INSIGNIA - CHIPTUNING

Úpravy od motoru až po plasty

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
izerS18
Příspěvky: 91
Registrován: 26 zář 2011, 16:11
Bydliště: Praha 4

Re: INSIGNIA - CHIPTUNING

Příspěvek od izerS18 »

Ahoj.
Poslední dotaz před chipem.

Když udělám chip (BSR či Autochip - což teď vychází super), tak po přehřátí SW v řídící jednotce, je třeba dělat nějaké updaty?
Nebo není třeba nic řešit, dokud mi v opelu třeba dají nový SW.
Jde mi o to, zda není třeba nutné každé dva roky sw přehrávat a zda jde o trvalou úpravu...
Opel Insignia 2.0CDTI 118kw @ 185Hp - 3800rpm / 420Nm - 2700rpm
Reklama
 

Clone
Příspěvky: 66
Registrován: 23 zář 2011, 10:42

Re: INSIGNIA - CHIPTUNING

Příspěvek od Clone »

Bohužel ti, co o tom ví hodně, už tu chvíli nebyli. Já mám právě za to, že updaty je potřeba dělat každou chvíli. Záleží, jak často se mění SW v Oplu. Právě proto se mi jeví BSR výhodnější, ačkoliv je podstatně dražší.
Hold musíme počkat, až se sem odborníci dostaví.
izerS18
Příspěvky: 91
Registrován: 26 zář 2011, 16:11
Bydliště: Praha 4

Re: INSIGNIA - CHIPTUNING

Příspěvek od izerS18 »

Myslis, ze pri kazde servisni prohlidce opel prehrava software? To mi prijde divne, ale take se na to ptam. BSR je uzivatelky privetivejsi, prakticky vzdy muzes chipSW nahrat...

ale vrta mi hlavou, proc by a jestli vubec Opel pri servisce treba prehrava sw.
Opel Insignia 2.0CDTI 118kw @ 185Hp - 3800rpm / 420Nm - 2700rpm
Clone
Příspěvky: 66
Registrován: 23 zář 2011, 10:42

Re: INSIGNIA - CHIPTUNING

Příspěvek od Clone »

Ptáš se, jestli myslím....... Já říkám, myslet znamená prd vědět. Já Insignii ještě nemám, ty už ji asi máš. Ale jsou tu odborníci, kteří se tomuto tématu věnují mnohem více, a tudíž si myslím, že ONI TO VÍ. Jen aby se tu jednou vyjádřili.
izerS18
Příspěvky: 91
Registrován: 26 zář 2011, 16:11
Bydliště: Praha 4

Re: INSIGNIA - CHIPTUNING

Příspěvek od izerS18 »

Tebe se neptam;-)
Co jsem zjistoval, tak pri servisce se sw nemeni, co mi bylo receno. Ale tak neni spatne to mit potvrzene vice zdroji
Opel Insignia 2.0CDTI 118kw @ 185Hp - 3800rpm / 420Nm - 2700rpm
Clone
Příspěvky: 66
Registrován: 23 zář 2011, 10:42

Re: INSIGNIA - CHIPTUNING

Příspěvek od Clone »

Tak příště napiš, koho se ptáš ....
Sunman
Příspěvky: 1337
Registrován: 22 čer 2011, 23:06

Re: INSIGNIA - CHIPTUNING

Příspěvek od Sunman »

izer, clone - SW sa mení v aute, len keď je tam vyslovene bug.
Pozrite - v MY09 2.0DTH bol bug ovládania filtra pevných častíc. Stávalo sa, že po zastavení auto smrdelo, bežal ventilátor chladiča a filter sa upchával. Bola na to zvolávačka a po preinštalovaní SW všetko začalo chodiť a za ďalších 120t km SW už nikto nemenil.
Napriek tomu je SW v MY12 - to čo človek môže vidieť - úplne iný. Odstránili asi 8 bugov, ktoré neohrozovali chod auta ale spôsobovali hromadu nepríjemností. Update MY09 sa týmto "novým" FW nerobil. Niekde som čítal že to ani nie je možné.

Takže záver: nemusíte mať obavy, že by sa FW často menil, myslím dokonca že teraz po odladení, už vám za celú životnosť auta nikto FW meniť nebude.
izerS18
Příspěvky: 91
Registrován: 26 zář 2011, 16:11
Bydliště: Praha 4

Re: INSIGNIA - CHIPTUNING

Příspěvek od izerS18 »

Diky. Tohle je presno ono, co jsem potreboval vedet
Opel Insignia 2.0CDTI 118kw @ 185Hp - 3800rpm / 420Nm - 2700rpm
Clone
Příspěvky: 66
Registrován: 23 zář 2011, 10:42

Re: INSIGNIA - CHIPTUNING

Příspěvek od Clone »

Sunman: Takže když to přeložím do češtiny - chceš tedy říct, že v podstatě je zbytečné zaobírat se myšlenkou čipování BSR, poněvadž snad jediná výhoda (že si to stáhnu z netu a načipuji sám) vlastně tímto padá, a bohatě postačí čipování přes Autochip?
Sunman
Příspěvky: 1337
Registrován: 22 čer 2011, 23:06

Re: INSIGNIA - CHIPTUNING

Příspěvek od Sunman »

Ja osobne by som preferoval tuning, ktorý možno kedykoľvek odinštalovať. Hlavne v záruke. Náhoda je blbec. Možno zadreš niečo v motore, čo nemá žiaden súvis s čímkoľvek len s tým, že tá súčiastka bola zle vyrobená. Je jasné, že ti záruku nikto neuzná a bude argumentovať tým, že na vine je čip - pokiaľ na to servis príde.
V záruke by som tuning "natvrdo" do jednotky nedával - ale to je môj osobný názor.

Preto som tu dal tip na irmschera, teraz je v akcii do konca roka za nejakých 460EUR. Ten vyhodíš von aj v prípade že niečo zadreš a zostaneš stáť na diaľnici ešte než príde odťahovka.

Pokiaľ sa pýtaš len na problém ktorý mal jgoldman, že mu nevedeli prehrať SW v servise pretože tam mal tuning tak myslím že je tu šanca 1:100 že by vás to postihlo. Pri každej garančke sa pýtam čo všetko robili a SW sa menil ako som tu písal len raz na MY09 a to bol naozaj problém.
U aut je to naozaj iné než u mobilov, kde keď prinesieš rozbitý displej do opravy automaticky ti updatujú SW.
Odpovědět

Zpět na „INSIGNIA – Tuning a styling“