Nezávislé topení Eberspächer VECTRA C

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
megabeda
Příspěvky: 269
Registrován: 28 kvě 2009, 09:58

Re: Nezávislé topení Eberspächer VECTRA C

Příspěvek od megabeda »

Tak Luboši ještě objednací kód, fotku a cenu sem ;) Ať kolega ví co ho čeká..........
Opel Vectra C Caravan 1.9 CDTI, Elegance, AFL - Bi-xenon, RDKS, DVD 90 NAVI, CID, PDC, UHP, AHS - originální nezávislé topení EBERSPÄCHER, DWA - Alarm s Dead Lock, Power Tailgate - elektické zavírání 5 dveří, Sklopné tažné zařízení ORIS, MKJ
Reklama
 

Uživatelský avatar
martulik
Příspěvky: 151
Registrován: 22 kvě 2011, 20:14
Bydliště: Olomoucko

Re: Nezávislé topení Eberspächer VECTRA C

Příspěvek od martulik »

Ahoj, díky za odpověď.
Teď jsem se vrátil od auta. Byl jsem to OP-COM-mem odblokovat a povedlo se. Běžným způsobem jsem smazal chybovou hlášku a normálně zmizela. Topení jsem zapnul dálkově a naběhlo a topí. V květnu jsem ho měl celé venku a měnil žhavič,sítko a těsnění. Nic jiného se mi nezdálo špatné. Jak se pozná špatné dmychadlo?
A kde se dají dohledat popisky k oněm číselným chybovým hláškám?
Díky za rady.

Je to ono?
http://www.autosip.cz/autosip/eshop/2-1 ... nic-D5WS-Z
Insignia Sports Tourer 2.0 DTE MY2015
Možnost diagnostiky Olomouc a okolí OP-COM Professional CZ verze 131125d
Možnost načipovat TPMS snímače
Uživatelský avatar
lubaan
Příspěvky: 255
Registrován: 10 črc 2009, 17:52
Bydliště: okres Klatovy

Re: Nezávislé topení Eberspächer VECTRA C

Příspěvek od lubaan »

No možná se ti to ještě nepovedlo bloknout úplně,protože pak neběží vůbec nic,ani vodní čerpadlo.Já jsem poznal špatný dmychadlo podle nezvykle nízkých nebo dokonce kolísajících otáček.Ale asi to bylo už delší dobu,protože topení hodně kouřilo.Vyměnil jsem jen dmychadlo a těsnění a je po kouři.Ani jsem topení nečistil,nebylo co.

Co se týká fotky,ceny atd tak já koupil tady: http://www.adusservis.cz/d5wz-galaxy--a ... 1819991600

Z Autosip je to taky vono :-)

A co Ty Honzo?Viděl jsi jak jsem dopad?

Možná si dam někdy práci a ty kódy sem dam,ale nic neslibuju.
Insignia B ST 2,0CDTI 125kW 2019
Zafira B 1,8i 103kW 2008
Peugeot 307 1,6HDI 80kW 2005
Bylo:
Vectra C Caravan Sport 1,9CDTI 110kW 2005
Astra F Caravan 1,7TD 50kW 1997
Omega A Limousine 2,0i 85kW 1986
Škoda 105M 1986
Uživatelský avatar
martulik
Příspěvky: 151
Registrován: 22 kvě 2011, 20:14
Bydliště: Olomoucko

Re: Nezávislé topení Eberspächer VECTRA C

Příspěvek od martulik »

Tak oprava topení hotova. Vyměnil jsem dmychadlo,těsnení a dvě teplotní čidla co jsou schovaná v samotném topení.
Topení je funkční a nekouří jako dýmovnice. Jen při spouštění,když je slyšet jak začíná dávkovat (cvakat) čerpadlo na naftu slabounce zakouří z výfuku pod autem,ale opravdu jen lehce a někdy vůbec. Když to běží naplno,třeba na parkovišti je to slyšet a cítit jak nějaký kamion. Nevím jak to máte vy ostatní. Napište,budu rád.
Insignia Sports Tourer 2.0 DTE MY2015
Možnost diagnostiky Olomouc a okolí OP-COM Professional CZ verze 131125d
Možnost načipovat TPMS snímače
Uživatelský avatar
megabeda
Příspěvky: 269
Registrován: 28 kvě 2009, 09:58

Re: Nezávislé topení Eberspächer VECTRA C

Příspěvek od megabeda »

Ahoj , mě topení nekouří vůbec, z výfuku jde jen teplý vzduch. Cítit ovšem je, má takový specifický zápach, což je asi normální.....
Opel Vectra C Caravan 1.9 CDTI, Elegance, AFL - Bi-xenon, RDKS, DVD 90 NAVI, CID, PDC, UHP, AHS - originální nezávislé topení EBERSPÄCHER, DWA - Alarm s Dead Lock, Power Tailgate - elektické zavírání 5 dveří, Sklopné tažné zařízení ORIS, MKJ
roman1984
Příspěvky: 69
Registrován: 08 led 2010, 00:41

