aktualizace navigace opel DVD800 2010/2011

Informace ohledně aktualizací, DVD mechanik a jiných multimedií a elektroniky

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
milosh
Administrátor
Příspěvky: 950
Registrován: 28 říj 2008, 13:15
Bydliště: Ústecko

Re: aktualizace navigace opel DVD800 2010/2011

Příspěvek od milosh »

jgoldman: uz i na me cd70 v astre h neni problem navigovat na body zajmu ci je primo na mape zobrazit, takze spis bude chyba mezi volantem a sedackou :lol:
Reklama
 

jgoldman
Moderátor
Příspěvky: 295
Registrován: 03 led 2011, 00:26

Re: aktualizace navigace opel DVD800 2010/2011

Příspěvek od jgoldman »

Tak pro jistotu jsem si sedl do auta a opět hledal v nastavení. POI body se mi na obrazovce sice zobrazují ale nemohu je ve vyhledávání zobrazit ( to jest když chci jet do bodu zájmu). To jest že bych v mém případě chtěl jet třeba do nemocnice v Brně a nevím adresu tak na každé normální navigaci se mi zobrazí seznam nemocnic v daném městě a tak je to u restaurací, benzínek, motelů, autoservisů atd. To je právě to, co se zobrazuje tehdy když mi dojde nafta a pak mi to teprve dá možnost najít nějaký POI bod (například benzínku a to je prostě uživatelsky špatně). To bych naopak očekával u vavigace za 2000,-Kč a ne v této kategorii.
Třeba někde dělám opravdu chybu já :lol: , tak mi pánové poraďte kde například při poruše vyhledám Opel servis na trase na které jedu. Když si na navigaci DVD800 nastavím zobrazení abych viděl na monitoru více tak tzv. POI body zmyzí a to je taky špatně. :roll:
Mimochodem v mém případě vyhledávám Opel servis opravdu častěji než je zdrávo. :oops:
Sunman
Příspěvky: 1337
Registrován: 22 čer 2011, 23:06

Re: aktualizace navigace opel DVD800 2010/2011

Příspěvek od Sunman »

jgoldman: tak to že ti dovolí hľadať pumpu len keď nemáš benzín je celkom dobre vymakaná funkcia. Aspoň ťa to neotravuje zastavovať len tak pre nič za nič na čerpačkách.
Horšie je, že keď chceš nemocnicu (napr. navštíviť kamaráta, ktorý tam pracuje alebo leží) musíš se nejprv říznout alebo si spôsobiť iné poranenie ktoré Insignia identifikuje. Zlomeniny ("vyjma otevřené") sa musia hlásiť u dovozcu Opel CS, ktorý potom cez satelit aktivuje vyhľadávanie.
Tomu hovorím starostlivosť o zákazníka :D

Teraz vážne: myslím, že asi niekde robíš chybu. Takto to predsa nemôže fungovať.
Mám sice o navigáciu na najbližšie 2 roky vystarané, pretože oplovskou som pohrdol, ale nedá mi neopýtať sa:
- dá sa do Opel navigácie nahrať napr. cesta na dovolenku zostavená v PC v kľude doma?
- dajú sa do Opel navigávie nahrať POI, ktoré si sám vytvorím? Používame takto v Garminoch jednotnú databázu zákazníkov s adresami, kontaktami, telefonmi (pretože Garmin vie vytočiť zároveň telefonne číslo ktoré je v navigácii), vybraných hotelov, reštaurácií, ktoré používame u našich zákazníkov, exity z diaľnice aby sme mohli odbočiť v prípade havárie na diaľnici a v neposlednom rade keďže všetci máme Ople tak aj všetky opel servisy s otváracími hodinami a prípadnými hot line?
Clone
Příspěvky: 66
Registrován: 23 zář 2011, 10:42

Re: aktualizace navigace opel DVD800 2010/2011

Příspěvek od Clone »

Sunman: No právě že takto to dnes funguje jak říkáš u Garmina, Tomtoma, iGO8 a iGO Primo, a dokonce už i u Navigona. Všude se dají dodat vlastní POI a dá se v nich hledat. Auto - a tudíž ani navi zatím nemám, tak nemůžu bohužel posoudit.
Takže - buďto dělá jgoldman nějakou chybu, nebo to navi neumí, což je mi divné. Asi bude nejlepší, když někdo, kdo navi má, napíše přesný postup, jak své POI aktivoval, nebo alespoň ty POI, co už v navi jsou.

jgoldman: když ti POI zmizí při oddálení mapy (abys viděl více), nepomohlo by v případě zájmu o POI na chvíli tu mapu zase přiblížit?

