startování

1993-2000

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
missa
Příspěvky: 9
Registrován: 26 čer 2011, 17:53

startování

Příspěvek od missa »

ahoj! potřeboval bych poradit:startování studeného motoru provádím přes klíček ve spínací skříňce,ale když se motor zahřeje startovat nejde,starter ani necvakne,proto jsem to přepojil přes tlačítko přímo na cívku startéru,to funguje,podle mě to dělá čidlo,ale čeho?že nepropouští při teplém motoru štrum na cívku,nemůže mi někdo poradit nebo se nesetkal s touto závadou?opel corsa 1.7D r.v. 96 44kW
Reklama
 

Uživatelský avatar
ernst
Příspěvky: 633
Registrován: 23 črc 2011, 16:18
Bydliště: Mikulov -Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: startování

Příspěvek od ernst »

k té cívce startéru jsi tahal nový drátek nebo to máš napojené pod přistrojovkou na ten starej?
Astra F 1,6 8v původně 52kW (X16SZ) r.v.1995
missa
Příspěvky: 9
Registrován: 26 čer 2011, 17:53

Re: startování

Příspěvek od missa »

ahoj,natáhnul jsem od baterky nový........
martin_chadima
Příspěvky: 48
Registrován: 17 lis 2011, 21:11

Re: startování

Příspěvek od martin_chadima »

já nevím jestli je někde na tom drátě od spínací skříňky do cívky startéru nějakej bymetalovej plátek (spínaci nebo rozpínací kontakty závyslí na teplotě)Ale jestli tam něco takovýho bude tak to bude možná tím ale to pochybuju to fakt jenom typuju s tímhle jsem se ještě nesetkal.
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 1811
Registrován: 01 úno 2012, 09:35
Bydliště: kutnohorskokolínské pohraničí

Re: startování

Příspěvek od Colommbo »

Poradit v tomhle konkrétním případě neumím, nicméně žádnej bimetalovej pochystátor nikde na spojení nebude, proč by tam byl a jakou by měl mít funkci... :?
W124 E320 R6 Coupé 1994
Uživatelský avatar
ernst
Příspěvky: 633
Registrován: 23 črc 2011, 16:18
Bydliště: Mikulov -Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: startování

Příspěvek od ernst »

no.. tak zkus ten původní drátek proměřit popřípadě ten co jsi natáhnul novej zapoj u spínačky napoj na ten co vede ke startéru

pravděpodobně bude chyba v drátku co vede ke startéru (jo a žádnej bimetal tam není) ten je napřímo ke startéru :-)
Astra F 1,6 8v původně 52kW (X16SZ) r.v.1995
shark9
Příspěvky: 19
Registrován: 05 zář 2012, 10:12

Re: startování

Příspěvek od shark9 »

zdravim.mam opel astra F 94ku.. mam problem so startovanim.zo zaciatku to tazko pretacalo motor iba rano pri studenom starte a po case to uz nestartuje vobec.jedine mi zaskoci pastorok a starter velmi slabo toci az potom netoci vobec..kupil som baterku ale robilo to stale.tak som dal dole starter vymenil uhliky za nove,ocistil kontakty aj na baterii aj na starteri a kabloch a stale to nejde..pri startovani sa velmi prehrievaju kable k baterke takisto starter je horuci a to skusam iba par sekund..cim by to mohlo byt?
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 1811
Registrován: 01 úno 2012, 09:35
Bydliště: kutnohorskokolínské pohraničí

Re: startování

Příspěvek od Colommbo »

Na tvém místě bych starter vyndal znovu, rozebral jej kompletně celý a zkusil vyčistit, co se jen dá - něco mu může mechanicky bránit v lehkém otáčení a proto se nadměrně hřeje včetně kabelů (i aku dostává pěkně na frak)... Nejlíp by ale bylo, aby to udělal rovnou autoelektrikář...
A jinak nechápu, proč píšeš svůj dotaz v jednom fóru do tolika vláken... :roll:
W124 E320 R6 Coupé 1994
shark9
Příspěvky: 19
Registrován: 05 zář 2012, 10:12

Re: startování

Příspěvek od shark9 »

taaak a starter je spraveny :) mal som zadrate klzne lozisko na starteri.teraz ani poriadne neotocim klucik a uz je nastartovane..predsa len nova baterka,nove uhliky a generalka startera urobila svoje :D
Odpovědět

Zpět na „Corsa B“