Vnitrni osvetleni Astra F

1991-1998

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
ernst
Příspěvky: 633
Registrován: 23 črc 2011, 16:18
Bydliště: Mikulov -Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Vnitrni osvetleni Astra F

Příspěvek od ernst »

no ono baterce časté vybíjení a nabíjení nevadí, spíš je to lepší když baterku používáš, než aby stála...

pokud jezdíš 2x do týdne, tak je ještě dost podstatné jakou vzdálenost jezdíš, jak dlouho startuješ atd... přeci jen start sežere hodně z kapacity baterie a ta než se znovu dobije na maximum tak musíš ujet aspoň 30 km se když máš zaplé světla....

každopádně můžeš zkusit odpojit rádio buď odpojit jenom rádio ze ze zásuvek, nebo pojistku ale ta je na víc věcí... myslím na rádio zapalovač a palubní počítač (nejsem si zcela jistej).

A jak jsi dopadl s lampičkou?
Astra F 1,6 8v původně 52kW (X16SZ) r.v.1995
Reklama
 

sto171
Příspěvky: 38
Registrován: 23 bře 2012, 13:59

Re: Vnitrni osvetleni Astra F

Příspěvek od sto171 »

Ahoj, tak lampička svítí!!!:) Natáhl jsem "+" kabel znovu. Ale nejsem si úplně jistý, jak dlouho svítit bude:) (jestli ten drátek nevypadne) => Přistup do pojistkové skříně je absolutně špatný. Vytáhnout jsem se ji nepokoušel, neboť přední otvor kde se mění pojistky je na to malý. Takže jsem ten kabel nějak zastrčil zezadu do té poj. skříně (ležel jsem pod pedály a manipulační prostor byl hodně malý). Vedly do toho celkem 3 červené kabely, takže bych to viděl na "+" vnitřního osvětlení a ten druhy "+" do kufru. Ale raději jsem je tam oba nechal. Možná si tedy někdy natáhnu i ten "+" do kufru.
Co se týče baterky, tak teď právě jezdím většinou už dálkové, krátké jízdy už neabsolvuji. Takže dobíjet by se to mělo, ale je otázka, jestli se to taky nestíhá vybít tím že to stojí. Baterka má bud 64Ah nebo 70Ah, nejsem si jist. Nevím, co tak můžou žrát (a kde to změřit) věci jako centrál, hodiny, radio (nějaká paměť) atd. Jestli je možné, že za týden stání, což je nějakých 168h je možné, aby se kapacita baterky výrazně snížila. Vím, že ty starty u dieslu jsou ale velmi náročné. Svíčky taky nemám nejnovější, tak se asi žhaví déle, pak ten start + těch např. 168h stání .... BTW: nevíte, ten centrál na dálkový ovladač a imobilizér, bylo to originálně na té Astře r.v. 96 nebo to je vše dodatečně?
Opel Astra F hatchback 5dv, r.v 1996, TD 1700, 55kW
shark9
Příspěvky: 19
Registrován: 05 zář 2012, 10:12

Re: Vnitrni osvetleni Astra F

Příspěvek od shark9 »

ahojte.chlapi neviete mi prosim poradit ako mam tych 5 kablov prepojit aby mi to svietilo?viem ze treba spojit niektore obvody ale neviem ktore :cry:
Přílohy
IMG_0116.JPG
IMG_0109.JPG
Uživatelský avatar
ernst
Příspěvky: 633
Registrován: 23 črc 2011, 16:18
Bydliště: Mikulov -Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Vnitrni osvetleni Astra F

Příspěvek od ernst »

Shark9: když pořádně vyfotíš ty nápisy u tech drátků, tak jsem schopen pomoci... jinak 31 je kostra 30 je stálé (+) baterie a 15 je (+) po sepnutí k1íčku
Z čeho to podsvícení je? z astry asi ne... nebo mám jinou variantu :) se zpoždovačem


sto71: pojistkovka se nedá uplně vytáhnout, ale dá se dostatečně povytáhnout, a to tak že odšroubuješ ty 2 křížové šroubky dole a pak se to dá povytáhnout a je tam i celekem přijatelný přístup, měl by jsi tam dát aspon konektor, nebo když už, tak omotat nějakej ten kabel a pořádně zaizolovat. k tomu centrálu - jaký máš klíček a ovladač? mají logo opel? případně přidej foto.
a baterii nech třeba vyzkoušet testerem v servise, pak se dozvíš víc :-)
Astra F 1,6 8v původně 52kW (X16SZ) r.v.1995
shark9
Příspěvky: 19
Registrován: 05 zář 2012, 10:12

Re: Vnitrni osvetleni Astra F

Příspěvek od shark9 »

adam to bude dost zretelne :D
Přílohy
3.jpg
2.jpg
1.jpg
shark9
Příspěvky: 19
Registrován: 05 zář 2012, 10:12

Re: Vnitrni osvetleni Astra F

Příspěvek od shark9 »

tu au dalsie fotky..
Přílohy
6.jpg
5.jpg
4.jpg
shark9
Příspěvky: 19
Registrován: 05 zář 2012, 10:12

Re: Vnitrni osvetleni Astra F

Příspěvek od shark9 »

no co ty nato? :D
Přílohy
8.jpg
7.jpg
Uživatelský avatar
ernst
Příspěvky: 633
Registrován: 23 črc 2011, 16:18
Bydliště: Mikulov -Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Vnitrni osvetleni Astra F

Příspěvek od ernst »

30 -stálé (+) od baterie (přes pojistku samozřejmě)
TK - dveřní kontakt (podle zapojení ale vypadá že spíná (+) (v oplu se propojuje kostra)
R - (+) po zapnutí klíčku
Ih - vypadá na nějaký zpoždovač, spíná se (+) (asi když zamkneš auto, tak chvíli svítí, případně chytneš za kliku, tak se rozsvítí atd... (to zapojovat nemusíš, bude to fungovat i bez toho)
31 - je kostra (-)

nevím do kterého auta to chceš dát ale do astry F to pujde blbě :D (samozřejmě šlo by to upravit)

btw. z jakého to je auta? tipuju nějaká stará audi nebo seat :D v oplu jsem takovou lapmpičku neviděl :D
Astra F 1,6 8v původně 52kW (X16SZ) r.v.1995
shark9
Příspěvky: 19
Registrován: 05 zář 2012, 10:12

Re: Vnitrni osvetleni Astra F

Příspěvek od shark9 »

tak do strechy mi idu 2 kable cerveny a sivy.cerveny predpokladam ze zapojim na tu 30 ku.TK mam spojit so sivym? a mam na to R ko tahat kabel?a 31 dam ako kostru strechy ci nie? lebo moc sa v elektrike nevyznam :D ano do astry f :)
Uživatelský avatar
ernst
Příspěvky: 633
Registrován: 23 črc 2011, 16:18
Bydliště: Mikulov -Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Vnitrni osvetleni Astra F

Příspěvek od ernst »

pokud ti tam vedou jen 2 kable tak to jsou stálý + a pak spínaná kostra (dveřním spínačem, nebo opřepínačem světel)

pokud se v elektrice nevyznáš, tak to radši svěř do rukou někomu znalejšímu,
Astra F 1,6 8v původně 52kW (X16SZ) r.v.1995
Odpovědět

Zpět na „Astra F“