Re: Nezávislé topení Eberspächer VECTRA C

Příspěvek od roman1984 »

tak mne zatial funguje bez problemov....dym ziadny nie je vidiet.....a ten hluk :) tak je to dost pocut ked je rano ticho okolo bytovky,ale mne to nevadi..... ;)
Opel Vectra C Caravan 1.9 CDTI
Uživatelský avatar
lubaan
Příspěvky: 255
Registrován: 10 črc 2009, 17:52
Bydliště: okres Klatovy

Re: Nezávislé topení Eberspächer VECTRA C

Příspěvek od lubaan »

U mě taky vůbec nekouří,jen někdy lehce zakouří,když topení startuje.Když topení běží,tak hučí takovým tim klasickým způsobem jako u kamionů a stejně tak je cítit ten specifickej smrad.
Insignia B ST 2,0CDTI 125kW 2019
Zafira B 1,8i 103kW 2008
Peugeot 307 1,6HDI 80kW 2005
Bylo:
Vectra C Caravan Sport 1,9CDTI 110kW 2005
Astra F Caravan 1,7TD 50kW 1997
Omega A Limousine 2,0i 85kW 1986
Škoda 105M 1986
Uživatelský avatar
martulik
Příspěvky: 151
Registrován: 22 kvě 2011, 20:14
Bydliště: Olomoucko

Re: Nezávislé topení Eberspächer VECTRA C

Příspěvek od martulik »

Ahoj pánové,
můj problém s kouřivostí topení je znovu zpět.
Mám vyměněné sítko,žhavič,dmychadlo i s těsněním,dvě teplotní čidla uvnitř topení a pořád kouří. Řekl bych že ještě víc než před opravou. Naposledy to dokonce kouřilo i ze samotného tělesa topení,z jeho spojů. Musel jsem to odpojit od elektroinstalace,měl jsem pocit,že to začne hořet. Nahlásilo to dvě chyby: B0484-00 a B0449-00.
Máte někdo radu v čem je chyba? Nechci dávat 7500 Kč za řídící jednotku. Při mé smůle ji vyměním a bude to kouřit dál. Dá se nějak odzkoušet? Nemůže to být ještě něco jiného? Nevím jak vyzkoušet to dmychadlo,jestli znovu neodešlo,nebo spolovací komora,co já vím...
Už jsem z toho docela špatnej. Díky za rady.
Insignia Sports Tourer 2.0 DTE MY2015
Možnost diagnostiky Olomouc a okolí OP-COM Professional CZ verze 131125d
Možnost načipovat TPMS snímače
Uživatelský avatar
megabeda
Příspěvky: 269
Registrován: 28 kvě 2009, 09:58

Re: Nezávislé topení Eberspächer VECTRA C

Příspěvek od megabeda »

Ahoj
Popis chyb -
B0484 - Plamen nezjištěn (I po 2 pokusech o zapnutí systému nebyl zjištěn plamen.)
B0449 - Obvod ventilátoru, rozsah/funkčnost (Výše uvedené podmínky musejí být splněny po dobu nejméně 300 s)

Pokud máš v pořádku kabeláž, tak to vidím opět na dmychadlo, v horším případě ŘJ :-(
Opel Vectra C Caravan 1.9 CDTI, Elegance, AFL - Bi-xenon, RDKS, DVD 90 NAVI, CID, PDC, UHP, AHS - originální nezávislé topení EBERSPÄCHER, DWA - Alarm s Dead Lock, Power Tailgate - elektické zavírání 5 dveří, Sklopné tažné zařízení ORIS, MKJ
Uživatelský avatar
martulik
Příspěvky: 151
Registrován: 22 kvě 2011, 20:14
Bydliště: Olomoucko

Re: Nezávislé topení Eberspächer VECTRA C

Příspěvek od martulik »

Dík za odpověď,ty chybové kody by se hodily.
Pro uplatnění záruky na dmychadlo musím poslat celé topení na kontrolu. Napojí ho na stolici a vyzkouší. Pro mě je to jen výhoda, budu přesně vědět kde je chyba. Stejně jsem ho musel zase vytahnout ven z auta. Hadice na vodu propojím a budu jezdit bez toponí. Jen doufám,že to nebude finančně moc nákladné.
Dám vědět jak to dopadlo.
Insignia Sports Tourer 2.0 DTE MY2015
Možnost diagnostiky Olomouc a okolí OP-COM Professional CZ verze 131125d
Možnost načipovat TPMS snímače
Odpovědět

Zpět na „VECTRA C – Interiér a exteriér“