Jinak bych tipoval, jelikož co jsem zatím četl, veškerá data kolem navigace se čtou asi přímo z CD či DVD. Netuším, jestli jsou nějaká data taky uvnitř přístroje. A jestli to je opravdu jen na DVD, tak bych pochyboval, že se dají přidávat vlastní POI.
Sunman
Příspěvky: 1337
Registrován: 22 čer 2011, 23:06

Re: aktualizace navigace opel DVD800 2010/2011

Příspěvek od Sunman »

Tak čítam v knižke:
- POI body sú aktívne vždy, všetky. Je ich možné triediť a zadávať rôzne kritéria (napr. nájdi len Shellky, nájdi len tie, čo ležia priamo na diaľnici apod.). Pri výstrahe, že je málo paliva navigácia automaticky ponúkne hľadanie najbližšej pumpy.
- pamäť navigácie je zdá sa pomerne malá (príklad na obrázku ukazuje 1,26GB prázdnej pamäte, tak snáď 2GB ?) a dá sa do nej nahrať vždy len časť mapových podkladov. Tieto treba po vložení DVD vždy vybrať.
- POI sa samozrejme nedajú nijako editovať zvonka, spôsobom, že si to nachystám v PC a naládujem
- u CD800 možno vytvoriť napr.10 trás a uložiť ich. Ale musí sa to robiť priamo v aute. T.j. nie že v kľude doma pri PC si otestujem, ktoré trasy chcem a potom to prenesiem.
jgoldman
Moderátor
Příspěvky: 295
Registrován: 03 led 2011, 00:26

Re: aktualizace navigace opel DVD800 2010/2011

Příspěvek od jgoldman »

RE Clone:
jgoldman: když ti POI zmizí při oddálení mapy (abys viděl více), nepomohlo by v případě zájmu o POI na chvíli tu mapu zase přiblížit?

Jinak bych tipoval, jelikož co jsem zatím četl, veškerá data kolem navigace se čtou asi přímo z CD či DVD. Netuším, jestli jsou nějaká data taky uvnitř přístroje. A jestli to je opravdu jen na DVD, tak bych pochyboval, že se dají přidávat vlastní POI.[/quote]

k bodu jedna: když mapu přiblížíš, tak s mapou nemohu po trase hýbat a má vybraný pouze bod kde právě jsi, což je zase chyba :(

V navigaci vozím DVD pořád a mám komplet nahrané mapové podklady ve vestavné paměti NAVI . Pravděpodobně to je opravdu neschopnost navigace a nebude zřejmě problém mezi ,,volantem a pedály" :lol:

Hudbu pouštím pouze z USB-flashky která je v loketní opěrce a zvládne hafo muziky ;)
jgoldman
Moderátor
Příspěvky: 295
Registrován: 03 led 2011, 00:26

Re: aktualizace navigace opel DVD800 2010/2011

Příspěvek od jgoldman »

Sunman píše:Tak čítam v knižke:
- POI body sú aktívne vždy, všetky. Je ich možné triediť a zadávať rôzne kritéria (napr. nájdi len Shellky, nájdi len tie, čo ležia priamo na diaľnici apod.). Pri výstrahe, že je málo paliva navigácia automaticky ponúkne hľadanie najbližšej pumpy.
- pamäť navigácie je zdá sa pomerne malá (príklad na obrázku ukazuje 1,26GB prázdnej pamäte, tak snáď 2GB ?) a dá sa do nej nahrať vždy len časť mapových podkladov. Tieto treba po vložení DVD vždy vybrať.
- POI sa samozrejme nedajú nijako editovať zvonka, spôsobom, že si to nachystám v PC a naládujem
- u CD800 možno vytvoriť napr.10 trás a uložiť ich. Ale musí sa to robiť priamo v aute. T.j. nie že v kľude doma pri PC si otestujem, ktoré trasy chcem a potom to prenesiem.
POI body si můžeš (zobrazení) i vypnout to ano, ale divný je proč už když tam jsou tak se ukážou až když dochází palivo. Já na benzínku chodím i nakupovat nebo na záchod a ohledně třeba vyhledávání nemocnic tak to je docela důležitá věc. Navíc pracuji pro zdravotnictví a když jezdím do nemocnic tak na ostatních navigacích je to docela příjemná záležitost .
Na mojí motorce mám GARMINA a to je prostě ,,nebe a dudy"
Clone
Příspěvky: 66
Registrován: 23 zář 2011, 10:42

Re: aktualizace navigace opel DVD800 2010/2011

Příspěvek od Clone »

No já už o té origoš navi četl tolik špatného, že bych si ji do auta vůbec nedával, kdybych neušetřil pouho pouhé 3000 Kč. Kvůli "balíčkům".
Jinak těžce uvažuji o té navi, co jsem tu dával odkaz. Takže až si jednou očuchám tu origoš, záleží jak moc mě vytočí. Pak asi poletí. Jinak navigací na sklo mám několik, ale to právě nechci takto řešit.
PŘESTO SI TU ORIGOŠ NĚKTEŘÍ I POCHVALUJÍ :oops:
jgoldman
Moderátor
Příspěvky: 295
Registrován: 03 led 2011, 00:26

Re: aktualizace navigace opel DVD800 2010/2011

Příspěvek od jgoldman »

Jestli ti mohu doporučit tak jdi do toho neoriginálu.
Clone
Příspěvky: 66
Registrován: 23 zář 2011, 10:42

Re: aktualizace navigace opel DVD800 2010/2011

Příspěvek od Clone »

Chceš tedy říct, že originál mě ničím milým nepřekvapí??? Bohužel ho budu mít, a nemám tucha, co s ním, kdybych šel do toho neoriginálu. Kdybych tak jenom tušil :oops: , jestli nepřijdu o nějaké funkce či zobrazení něčeho přímo z auta......
A z jakého důvodu do toho nejdeš ty? Jsi spokojen? To bys mi asi nedoporučoval něco jiného.
Odpovědět

Zpět na „INSIGNIA – Autorádia + navigace + elektronika“