Corsa C - blinkry

Moderátor: Moderátoři

grapherx
Příspěvky: 25
Registrován: 12 úno 2011, 21:08

Corsa C - blinkry

Příspěvek od grapherx »

Zdravím,
dnes při výměně předních světlometů, mi nastal problém s blinkry.
Když dám blinkr vlevo nebo vpravo, tak na palubovce bliká a tiká rychle a venku vůbec nebliká. Když dám trojúhelník, tak tiká a bliká na palubovce normální rychlostí, venku blinkry stále neblikají. Neblikají dokonce ani když auto na dálku odemknu nebo zamknu. Když tam napojím předchozí světlomety je to stejné. Než jsem vyměnil světla tak to jelo v pořádku. Pojistky jsem kontroval a všechny jsou v pořádku. Nenapadá někoho čím by to mohlo být?
Díky
Opel Corsa C 1.4 16V
Reklama
 

Uživatelský avatar
ernst
Příspěvky: 633
Registrován: 23 črc 2011, 16:18
Bydliště: Mikulov -Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Corsa C - blinkry

Příspěvek od ernst »

no.. bud jsi nezapojil zásuvky nebo máš špatné žárovky(což by blo dost divny)... popřípadě by to mohla být kabeláž a neblikají ti jen přední nebo i zadní? pokud i zadní tak bych asi hledal problém v pojistkách (lepčsí je jednu po druhe vytahnout a zkontrolovat popř proměřit.. taky jsem takto jednou bádal proč mi něco nejede a ona pojistka i když zvrchu vypadala ok :D) nebo ukostření.. zkus proměřit kostru a (+) co jde přímmo do žárovky.. a podle toho uvidíš co je špatně
Astra F 1,6 8v původně 52kW (X16SZ) r.v.1995
grapherx
Příspěvky: 25
Registrován: 12 úno 2011, 21:08

Re: Corsa C - blinkry

Příspěvek od grapherx »

Vše by mělo být zapojené, bylo to několikrát kontrolováno. Přestali blikat úplně všechny (přední, boční i zadní). Všechny pojistky jsem prošel a vypadali OK. Když vytáhnu 7,5A pojistku na 3 pozici, což by měla být podle návodu na výstražné světla. Tak přestane být slyšet při zapnutých výstražných přepínání relátka, takže ta pojistka bude asi v pořádku. Když jsem procházel celé el. schéma tak jsem zjistil, že by to mělo být celé průchozí, protože na palubovce indikace bliká a ta má stejný výstup ze všech relátek, jako žárovka.
Přílohy
Legenda k schématu
Legenda k schématu
2.png (115.15 KiB) Zobrazeno 7578 x
1.png
1.png (123.65 KiB) Zobrazeno 7578 x
Opel Corsa C 1.4 16V
Uživatelský avatar
Mike.S
Příspěvky: 249
Registrován: 01 lis 2008, 22:47
Bydliště: Slovácko - Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: Corsa C - blinkry

Příspěvek od Mike.S »

jde Ti napětí na patice žárovek? co to relé, je v pořádku? to bude chtít multimetr do ruky a měřit a měřit
Old cars:
Škoda 120L
Škoda Felicia Combi LXi

Actual car:
Obrázek
..........Holden Zafira|1.8 16V|Z18XE|by Mike.S.........
grapherx
Příspěvky: 25
Registrován: 12 úno 2011, 21:08

Re: Corsa C - blinkry

Příspěvek od grapherx »

Multimetr mám, takže dneska půjdu měřit. Divné ale je, že i když tam vrátím ty původní světla, tak to taky nejde.
Opel Corsa C 1.4 16V
Uživatelský avatar
ernst
Příspěvky: 633
Registrován: 23 črc 2011, 16:18
Bydliště: Mikulov -Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Corsa C - blinkry

Příspěvek od ernst »

v tom případě by to mohla být někde přerušená kabeláž.. což asi nebude páč levá a pravá strana má svoje drátky, takže asi zkontroluj funkci toho relátka.(múže mít opálený kontakty)
Astra F 1,6 8v původně 52kW (X16SZ) r.v.1995
grapherx
Příspěvky: 25
Registrován: 12 úno 2011, 21:08

Re: Corsa C - blinkry

Příspěvek od grapherx »

Vrátili jsem se od auta, a stále problém přetrvává. Pojistka je v pořádku, všechny ostatní taky (vše proměřeno multimetrem). Relátka nad pojistkovou skříní u řídící jednotky cvakají, prozkoušeli jsme je a také fungují. Měřili jsme napětí na konektoru do světla a tam žádné nebylo, ani při zapnutí blinkrů. Nenapadá někoho co by to mohlo ještě způsobovat? Díky
Opel Corsa C 1.4 16V
Uživatelský avatar
Mike.S
Příspěvky: 249
Registrován: 01 lis 2008, 22:47
Bydliště: Slovácko - Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: Corsa C - blinkry

Příspěvek od Mike.S »

v tom případě běž po drátech od světla a v každém konektoru měř napětí, někde musíš míc něco rozpojeného nebo přerušený vodič, jinak to nevidím
Old cars:
Škoda 120L
Škoda Felicia Combi LXi

Actual car:
Obrázek
..........Holden Zafira|1.8 16V|Z18XE|by Mike.S.........
Uživatelský avatar
ernst
Příspěvky: 633
Registrován: 23 črc 2011, 16:18
Bydliště: Mikulov -Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Corsa C - blinkry

Příspěvek od ernst »

jak říká mike.S zkontrolovat vodiče a nebo ještě vyzkoušej popř pokud můžeš zkusit vyměnit z jiné corsy tlačítko výstražných... ... a jestě jedna věc stalo se ti to při výměně světel nebo jsi na autě dělal ještě něco?
Astra F 1,6 8v původně 52kW (X16SZ) r.v.1995
Uživatelský avatar
Mike.S
Příspěvky: 249
Registrován: 01 lis 2008, 22:47
Bydliště: Slovácko - Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: Corsa C - blinkry

Příspěvek od Mike.S »

tlačítko výstražných na to asi nebude mít vliv, problém bych spíš viděl v multi-timeru ...
Old cars:
Škoda 120L
Škoda Felicia Combi LXi

Actual car:
Obrázek
..........Holden Zafira|1.8 16V|Z18XE|by Mike.S.........
Odpovědět

Zpět na „Corsa C“