme v zimě.
No jinak se asi šetří všude a na všem, ale zatím mě žádný opel nikdy nezklamal a nikde nenechal, člověk by mohl polemizovat jaké by to bylo kdybych si koupil......
Co mě mrzí, že jsem nedal zatmavená okna, ale časem to vyřeší fólie :)

Taky jsem uvažoval o I30 nebo Ceedu, ale jsem spokojen s tím co jsem v dané částce vybral a zatím volby nelituji :D
Tak ať nám to všem ku spokojenosti jezdí ;)
Opel Astra K enjoy 1,4 74kw, Red Power + mlhovky+ park.sensory
Uživatelský avatar
mattonecz
Moderátor
Příspěvky: 2267
Registrován: 06 čer 2016, 16:19
Bydliště: Praha

Re: Spokojenost s Astrou

Příspěvek od mattonecz »

nemáš turbo a máš klid :)

tak uvidíš jestli se to rozvrže nebo máš novější a lepší verzi:)

Korejce fuj, když už tak jako konkurenci vidím focus/golf/leon/octavia/megane
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex 2022 Audi Q5 50 TDI - 3.0 V6 TDI 210kw
ex 2016 Astra 1.4T 92KW
Martin_CZ
Příspěvky: 30
Registrován: 25 srp 2016, 16:22

Re: Spokojenost s Astrou

Příspěvek od Martin_CZ »

mattonecz píše:nemáš turbo a máš klid :)
Korejce fuj, když už tak jako konkurenci vidím focus/golf/leon/octavia/megane
S tímhle nezbývá než souhlasit, před objednáním Astry jsem seděl ve všech zmíněných autech a musím říct, že Hyundai na mě z nich působil nejlaciněji. Je to takový zvláštní mix docela vysoké výbavy a všelijak zpracovaného interiéru, korunovaný hrozným motorem.
Opel Astra K - Innovation, 1,4 T (92 Kw)
Odpovědět

Zpět na „Astra K - Pokec“